Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Alacağım Önerilerinizi Bekliyorum

onurhan aral

Önerilen Mesajlar

Kar ve yağmurda kış lastikleri daha iyi diye biliyorum. Geçen sene 4 adet Ultragrip 8 aldık paraya kıyıp ama bir gün bile dışarı çıkarken tereddüt etmemiştim :)

Kışlık lastiklerin sıcak havalarda ve özellikle sert fren yapmanı gerektiğinde daha çok aşındığı rivayeti var o ne kadar doğru bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri İstanbul bu konuda biraz sınırda. Isının 8 derecenin altında olduğu gün sayısı 30 gün civarıdır sanırım. Kar yağan gün sayısı da 10 gün gibidir. Bu durumda karlı günlerde sokağa araba çıkarmamak kaydıyla yaz lastiği ile idare edilebilir. Ama kış lastiği takarsan daha iyi tabii ki. Bu arada kış lastiği mecburi olacak söylentisi de vardı. Bakarsınız tüm Türkiye'de mecburi hale gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri İstanbul bu konuda biraz sınırda. Isının 8 derecenin altında olduğu gün sayısı 30 gün civarıdır sanırım. Kar yağan gün sayısı da 10 gün gibidir. Bu durumda karlı günlerde sokağa araba çıkarmamak kaydıyla yaz lastiği ile idare edilebilir. Ama kış lastiği takarsan daha iyi tabii ki. Bu arada kış lastiği mecburi olacak söylentisi de vardı. Bakarsınız tüm Türkiye'de mecburi hale gelir.

Tüm Türkiye imkansıza yakın, Egenin çoğunda Akdenizde tamamen gereksiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kış lastiği de nedir yav. :P

Hani sizin oralarda yenen dondurma var ya o kışın bizim buralarda gökten yağıyor. O zamanlarda ayaklarımıza bot, arabalarımıza kış lastiği takıyoruz. Siyah, yuvarlak, içi boş şey. Tekerlek formunda.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yani 4 mevsimlik dediğim 4 mevsimde kullanıcam karda pek önemli değilde arkadaşlar ıslak ve kuru zeminde daha çok kullanıcam gibi gözüküyo.

herkeze çok teşekkürler yorumlarınızı okuyorum teker teker onlara göre bakıcam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce dört mevsimlikten anladığımız ne onu ortaya koyalım.

Lastikler genelde yaz ve kış lastikleri olmak üzere ikiye ayrılır.

Yaz lastikleri ısı arttıkça daha iyi tutunan konfor ve performans ağırlıklı lastiklerdir, kış lastiklerinin hamuru ise 8 dereceden düşük ısılarda daha iyi tutunma özellikleri gösterir ve özellikle karda rahat ilerleyebilmeleri için kaba bir diş desenine sahiptirler.

İki farklı dünyadan da bir şeyler kapmak isteyenler için az sayıda üretici az sayıda model üretir ve bunlara dört mevsim lastikler denir. Yaz lastiklerine göre daha iri diş yapısına, daha ısı toleranslı tutunma özelliklerine sahip kauçuğa sahiptirler ve tutunma ve fren performansları yazın yaz lastiğinden kötü, kış lastiğinden iyi, kışın da kış lastiğinden kötü yaz lastiğinden iyidir.

Bu tür bir lastik düşünüyorsanız şunları önerebilirim:

Vredestein Quatrac 3

Goodyear Vector 4Seasons

Hankook Optimo 4S

Bridgestone A001

Piyasada bildiğim kadarı ile sadece Goodyear var.

Yazın yaz kışın kış lastiği kullanmak isterseniz (depolama ve mevsim başlarında lastik değişimi ve balansı dışında sanıldığı gibi eziyetli ve masraflı bir süreç değildir);

Yaz lastiği önerilerim:

Michelim Primacy HP

Continental Premium Contact 2 veya 5

Bridgestone ER300

Kış kastiği önerilerim:

Michelin Alpin A4

Goodyear UltraGrip 8

Continental Winter Contact TS 800/830

Bridgestone Blizzak LM-32

(Öncelik tercihine göre dizilmiştir)

Ayrıca şu başlığı da gözden geçirin:

yazınız için teşekkürler sanırım kafam ii cene karışmışken iyi oldu bakalım fiyatları nerdeuygun bulursam ordan alıcam artık
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

ben bridgestone er 300 modelinden memnun değilim fabrikadan çıktığında takılan lastik zaten test sonuçlarına da bakacak olursanız en düşük değeri alan lastiklerden biri

Memnuniyetsizlik nedenlerinizi alabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik konusunda çok titizim.

1.Michelin, Continental (Fiyat önemli değil dersen bunlar.)

2.Dunlop Sport (Fiyatı hesaplı olsun dersen kesinlikle bu. (Bir kaç kez denedim gerçekten çok güzel lastik.)

Bridgestone, Pirelli ve Lassa sert lastik olduğundan konfor iyi değil. Hankook ve Kumho ıslak zeminde çok kayıyor. Toyo yumuşak lastik, ilk taktığında mükemmel yol tutuşu var fakat çok çabuk kuruyor-sertleşiyor (1 yıl sonunda yol tutuşu gidiyor).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.