Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Focus 3 Sedan Benzinli Yakıt Tüketimi

A.Coşar

Önerilen Mesajlar

Araçta aileniz olunca vede tüketilen benzin 4 depo olunca psikolojik olarak ister istemez ekonomi odaklı kullanmaya yönleniyor insan.300-500 km.lik bir mesafede bunu düşünmezsin bile, ama yinede sabır bile bir yere kadardır, altındaki araba 1.6 EB olunca  otoban gibi yollarda tahrik olmamak elde değil.  :) 

heleki yaniniza reno marka araçlar sokulunca gelde gaza basma :)

Mecburen tüpçü olduk.

ben size demiştim Ayhan Bey en kisa zamanda lpg taktirirsiniz diye :) Türkiye şartlarında yapacak birsey yok zaten !
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Çetinkaya, haklıydınız elbette. Ben de kendime demiştim en kısa zamanda taktırırım diye ama beynim engelliyordu.

Ama tatile başladığım gün Finansbank kredi kartımı iptal edince koşa koşa arabam henüz 1200 km de iken  tüp taktırdım.

Çünkü tatil toplamda 5000 km lik bir yolculuk gerektiriyordu ve param yetmeyecekti.

Finansbank zavallısını kınıyorum.Tüketici Hakem Heyeti aidatımı iade kararı verince kartımı iptal ettiler. Zavallılar :angry:

Ayhan C. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Çetinkaya, haklıydınız elbette. Ben de kendime demiştim en kısa zamanda taktırırım diye ama beynim engelliyordu.

Ama tatile başladığım gün Finansbank kredi kartımı iptal edince koşa koşa arabam henüz 1200 km de iken  tüp taktırdım.

Çünkü tatil toplamda 5000 km lik bir yolculuk gerektiriyordu ve param yetmeyecekti.

Finansbank zavallısını kınıyorum.Tüketici Hakem Heyeti aidatımı iade kararı verince kartımı iptal ettiler. Zavallılar :angry:

valla benzin bu fiyat olduktan sonra yapacak birşey yok bence de bir an önce taktırmakla en mantıklı karar olmuş çünkü ne kadar erken taktırırsanız o kadar çabuk kara geçersiniz.

Bu bankalara zaten güven olmaz heleki özel bankalara hiç olmaz !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bu yakıt tüketimi hesabı yapmaktan nefret ediyorum, bu hafta salı günü sabah saat 5 civarı Ordu ya yolculuğa başladım yola çıkmadan evvel zeynepkamil BP den depoyu doldurdum. Bu sefer hesap yapmayacağım dedim km yi sıfırlamadım fakat yine şeytan dürttü ortalama tüketimi sıfırlayarak istasyondan çıktım.

Araçta 4 kişi idik ikisi 11 yaşında ikizler bagaj dolu sayılır, klima zaman zaman açık limitleyiciyi 95 e ayarlayıp kullandım cc yi hemen hemen hiç kullanmadım sayılır.

Samsun u geçince artık benzin alayım dedim depoyu doldurdum, resimleri aşağıya ekliyorum ve ben bu arabayı seviyorum :sofeer:

9llz.th.jpg

9juo.th.jpg

osman ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

osman abi lpg taktırdığımıza pişman ediyorsun bizi :)  :)

Şehir dışı sabırlı olunca böyle oluyor, yoksa şehir içi 7.5 - 8 litrenin altına inmiyor yüksek km. yapana gerekli yinede.

Sihirli cümle bu.

YB kalibrasyonu düzgünse fabrika verisine ulaşmışsınız.  

:claps:  :claps:

İkinci alkış da o hıza sabredebildiğiniz için... 

Ne yapalım abi devir ekonomi devri, 90 lı yıllarda şahinle-doğanla aynı yolu 9 saatte alırken yakıtın ve güvenliğin hesabını hiç yapmazdım, (üstelik gidiş geliş yolda) galiba yaşında biraz ilerlemesi sebebiyle artık 12-13 saatin altında tamamlanmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Slm ;

Dün akşam itibariyle 680 km civari yol yaptim. Benzini Shell'den aldim ve cok farkli tüketim değerleri elde ettim. 89-99 araliği sabit kullanımda 5.2 lt yakit tüketimim oldu. cok makul geldi. lpg fikrinden iyice caymış durumdayim. Ayni hizlarda memlekete gidişte 6.4 elde etmiştim anlamadim :)

post-4556-0-88198000-1391976123_thumb.jp

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk defa testimi bugün yaptım. aracım focus 3 sedan ecoboost 1.0

Trabzon sürmene arası toplam mesafe git-gel 100km (şehir içi - dışı karışık ışıklarda var geneli otoban)

giderken 95km sabit dönerken 100km sabit 6.vites

5.0 ortalama elde ettim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım 2013 Focus 3 1.6 Powershift yakıtı bana aşırı geldi. Araçta bir sorun mu var diye merak ediyorum deneyimli arkadaşlar cevap verirse memnun olurum. Ben ilçede yaşıyorum geçen gün yakıt aldım ve değerleri sıfırladım. Ortalama hız 14km , ortala yakıt 15.6 gösteriyor. Hem yollar bozuk hızlı gidemiyorsun hemde her yar yakın. Ancak bu değerler normal mi ?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım 2013 Focus 3 1.6 Powershift yakıtı bana aşırı geldi. Araçta bir sorun mu var diye merak ediyorum deneyimli arkadaşlar cevap verirse memnun olurum. Ben ilçede yaşıyorum geçen gün yakıt aldım ve değerleri sıfırladım. Ortalama hız 14km , ortala yakıt 15.6 gösteriyor. Hem yollar bozuk hızlı gidemiyorsun hemde her yar yakın. Ancak bu değerler normal mi ?  

Eldeki veriler çok kısıtlı.

Sıfırladıktan hemen sonra ölçülen değerler genel tüketimi yansıtmayacağı için 200-250 km yol yaptıktan sonra tekrar değerlendirmekte yarar var. 

Kısa mesafe, soğuk hava/motor, sürekli dur-kalk yakıt tüketimini arttırsa dahi bu değerin 10L/100km üzerine çıkması pek olası değil.

Bence biraz bekleyin ve sonucu bizimle paylaşın.

Ayrıca depoyu tam doldurup sıfırlamak ve en azından yarım depoya gelince tekrar tam dolduracak şekilde yakıt alarak alınan yakıtı katedilen km'nin 1/100'üne bölerek depo üzerinden sağlama/kıyaslama da yapabilirsiniz; yol bilgisayarı kalibrasyonu bazen sapmış olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaklaşık 1 hafta önce yakıt ikaz ışığı yandıktan hemen sonra  100 tl lik yakıt aldım gösterge yarım depoyu gösteriyordu. bugün çeyrek depo bölmesine geldi sayılır ve 50 km yol yapmışım. Depoyu tam doldurup km/ litre hesabı yapayım bakalım sonuç ne olacak. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.