Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Dikiz Aynası Problemi

Mehmet Demir

Soru

bu mesele ile ilgili ilk yazdığımda 3-4 arkadaş kendilerinde de olduğunu yazdı.

peki bu sorunu servise iletip, değişim veya müdahale ile çözen oldu mu?

sanki aynanın aşağı eğilmesi ben arabayı kullanırken değilde, akşamları yatarken, parkta oluyor. (hayalet mi var acaba :) )

sabah ayarı yapıp çıkıyorum, müzik, aynada titreme vs, park et, ertesi sabah otur ayna aşağıda. diyorum acaba koltuk malzemesi mi sabaha genleşiyor da boyumuz uzuyor, 1 hafta kadar aynaya hiç dokunmadım ayna neredeyse arka camı gösteremeyecek kadar aşağı düştü. dedim koltuk malzemesi bu kadarda genleşip beni yukarı taşımaz ki.  birde şunu denesem mi; ayna her aşağı inişte bende koltuğu aşağı indireyim belki aynanın duracağı bir nokta vardır :fikir:

aslında servise değiştirtmeyi düşünüyorum ama sökülünce iyi montajı yapılır mı diye çekincem var, sonra diyorum cam kırılsa illaki başına böyle bir sökülüp takılma gelecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynanın düşmesi bende de var. Bu aralar arabaya hergün binmiyorum. Bindikçede düzeltmek zorunda kalıyorum. Benim ayna da arka koltuğu göstericek şekilde düşüyor ve aynı şekilde müzikle benimkide dans ediyor :) Hem bu kaymanın hemde dans'ın değişimle düzelmesi güzel olurdu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence bu sorunla ilgili hepimiz otosana mail atalım bunun yeniden dizayn edilmesi gerekli, yeni takılacak olan aynada aynı olacak ben değişimin çözüm olacağını zannetmiyorum. Eğer hep beraber yoğun bir şekilde aynı konu hakkında mail atarsak bir girişim olabilir. Tahminimce bu konu hakkında çok fazla şikayet almamışlardır. Daha kendimiz bile nasıl aynanın düştüğüne ne kadar sürede düştüğüne karar veremiyoruz servise nasıl anlatacağız ve İNANDIRACAĞIZ  :kızgın:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynanın nasıl düştüğü gayet açık. Benim arabamda 3 gün içinde ayna kendi kendine aşağıya düşmüş oluyor, Bağlantı yuvasının yeterince sıkı olduğunu düşünmüyorum. Aşırı titreşimden bundan dolayı olabilir. Toplu mail atmak bencede faydalı olabilir. Bu konudan rahatsız olan çok kişi var sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben mesaj gönderdim:

"2011 model Titanium HB 1.6EB aracımın iç dikiz aynasının ayarı sıcağın etkisi ile gün içerisinde kendi kendine bozulmaktadır. Her gün en az bir veya iki kez düzeltme ihtiyacı doğmaktadır. Çevremde aynı sorunu yaşayan başka kişilerin de bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Tasarım hatasından kaynaklandığını düşündüğüm bu sorunun giderilmesi için gereğini rica ederim."

#direnayna

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben mesaj gönderdim:

"2011 model Titanium HB 1.6EB aracımın iç dikiz aynasının ayarı sıcağın etkisi ile gün içerisinde kendi kendine bozulmaktadır. Her gün en az bir veya iki kez düzeltme ihtiyacı doğmaktadır. Çevremde aynı sorunu yaşayan başka kişilerin de bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Tasarım hatasından kaynaklandığını düşündüğüm bu sorunun giderilmesi için gereğini rica ederim."

#direnayna

bu tarz bir yazıda ben gönderdim ama aynanın yuvasını araca yeni bindiğimde elimle aynayı oynatarak deniyorum ama gercekten sert  oynuyor yani nasıl oluyorda o kadar sert bir ayna yuvası sıcakta aynayı salıyor anlayamadım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben mesaj gönderdim:

diye yazmıştım ya, Ford müşteri ilişkilerinden aradılar, ilgili bölüme iletiyoruz dediler, sonra Bilaller'in baş teknisyeni İbrahim Usta beni aradaı, sisteme bir şikayetiniz düşmüş diye ve benden aynı sorunu yaşayan arkadaşlarınkilerle birlikte şasi numaralarını rica etti, ABD genel merkeze belli bir üretim dönemini kapsıyor mu anlamında tarama ve sorun bildirme amacı ile.

İşinde iyidir, dediklerine uyarım.

Bu nedenle süreci devam ettirmek adına sorunu olan arkadaşlar bana özel mesaj ile şasi numaralarını atabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen arkadaşlar hem dikiz aynası titriyor ve eğilme oluyor hemde yan aynalar çok titreme yapıyor.Aracımı ilk alırken servisde bir olaya şahit olmuştum epey belli oluyordu test aracının sol aynası (cam yüzey ) yoktu ve başka bir aracınkini kolaylıkla çıkarttı taktı şaşırmıştım altındaki tırnakları vss iyi değil.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de aynı sorun var. Üstelik benim koltuk kendi kendine yukarı çıkıyor.Her seferinde en aşağı indiriyorum sonra bakıyorum yavaş yavaş yukarı çıkmış koltuk enteresan :)

Cem hocam ben de size şasi numaramı yollayacağım gün içinde

semih yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen arkadaşlar hem dikiz aynası titriyor ve eğilme oluyor hemde yan aynalar çok titreme yapıyor.Aracımı ilk alırken servisde bir olaya şahit olmuştum epey belli oluyordu test aracının sol aynası (cam yüzey ) yoktu ve başka bir aracınkini kolaylıkla çıkarttı taktı şaşırmıştım altındaki tırnakları vss iyi değil.  

yan aynaların cam-ayna kısmı zaten çekip çıkabiliyor, alttaki lambanın değiştirilebilmesi için.

dikiz aynasındaki problem ise geniş bir üretim yelpazesini kapsıyor. 3 aylık dönemdeki araçlarda vardır diye kesin bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

montajı aynayı ileri iterek takma şeklinde ise belki kaygan olup kolay takılsın diye sprey falan kullanıyorlardır, bu da kaymaya neden oluyor olabilir. sonuçta bayağı sıkı, gevşek değil.

şase no gönderildi.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.