Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Fatih büyükkale yazdı:

teoman bey, bi sorun yok zaten, sadece dikkatimi çekti meraktan yani :) biraz fazla meraklıyım :) bu arada sizin pws ne durumda ?

yanlız t büyük :D

Maşallahı var bu ara. Ama dediğim gibi yine yazıyorum 3. kez değişti pipirikli kılım ama artık takmıyorum. Kaan Bey ne güzel diyor. Teşekkür ederim kendisine ve ekibine. Hep beraber gideriz. Çay/kahve içmeye. İlla sorun olmasında değil...

Zevkle kullanmaya başlayın... Zevk alın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Araç Şahsuvaroglun'dan teslim alindi. Kaan abi nezlinde tüm çalışanlara teşekkürler. Ben daha kullanmadim. Hatun OK verdi.
Sanki vidalarını sıkmışlar gibi şeklinde bir yorum yaptı. Ben kullanınca tekrar yorumlarım [emoji4]
Ellerinize sağlık teşekkürler. Bu arada life kart'ada üye yapmışlar.

Hadi geri bildirimde bulunayım. Sıkıntı yok evet şanzıman sanki vidaları sıkılmış hissi veriyor. Ben degişimde detaya inemedim. Şanzıman yagi boşaltılıp geri doldurulmamistir. Yeni şanzıman yagi konmuştur diye kurgulamıştım. Sanırım o şekilde yapılmış sıkılık hissinin sebebi şanzıman yagi olabilir. Eski şanimanimdan hatırladığım birşey yaniliyor olabilirim. 3000 km yaptik. Sıkılık hissi azalıyor bildiğin manda kaynağının sıcak ekmekte kaydığı gibi kayıyor. İlk baslarda çok kafama takmış olsamda fört düşünsün banane kıvamına geldim. Su an için sıkıntısız çalışıyor. Memnunum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar uzun yıllardır focus kullanıcısıyım,geçtiğimiz 9 yıl boyunca focus mk1-mk2-mk2.5-mk3 manüel vites focuslarım oldu enson dört ay önce15000 kmde mk3.5(bu arada focuslarımın  hepside hb)otomatik benzinli focus aldım,almadan öncede bu titreme konularını çok araştırdım fakat focustan başka hiçbir araç içime sinmediği için,titreme sorununu bile bile aldım aracımı ,aracı aldıktan sonra kullanım konforunu törpükeyecek olumsuz hareketler(kararsız çekişler,ani kalkışlarda birden ikiye geçerken yığılma,gaz pedalının aşırı hassas oluşu,sarsıntılar,hız sabitleyici ile ilerlemeye çalıştığımda yokuşlarda gereksiz yere vites düşürüp yüksek devir çevirme vb... )  sergilediğini farkettim,bakım zamanı geldiğinde tan otoya götürdüm,bakımla beraber vites kalibrasyonları yapıldı,yaklaşık 400 km oldu ve gördünmü ki aracı kullandıkça  şanzuman çok daha kullanışlı bi hale geldi,biçok şikayetim son buldu ,neredeyse manüel vites tadını vermeye başladı,şehir içi yakıt tüketimin belirgin bir şekilde düştü,sonuçtan gayet memnunum,nasipse aracıma mk4.5 çıkana kadar binmeyi düşünüyorum, umarım  bu memnuniyetim uzun vadeli olur,şikayeti olan arkadaşların vites kalibrasyonu yaptırmalarını tavsiye ederim.

Kasım Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar öncelikle
Focus3 hb styl aracımla aranizdayim.
Arkadaşlar benim de bu powershift şanzıman ile ilgili titreme ve 1den 2 ye geçiş lerde sarsıntı problemi gösterdi aracım daha 30000 km de garanti bitti ne yapılabilir. Okuduğum kadarıyla kavrama sorunu ama ne kadara maliyeti olacak bilmiyorum biraz bilgi verirseniz ve kavrama değişince sorunlar bitiyor mu şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 dakika önce, Burhan isik yazdı:

Merhabalar öncelikle
Focus3 hb styl aracımla aranizdayim.
Arkadaşlar benim de bu powershift şanzıman ile ilgili titreme ve 1den 2 ye geçiş lerde sarsıntı problemi gösterdi aracım daha 30000 km de garanti bitti ne yapılabilir. Okuduğum kadarıyla kavrama sorunu ama ne kadara maliyeti olacak bilmiyorum biraz bilgi verirseniz ve kavrama değişince sorunlar bitiyor mu şimdiden teşekkürler.

Sondan başa bu konuyu ve benzeri başlıklarımızı okumanızı öneririm :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkes sorunlarını, sıkıntılarını yazmış. Bende memmuniyetimi yazayım dedim. Kendimde 1.5 tdci sıvı tip powershift var. Bunla ilgili sıkıntı yaşayan şimdilik kimse yok zaten. Kardeşimde şuan 47.000km. De kuru tip 1.6 Powershift 2012 model focus var. Ve bugüne kadar en ufak sorun yaşamadık. Bunla alakalı güncelleme, değişim kampanya vs hiçbirşey yapılmadı ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eveeeeeeeettt. Yine bir yılan hikayesine dönme ihtimali olan konuyla beraberiz. Konu ne tabiki Kavra-MA... Bugün 60 bin bakımı için servise gittim silkeleme başladı dedim. Akşama arabayı teslim alırken değerler kavrama değişmesi yönünde çıktı. Şimdi durum şu Son yani 3. kavrama ekim 2016 da değişti yaklaşık 8 ay önce. Şu an garanti falan kalmadı. İyi niyet garantisine başvuracaklar yarın değerleri girip sonucu bekleyeceğiz. Parça garantisi 1 sene diye söylenmişti. Ha garantinin garantisi olurmu bilemem.  @Kaan Yagizer beyi rahatsız etmedim. Ama yarın ki sonuca göre acı kahvesini içmeye gelirim :D Param olduğu anda 1.5 ps trend x falan girecem bodozlama :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Eveeeeeeeettt. Yine bir yılan hikayesine dönme ihtimali olan konuyla beraberiz. Konu ne tabiki Kavra-MA... Bugün 60 bin bakımı için servise gittim silkeleme başladı dedim. Akşama arabayı teslim alırken değerler kavrama değişmesi yönünde çıktı. Şimdi durum şu Son yani 3. kavrama ekim 2016 da değişti yaklaşık 8 ay önce. Şu an garanti falan kalmadı. İyi niyet garantisine başvuracaklar yarın değerleri girip sonucu bekleyeceğiz. Parça garantisi 1 sene diye söylenmişti. Ha garantinin garantisi olurmu bilemem.  [mention=1959]Kaan Yagizer[/mention] beyi rahatsız etmedim. Ama yarın ki sonuca göre acı kahvesini içmeye gelirim [emoji3] Param olduğu anda 1.5 ps trend x falan girecem bodozlama [emoji3]

Hocam garanti yoksa maliyet ne olur ? Konuyu baştan sona okudum net bir cevap yok size servisten bir fiyat cikartilarmi. ben de servise uğradım banada garanti bitmiş iyi niyete basvuralim dediler tereddutte kaldim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Teoman :) neyse artık nasılsa öğrendin araba kullanmayı budan sonra bozulmaz araba :):)

Hep bunlar o BMW ya bindikten sonra oldu. Aynı kefeye koyarsam böyle olur :D

Teoman S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.