Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Insignia 1.6 Cdti 175 Hp :d

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bırakın 1.6 175 Ps.yi.Adam akıllı daha mütevazi bir  1.6 dizel motorla birçok firmanın satışını baltalayacağını düşünüyorum ben Opel'in.Hele ki bunu Astra'ya koyarsa Astra'nın dış güzelliği ile Focus'tan müşteri çalacağı muhakkak Astra'nın tipini çok beğenip sırf motoru yüzünden uzak duran onlarca insan tanıyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın 1.6 175 Ps.yi.Adam akıllı daha mütevazi bir 1.6 dizel motorla birçok firmanın satışını baltalayacağını düşünüyorum ben Opel'in.Hele ki bunu Astra'ya koyarsa Astra'nın dış güzelliği ile Focus'tan müşteri çalacağı muhakkak Astra'nın tipini çok beğenip sırf motoru yüzünden uzak duran onlarca insan tanıyorum.
Onlardan biri benim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence tipi gayet guzel. Begenmeyen kucuk ogluna almasin. Fiyatlari daha makul olsaydi ben alirdim.

Bu arada bence o metinde hata var. Muhtemelen dizel motorlar iki ayri gucte olacak birisi 1.6 136 hp digeri 1.9 175 hp falan demeye calisiyorlardir.  1.6 dizel makineden 175 hp cikartmalari icin 2 bar boost falan basmalari gerekir ki o zamanda degil euro6 euro4 bile zor. Hadi bilmem kac kez puskurtme 8V kapak ve findik kadar turbosu olan motor desek o zamanda euro5 falan olsun.. Fiatlari takip etmek lazim. GM ufak motorlarini fiat grubundan aliyor. Eger fiat 1.6 dizel makineyi alfa159 da falan kullanirsa bunlarda kullanacak demektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vw nin çift turbolu motorunu bırakmaya yeltendiği söylenirken opel in bu dizel motoru muhtemelen çift turboludur. arkadaşlarında dediği gibi bunu ancak aracın tipini seven ve bence yakıtını umursamayacaklar alır. opel şunu anlayamamış hala, Avrupa pazarı için üreten ama Avrupalıların sevdiği motora bir türlü sahip olamamış bir firma..(gerçi 2012 toplam satışları Avrupa pazarında oldukça iyi )ne aracı çekmeyen küçük az yakan motor nede çok yakan büyük veya güçlü motor. f-p Avrupalı içindir diye düşünüyorum. bu motorla bu araba belki usa da işe yapar. birde geçenlerde gm açıklama yaptı ki gelecek 2-3 yılda 4 milyar Euro yatırım yapacağız opel e diye. bunun için mi yapacaklar acaba, göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vw nin çift turbolu motorunu bırakmaya yeltendiği söylenirken opel in bu dizel motoru muhtemelen çift turboludur. arkadaşlarında dediği gibi bunu ancak aracın tipini seven ve bence yakıtını umursamayacaklar alır. opel şunu anlayamamış hala, Avrupa pazarı için üreten ama Avrupalıların sevdiği motora bir türlü sahip olamamış bir firma..(gerçi 2012 toplam satışları Avrupa pazarında oldukça iyi )ne aracı çekmeyen küçük az yakan motor nede çok yakan büyük veya güçlü motor. f-p Avrupalı içindir diye düşünüyorum. bu motorla bu araba belki usa da işe yapar. birde geçenlerde gm açıklama yaptı ki gelecek 2-3 yılda 4 milyar Euro yatırım yapacağız opel e diye. bunun için mi yapacaklar acaba, göreceğiz.

VW nin hangi motoru cift turboluymuski?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknolojinin sınırı yok ki kim bilir nasıl bir motor olacak, yıllar öncesinde sadece otomotiv değil her alanda bu kadar gelişmeyi kim tahayyül edebilirdi ki? Bence Opel iyi- kötü bu işi kıvırır, olmazsa da başkaları da geliştirir.Bunun mümkün olamayacağını kim söyleyebilir ki?

Nihat Abukan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astraya 1.6 cdti 136 hp lik motoru koyacağını daha önce duyurmuştu zaten opel.

Bence Astranin tipi focustan daha guzel. Ama o 1.3 motorla isi cok zordu. Astranin ici dar. Ama focus3 un ki de ahim sahip iyi degil zaten. O sinifin lideri SIKICI tasarimina ragmen hala golf ve epey bir sure oyle kalacak gibi gozukuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onun icin SIKICI zaten. Ama ote yandan hicbir zamanda eskimiyor iste.. golf IV (98-2004 arasi)  e bakiyorumda hala guzel.. Asla eskimiyor.  Arka suspansiyonunu degistirip, 1.6 dizel motor taksalar bugun bile sifir araba olarak satabilirler. Ki ben alirdim sahsen. Audi A3 icin aynisini diyemem ama golfte bunu rahatlikla diyebiliyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence dogru yapiyorlar. Her seferinde ufak dokunuslarla modeli yeniliyorlar. Oysa ford her seferinde baska bir arabayla karsimiza cikiyor. focus1 ile focus2 nin alakasi yok. focus 2.5 un onu ile focus3 hadi neyse biraz andiriyor diyelim. Hic degilse tampon tasarimi benzer.. Marka bagimliligi yaratmak konusunda ford basarisiz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW nin hangi motoru cift turboluymuski?

vw hastası bir arkadaşımın daha dün dediğini aktarayım;

amaroklarda 1.4 170 veya 180 bg gibi bir laf etti. çok geri-dönüş yaşıyorlarmış

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.