Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Araç

Tarık Cengiz

Soru

herkese selam focus3 1,6 tdci 115 hp style paket aracımı ay sonu teslim alacağım.sizlere sorm şu:preformansı,ilk kalkıştaki seriliği tabiki yakıt olarakta.sizce doğru arabayımı seçmişim.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle hayırlı olsun.Aaaçtan beklentileriniz nedir bilmiyorum ama demek ki beklentilerinizi karşılamış ki almışsınız sonuçta ucuz araba değil (Sadece parası,ucuz olduğu için alınacak arabalardan değil).Bence bu saatten sonra çok fazla doğru bir karar mı diye irdelemeyin aldığınız araç sınıfındaki en iyi araçlardan memnun olacaginiz bir araç.Tekrar hayırlı olsun Allah bela kaza vermesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Güzel bir tercih yapmışsınız,performansından kesinlikle memnun kalacaksınız daha önce dizel kullanmamışsanız eğer focus TDCI size çok hoş gelecek...Yakıt ekonomisi de bu segmentte zaten bütün araçların üçaşağı beşyukarı aynı .1 depo mazot ile ( 53 litre) çok performanslı kullanmazsanız 1000km yi rahat yaparsınız ..Focuslarda yakıt bitiyor uyarı lambası, depoda 8-10 litre mazot kalınca yanıyor ve yaklaşık 200km yol yaparsınız bu lambadan sonra tabi çok performanslı kullanmasanız....Hesaplama yaparken ,yani 1 depo ile ne kadar  yol yaparım diye ,depoyu fulledikten sonra yakıt bitme uyarı lambası yanana kadar yaptığınız km nin üstüne 150-200km ekleyin 1deponun yaklaşık ne kadar gideceğini öğrenirsiniz..Birde yol bilgisayarı 0 km kalan yol gösterdiğinde bile 50 km falan yol yapıyor.Bunları değerlendiripte hesaplama yapabilirsiniz .Bunun dışında orta performanslı uzun yolda 5,5-5,7 litre yakıt tüketirisiniz biraz daha ekonomi odaklı 90-110km hızlarda kullanırsanız aracınızı 100km de ortalama 4,5 litre tüketirsiniz bunlar fabrika verisi değil benim kendi ölçtüğüm değerlerdir..Tabi yeni araç ilk 5-10bin km az birşey fazla yakar bunu da unutmayın derim!

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilader 90 hp focus 2.5 a biniyordu, şimdi sizin araca, arasında çok fark diyor. donanım olarakta zaten oldukça yeterli. titaniumun ek paketleri alınmayacaksa en iyi donanım style paket.

konya gibi düz bir şehirde tüketim 5.0 litre, daha geçen doldurduk

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt konusunda yakıt başlıklarını inceleyiniz.

3. kez hatırlatıyoruz.Kurallar- 11

Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır.
Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uyulmalıdır, genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanılmayacaktır.
Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. lütfen yardım, acemiyim, acil ve benzeri şekilde olmamalıdır.. Bu tür başlıklarla açılan konuların forumda açık kalmasına izin verilmeyecektir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilader 90 hp focus 2.5 a biniyordu, şimdi sizin araca, arasında çok fark diyor. donanım olarakta zaten oldukça yeterli. titaniumun ek paketleri alınmayacaksa en iyi donanım style paket.

konya gibi düz bir şehirde tüketim 5.0 litre, daha geçen doldurduk

Mehmet bey ek donanımlar olmasa bile aşağıdaki listede farklara bakın bence aradaki 2-3bin liraya değer. Ek paketler alınmasa dahi en iyi donanım Titanium;

Style Pakete Ek olarak Titanium'da sunulan özellikler;

1- Manuel 4 yönlü ön yolcu koltuğu

2- Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği

3- Ford Power Anahtarsız Çalıştırma

4-Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

5-FORD SYNC ve ACİL DURUM YARDIMI

6-Fonksiyonel orta konsol

Kol dayama ünitesi, eşya saklama bölmesi, 12V güç çıkışı, spor el freni

7-Sportif Ön Koltuklar

8-Yokuş Kalkış Desteği

9-Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar

10-Parlak siyah ön alt ızgara

Üşenmedim tek tek fordun sitesinden baktım yazdım sizce hala ek donanımlar olmasada en iyi donanım Style mı Titanium mu?

herkese selam focus3 1,6 tdci 115 hp style paket aracımı ay sonu teslim alacağım.sizlere sorm şu:preformansı,ilk kalkıştaki seriliği tabiki yakıt olarakta.sizce doğru arabayımı seçmişim.yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler

Keşke 2-3 bin daha verip titanium alsaydınız.

Hasan Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genel performansı iyidir ama kalkışta bir şey beklemeyin. ekonomi odaklıdır, çok seri kalkış yapamazsınız. Ara hızlanma ve diğer kriterlerde sınıfı ve gücüne göre gayet iyidir. Yakıtla ilgili yukarıda genel olarak bilgi verilmiş zaten. İstanbul şehir içi bile 7lt'yi geçmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet bey ek donanımlar olmasa bile aşağıdaki listede farklara bakın bence aradaki 2-3bin liraya değer. Ek paketler alınmasa dahi en iyi donanım Titanium;

Style Pakete Ek olarak Titanium'da sunulan özellikler;

1- Manuel 4 yönlü ön yolcu koltuğu

2- Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği

3- Ford Power Anahtarsız Çalıştırma

4-Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima

5-FORD SYNC ve ACİL DURUM YARDIMI

6-Fonksiyonel orta konsol

Kol dayama ünitesi, eşya saklama bölmesi, 12V güç çıkışı, spor el freni

7-Sportif Ön Koltuklar

8-Yokuş Kalkış Desteği

9-Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar

10-Parlak siyah ön alt ızgara

Üşenmedim tek tek fordun sitesinden baktım yazdım sizce hala ek donanımlar olmasada en iyi donanım Style mı Titanium mu?

önemli olan maddi durum, diyelim paranız yok 15.000 çekeceksiniz, öbür türlü 18.000 :)  gelelim özelliklerine

olsa iyi olurdu diyebileceğim şeyler: kol dayama, bel desteği, bluetooth-sync(yani bu da fena olmaz, sonuçta pazarlamacı veya iş adamı değiliz sürekli uzun yolda tel konuşması yapacak) diğerlerine gelince

çift bölgeli klima diyor sol-sağ odaklı ne yapayım ön arka olmadıktan sonra. (kol dayamanın arkasına ızgara konabilirdi) klimalar zaten arkadakiler için yetersiz kalıyor tam

anlamda soğuma sağlanana kadar.

elektrikli sinyalli ısınır yan aynalar da style da var ve katlanıyor. tit da katlanmaz smart paket almazsanız.

style da park sensörleri var orijinal, tit yok sp almazsanız.

elektrikli koltukta sanırım bilader bir kere ayarlamıştır muhtemelen bir daha ayarına dokunmaz :)  hafızalı elektrikli olur, arabayı kullanan 3-5 kişi olur. oturunca basarsınız düğmeye şoföre göre otomatik ayarlar anlarım..

sp almazsanız ekranlarıda aynı sanırım.. benim araç 1.0..tit da 1.0 yoktu eskiden şimdi var, fiyatlar o kadar yakın olacaktı ki sanırım style pakette 1.0 ı kaldırdılar. tit ve trend-x te var.

sp siz tit düşünemiyorum. sensörler benim için önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

önemli olan maddi durum, diyelim paranız yok 15.000 çekeceksiniz, öbür türlü 18.000 :)  gelelim özelliklerine

olsa iyi olurdu diyebileceğim şeyler: kol dayama, bel desteği, bluetooth-sync(yani bu da fena olmaz, sonuçta pazarlamacı veya iş adamı değiliz sürekli uzun yolda tel konuşması yapacak) diğerlerine gelince

çift bölgeli klima diyor sol-sağ odaklı ne yapayım ön arka olmadıktan sonra. (kol dayamanın arkasına ızgara konabilirdi) klimalar zaten arkadakiler için yetersiz kalıyor tam

anlamda soğuma sağlanana kadar.

elektrikli sinyalli ısınır yan aynalar da style da var ve katlanıyor. tit da katlanmaz smart paket almazsanız.

style da park sensörleri var orijinal, tit yok sp almazsanız.

elektrikli koltukta sanırım bilader bir kere ayarlamıştır muhtemelen bir daha ayarına dokunmaz :)  hafızalı elektrikli olur, arabayı kullanan 3-5 kişi olur. oturunca basarsınız düğmeye şoföre göre otomatik ayarlar anlarım..

sp almazsanız ekranlarıda aynı sanırım.. benim araç 1.0..tit da 1.0 yoktu eskiden şimdi var, fiyatlar o kadar yakın olacaktı ki sanırım style pakette 1.0 ı kaldırdılar. tit ve trend-x te var.

sp siz tit düşünemiyorum. sensörler benim için önemli.

Kesinlikle katılıyorum maddi durum söz konusu olduğunda değil titanium,style. Reno 12 mercedes gelir o derece.

Açıkcası önceki aracım trend idi bu yüzden titanium aldım sonuçta 2-3bin lira çok bir rakam değil Fırın düğmesi gibi klimadan gına gelmişti.

Style'da bilgi ekranı hesap makinesi kadar küçük bizzat showroomda baktım isterseniz bu vidyodada var bakabilirsiniz 0:20 sn de

http://www.youtube.com/watch?v=ZWEtDQDlrG8

Bu arada FORD SYNC sadece telefon için değil radyoları parçaları sesli olarak açabiliyoruz STYLE da yok diye biliyorum.

Titanium kol dayamadan dolayıdır sanırım orta konsol diyeyim tamamen farklı ve geniş Titanium dışında paketlere baktım incecik bir konsol var.

Tek tek saymayayım daha birsürü fark var açıkcası.

Diğer özellikler tartışılır tabi kişiye hitap eder etmez ayrı konu ama FORD SYNC ve özellikle ACİL DURUM YOL YARDIMI için değil 2-3 bin dünyalar verseniz yeridir inanın.

Allah korusun bir şarampolden uçtunuz gören edende olmadı araçta herkes baygın hareket edecek hali yok bu durumda araç sizin yerinize 112 arıyor gerekeni bildiriyor yine tekrarlayayım ALlah kimseye kullanmayı nasip etmesin ama hayat kurtaracak bir özellik ve değil 2-3bin dünya para verseniz değer bence bu özellikte Titanium da sunuluyor sırf bu özellik için herhalukarda titanium tercih edilir ve edilmeli bencede.

Edit: İmla

Hasan Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vites topuzu ve el freninide ekleyelim. Ayrıca Titanium jantları tırt. 

Style jantlar daha güzel görünüyor; katılıyorum titanium jantlar bir garip. Style+ kullanıp tek hayıflandığım kol dayama; gerisi çok da mesele değil; hatta düğmeye basmaktansa kontak çevirmeyi; elektronik klimadan ise basit düğmeden tek hareketle istediğim seviyeyi açmayı tercih ediyorum.

Deri direksiyon eksik ama çok da elzem değil; premium araç değil ne de olsa...

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.