Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Insignia 1.6 Cdti 175 Hp :d

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

125kw/170 hp gücünde turbo dizel bir motor, inanın tadından yenmez.2.0 turbo dizel motor türevleri bile ancak 100kw/136 hp ile 125 kw/175 hp arasında güç üretebilirken1.6 motordan 125kw/170 hp gibi bir gücün başarısına vurgu yapılıyor ayrıca Euro 6 emisyon standardına da uygun olacakmış.Bence Insignia çok şu anki Mondeo'dan, Passat'tan çok çok daha yakışıklı bir kasaya sahip yalnız mevcut motorları yüzünden rağbet görmüyor, yeni kasada ufak tefek rötuşlarla beraber bu güçte bir dizel motor çok şeyler yapar ve o zamanda elbette renklerle ve zevkler tartışma götürmez ama bence kim ne derse desin araba gibi araba olur.Cem Abi'nin dediği gibi Ford okuyordur herhalde bunları,Reno Dci ile neler yaptı keza diğer tüm rakipleri dizeller ile neler neler yapıyor ama Ford önceki kasada ki TDCI motora nazaran sadece 6 hp'lik iyileştirme ile sahnede var.Mübarek sanki ahırda ki beygirleri eksilecek gibi cimrilik yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkcası kendinden yanmalı bir motorda litre başına 110 PS çıkarmak hiç kolay değil.

Maliyet açısından da bakım açısından da...

Hacim küçültme hızla ilerliyor olsa bile hala bırakın uzun vadeli izlenimleri kısa - orta vadede bile 100.000 km katetmiş araç yok.

Ben konuya biraz daha tedbirli yaklaşma taraftarıyım ve benzinli küçük EB'un aksine bu motoru önermede de kullanmada da çekimser aklırım.

Hoş daha doğmamış çocuğa don biçiyorum ama olsun... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni nesilde dizel alırsak 130-170bg bandında olacak anlaşılan. Benzinli alınırsa 140-180bg arası oynar. 

Hacim küçültme hızla ilerliyor olsa bile hala bırakın uzun vadeli izlenimleri kısa - orta vadede bile 100.000 km katetmiş araç yok.

Tsi araçlarda 100bini geçmiş çok araç vardır diye düşünüyorum. Bana kötü geri dönüşler yok gibi geliyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tsi araçlarda 100bini geçmiş çok araç vardır diye düşünüyorum. Bana kötü geri dönüşler yok gibi geliyor.  

VW hayranlığı nedeniyle kapalı kapılar ardında konuşuluyor...

Alman forumlarında turbo yakan, motor patlatan, 1000 km'de 1 L yağ yakan kişilerin mesajları hiç de az değil, en azından Ford kullanıcılarına oranla çok ama çok fazla.

Zaten 1.4 tsi şu anda 122 ve 140 PS olarak devam ediyor, 160-170'ler kullanışlı olmadı, yani VW 100PS/L değerini aşmamaya özen gösteriyor, dizelde zaten çok daha muhafazakar, hala 105 PS'lik II.Dünya Savaşından kalma motorla devam ediyorlar.   

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her zaman ki gibi öznel; Insignia'ya 100k verene kadar neler var? İsterse 175 hp dizel olsun, albenisi olan bir araç değil... Açıkçası, en yakın S60'ı tercih ederim...

Ayrıca 1.6 yahut 1.5 Eb yeni kasa Mondeo; hem fiyat hem de görünüş olarak çok daha keskin geliyor göze. Gerçi daha fiyatlar belirsiz ama Selective bir 1.6 Eb Mondeo'nun 90k dan fazla olacağını beklemiyorum...

( Opel Antipatim yok bu arada; Opel Astra kullanmışlığım var ve güzel bir arabaydı ama Insignia olmadı-olamadı benim gözümde )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her zaman ki gibi öznel; Insignia'ya 100k verene kadar neler var? İsterse 175 hp dizel olsun, albenisi olan bir araç değil... Açıkçası, en yakın S60'ı tercih ederim...

100k verince 316 almak mümkün sanıyorum. Son kasa da gayet güzel geliyor bana. :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100k verince 316 almak mümkün sanıyorum. Son kasa da gayet güzel geliyor bana. :)

Katılıyorum; segment farkı olduğu için yazmak istemedim ama 100k ile bir-iki extralı 316i alınır rahatlıkla; ayrıca 100k verecek adam, 20-30k da kredi çekip 320d ile de gezebilir.

Tabi en derinine kadar öznel yorum  :)

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi en derinine kadar öznel yorum 

Elbette hepsi keyfi. Fakat 2.0 dizeller vergi sebebiyle  100k civarına dayanıyorlar. Bu araç hacim avantajı ile 80-85 civarı olabilir. Belki daha ucuz bile olabilir ama motor/teknoloji avantajının ekmeğini yemek için fiyatı girişte yüksek tutarlar. Zamanla 75-80  civarına inmesi makul olabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette hepsi keyfi. Fakat 2.0 dizeller vergi sebebiyle  100k civarına dayanıyorlar. Bu araç hacim avantajı ile 80-85 civarı olabilir. Belki daha ucuz bile olabilir ama motor/teknoloji avantajının ekmeğini yemek için fiyatı girişte yüksek tutarlar. Zamanla 75-80  civarına inmesi makul olabilir.  

Muhtemelen... O zaman da Bir Mondeo yahut S 60 ile kıyaslarım ve sonuç değişmez... Tabi 1.6 dizel motorun 175 beygirini tercih edenler olacaktır mutlak... Dogmatik olarak; Opel'in prestij kaybettiğini düşünüyorum ben ve bu durum sanırım fikirlerimi etkiliyor... Insignia'nın satış rakamlarına bir bakmak gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

böyle bir motor şarttı tr'de ; opelde bunu yapıp getiriyorsa helal olsun denir , başkada birşey denmez ... eğri oturup doğru konuşmak gerekirsede , insignia nın tipi hiçte yabana atılmayacak kadar güzel ... sezarın hakkı sezar salataya  :kıhkıh:

Muhtemelen... O zaman da Bir Mondeo yahut S 60 ile kıyaslarım ve sonuç değişmez... Tabi 1.6 dizel motorun 175 beygirini tercih edenler olacaktır mutlak... Dogmatik olarak; Opel'in prestij kaybettiğini düşünüyorum ben ve bu durum sanırım fikirlerimi etkiliyor... Insignia'nın satış rakamlarına bir bakmak gerek...

insignianın satış rakamları , başarısız motor seçenekleri doğurdu... 1.6 dizel 175 hp problemsiz gelirse ; o segmenti çıtır çıtır yer ... gerçekçi olalım ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

böyle bir motor şarttı tr'de ; opelde bunu yapıp getiriyorsa helal olsun denir , başkada birşey denmez ... eğri oturup doğru konuşmak gerekirsede , insignia nın tipi hiçte yabana atılmayacak kadar güzel ... sezarın hakkı sezar salataya  :kıhkıh:

Motoru tartışamam; eskilerin tabiriyle " General Motor bu " diye bir söz vardır belki duymuşsunuzdur; Opel motorları hep el üstünde tutulur zaten ama görünüş gerçekten hiç cezbetmiyor beni; bir şeyler eksik gibi... F3'ün de görünüşü böyle eğri-sportif ama Insignia eğreti geliyor gözüme F3 güzel görünürken...

insignianın satış rakamları , başarısız motor seçenekleri doğurdu... 1.6 dizel 175 hp problemsiz gelirse ; o segmenti çıtır çıtır yer ... gerçekçi olalım ...

Diğerlerinden farklı; daha güçlü bir motor üreterek elbette öne çıkacaklardır ( bu arada uzun vadede de bakmak gerekir bence o motora; kullanıcı geri dönüşü olarak )... Gerçekçi olmak dışında, kendimce bahsediyordum zaten; görünüş-tarz-stil bazında hoşlanmadığımı yazdım; yani öznel bakış açısı ile...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F3'ün de görünüşü böyle eğri-sportif ama Insignia eğreti geliyor gözüme F3 güzel görünürken...

f3 güzel gelirken insignia'nın güzel gelmesi size göre normal olabilir , zevkler tartışılmaz ; fakat dış tasarım olarak insignia'nın özelliklede sport tourer

yani şu benim gözüme inanılmaz hitap ediyor :)

opelinsigniaopcsportsto.jpg

tabi f3 'le kıyaslanamaz belki , fiyat olarak uçuk olacaktır ama ; zaten bu araç mondi , passat filan karşılaştırmak lazım değilmi ? 

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha görmediğimiz fakat beklenen bir motordan bahsediyoruz, eğer ki sorunsuz yeni bir motor olacaksa bence harika olur hoş bunu da zaman gösterecek...Bir ara internette gezinirken Insignia'nın en başarılı tasarım ödülünü aldığını okumuştum elbet üreticisi gerekli testleri yaptıktan sonra lanse etmeye başlamıştır. Herkes aynı zevk ekseninde dolaşmıyor ama dolu ve kaslı bir araba olduğu da bir gerçek. Volvo güzel araba olabilir fakat  konu tercih meselesine dayanınca daha ne arabalar var ki yeter ki para olsun. :)

Nihat Abukan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.