Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Polis Olasım Geldi...

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Polis gidip ayağını arabanın altına sokuyor bildiğin. Yazarsan yaz cezayı da orada kasıt var bence. Adam özellikle sola yaklaşarak gidiyor polise çarpmamak için de adam aynasından Ferrari tutmaya çalışıyor...

adamların konuşmalarını anlayamıyorum ama gördüğüm, adam gitmeye kalkınca arabanın önüne geçiyor hala daha gitmeye çalışıncada gereğini yapıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de bunun ayrı sakıncaları olabilir demedi demeyin  :kıhkıh:

Bu arada araçlar sanırsam hibe. Firmalar reklam amaçlı hibe ediyorlarmış bunları devlete, genelde zabıta ve polise ki işe de yarıyor F30'u görmeyen bilmeyen kalmamıştır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de bunun ayrı sakıncaları olabilir demedi demeyin  :kıhkıh:

Bu arada araçlar sanırsam hibe. Firmalar reklam amaçlı hibe ediyorlarmış bunları devlete, genelde zabıta ve polise ki işe de yarıyor F30'u görmeyen bilmeyen kalmamıştır :)

Türkiye de Emniyet e bir HİBE yapılırsa emin olun hibe yi yapanlar başları sıkıştığında yaptığı hibe yi anımsatarak ayrıcalık isterler...Memlekette karşılıksız ne yazıkki hiç bir şey yok..

Polis gidip ayağını arabanın altına sokuyor bildiğin. Yazarsan yaz cezayı da orada kasıt var bence. Adam özellikle sola yaklaşarak gidiyor polise çarpmamak için de adam aynasından Ferrari tutmaya çalışıyor...

Olayı yapan kişi USA da meşhur bir spikerin erkek arkadaşı dediğin gibi dava açılmış dava hakkında bir bilgim yok ama bayanın HUBO kanalından kovulduğunu çok iyi biliyorum..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok detayını bulmaya uğraşmadım da adama açılan resmi dava düşmüş, polisin ayağında hiç bir şey olmadığı sanırsam kanıtlanmış, polisin 10 milyon dolarlık dava açtığı sadece dedikodu imiş.

Bu arada adamın açıklamasına göre arabayı oraya vale parketmiş ve adamın kaldığı otele yakın olan, park yasağı olmayan bir yermiş. Tabi içinde bu kadar mış,miş,muş olunca pek bir şey ifade etmiyor bunlar.

Hibe olayını yazma sebebim genelde bu haberin paylaşıldığı tüm forumlarda vergilerimiz nereye gidiyor denilyordu, bizim forumda kimse vergilere değinmemiş ancak ben yine de belirteyim dedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hibe olayını yazma sebebim genelde bu haberin paylaşıldığı tüm forumlarda vergilerimiz nereye gidiyor denilyordu, bizim forumda kimse vergilere değinmemiş ancak ben yine de belirteyim dedim

vergilerden herkes müzdarip ama EGM  KDV VE TÜM VERGİ ler muaf :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

u arada araçlar sanırsam hibe. Firmalar reklam amaçlı hibe ediyorlarmış bunları devlete

Öyle... http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/03/23/polisluksun_pesinde

Ama sözü hatırlayalım "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez", yakında alım da yapabilirler belli olmaz.

Vergiler konusuna gelince, güçlükle kazandığımız paradan alınan vergilerin höpürdetildiği o kadar çok alan var ki, varsın iki tane polis kardeşimiz değişik arabaları kullanıp keyif alsın, bu da bizden onlara bir tür hediye olsun :)

Reklam konusuna gelirsek, bunu daha önce de sormuştum yeri geldiği için yine sorayım: Polisin kullandığı arabanın gözünüzde imajı nedir? Polis kullanıyor, iyidir mutlaka deyip almaya yönelir misiniz?

Tabii soru yanlış kişilere soruluyor, arabadan biraz bihaber kişilere yöneltmek lazım, ama merak ettim fikrinizi... 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle... http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/03/23/polisluksun_pesinde

Ama sözü hatırlayalım "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez", yakında alım da yapabilirler belli olmaz.

Vergiler konusuna gelince, güçlükle kazandığımız paradan alınan vergilerin höpürdetildiği o kadar çok alan var ki, varsın iki tane polis kardeşimiz değişik arabaları kullanıp keyif alsın, bu da bizden onlara bir tür hediye olsun :)

Reklam konusuna gelirsek, bunu daha önce de sormuştum yeri geldiği için yine sorayım: Polisin kullandığı arabanın gözünüzde imajı nedir? Polis kullanıyor, iyidir mutlaka deyip almaya yönelir misiniz?

Tabii soru yanlış kişilere soruluyor, arabadan biraz bihaber kişilere yöneltmek lazım, ama merak ettim fikrinizi... 

Arabadan pek haberdar olmayan ortalama bir insan için ben, BMW'yi bilmeyen mi kaldı artık diyordum, ancak bizim arabalara bile bu Focus mu diye sorulduğundan tanıtım olarak yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemdeki en büyük etken de insanların araç alırken bizim gibi yürüyen aksam ve teknik servis önceliği ile değil, "prestij", yani halk arasında bilinirliliğine göre araç almaya yöneldiklerinden bu etki daha da artıyor. 

Polisin kullanmasının benim gözümde neredeyse hiç bir etkisi yok. Bu araçların çoğunluğunun hibe veya ihale ile alındığı düşünülürse bu araçların seçimindeki kriterler aracın özelliklerine göre mi o bile tartışılır bence. Neredeyse deme sebebim de geçen gün sol şeritte önümde bir polis aracı, Connect vardı, galiba 1.8 TDCI, aramız 10 araba kadar açıldıktan sonra bir daha kapanamadı. Bu da benim gözümde Connect'lerin performansını yeniden değerlendirmeme sebep oldu :)

Ancak yine arabadan bihaber bir insan neredeyse 7/24 çalışan, kullanılan polis araçlarının uzun süre kullanılabilmesinden, aracın dayanıklı olduğunu düşünebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye de Emniyet e bir HİBE yapılırsa emin olun hibe yi yapanlar başları sıkıştığında yaptığı hibe yi anımsatarak ayrıcalık isterler...Memlekette karşılıksız ne yazıkki hiç bir şey yok..

Bizde ki araçlar için  bende tersini düşünüyordum. Bu "hibe"leri büyük ihtimalle mecburen yapıyorlardır. Polis yardım yemek ve balo biletlerini bilen bilir.   Fakat bir süre sonra şu marka vermiş bizde 2 tane verelim noktasına gelinmiş olunabilir.

Polis araçları konusunda

Muhtemelen alımlar belli kasa tipinde araçta en uygun fiyatı verenden yapılıyordur. Bu yüzden seçimler çok bir şey ifade etmeyebilir.

Polis araçları genelde bakımsız ve kötü durumda gözüktüğünden benim markamdan araç yollarda olsun istemezdim. (firma olsam)

Bazı modellerde (R12 gibi) ne dayanıklı arabaymış polisin kötü  kullanımına rağmen bu kadar yıldır yollardalar diye düşünülebilir.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.