Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cekis Problemi

Ozan Kar

Soru

Bugün Antalya'ya gelirken yokuşlarda cekis problemi oldu bir kac yerde. 5. Vites 2000devirde 100e sabitlemis giderken 80e kadar yavaşladı. Gazı koklesemde hızlanmadı. 4. Vitese alınca hızlandı. Rampasına göre normal diyebilirsiniz ancak benim tanıdığım Cmax böyle yapamadı. Diklik kiyaslayamam ama Çeşme ve Aydin otoyollarında 120sabitte böyle birsey olmadı. Fikriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün Antalya'ya gelirken yokuşlarda cekis problemi oldu bir kac yerde. 5. Vites 2000devirde 100e sabitlemis giderken 80e kadar yavaşladı. Gazı koklesemde hızlanmadı. 4. Vitese alınca hızlandı. Rampasına göre normal diyebilirsiniz ancak benim tanıdığım Cmax böyle yapamadı. Diklik kiyaslayamam ama Çeşme ve Aydin otoyollarında 120sabitte böyle birsey olmadı. Fikriniz nedir?

1-km yüksek ise hiç zaman kaybetmeden enjektör bakımı. işeme varsa motoru yiyebilir. 

2-özellikle yokuşta sürekli güç kaybı varsa ve çok yakıyorsa eksoz problemi olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Antalya'da mısın?

Eğer evetse evet...

Yer ve zaman bilahare bildirilecek.

Ozxan taaa 'dan kalkmış gelmiş, görmeden göndermeyelim...

Maalesef yazın bu sıcağında Antalya'dayım.

Yer mekan zaman sıkıntı değil.Başı boş,işsiz gencim. Acil birşey olmadıktan sonra istenilen yere gelirim.

Ozan'a Antalyayı iyi tanıtalım. Malum turizm sezonu :içelim:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pis mazot!

Ya da enjektörler ilgi istiyor.

İstersen buluşma saatini erkene çekip ustamıza uğrayalım!!? :kıhkıh:

120 ye sabitlesen yine bişey olmazdı rampaya göre düşük kalmış hızın muhtemelen.

Dün çeyrek depo varken bildigim bir Shellden (Bornova enrikonun ordaki) 100tllik aldık. Bügünde korkutelini geçtikten sonraki büyük opetten 100tllik aldık. Yani mazota güveniyorum. Bu durumda enjektor kalıyor.

Km 145k ort yakıt 5.5ti sanırım.

Cem abi babama bir soyliyim.

Aydin abi 2000 devir bence yeterli o yüzden kafam karıştı.

Enjektorlerin durumunu ben sese göre vs tahmin edebilirmiyim? Tamirle burada vakit kaybetmek istemiyoruz pek, durum ciddi degilse. Eğer arabayı tanımıyor olsam çekmiyor der vites kucultup devam ederdim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.