Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
25 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Eveeeett. Cumartesi ustayla beraber test sürüşüne çıkmıştık daha doğrusu şanzuman silkeleme kaydına. Verileri aldık bugün aracı bıraktık onay falan derken kavrama değişimine onay geldi. Ama asıl sorun şu; aracın garantisi bitti uzatılmış (ek) garantide araç. Bana yaklaşık 470 TL fatura çıkacak. Gelelim can alıcı noktaya benim araç daha önce 2 kez garantiden kavrama değişti ve bu 3. olacak. Bende hem netten hemde 444 lü numaradan aradım ve kayıt bıraktım. Aracı 2012 yılında aldım. Baştan kavrama için, işte temizleme güncelleme falan oldu biraz gitti sonra iş 2 kez değişime gitti ama bu değişimler 1 er yıl arayla oldu. Telefonda ve  mailde bunuda belirttim. Değişiyor 1 yıl sürüp tekrar oluşuyor bakalım genel merkezden nasıl bir cevap gelecek. Sizce ben ne yapmalıyım. Hadi diyelim ödedim tutarı sonra? @Yakup Çağatay ve @Kaan Yagizer Bey. Sizilerin bir önerisi varmı? İşin diğer tarafı ben aracımı seviyorum severek dolaşıyorum ayrılmakta istemiyorum...

bildiğim kadarıyla;

Sorununuz her ne kadar halledilemese bile (tam anlamıyla) garanti süresi içinde otosan'a kayıt açılmış ve iz bırakılmışsa "iyi niyet" adı altında full garantiden karşılanabilir. 

bunu @Kaan Yagizer abi teyit eder muhtemelen... Diğer taraftan bakıncada, polen filtresi mi bu arkadaş, her sene kavrama seti mi değişir diyip otosanın cillop gibi bir şanzıman hediye etmesi lazım... Haksız mıyım? :smiley2k:

Belki önce taktırdığınız kavramalar şu modifiyeli olduğunu düşündüğümüz güncel kavrama setlerinden değildir, o sebeple dönüp dolaşıp aynı noktaya geliyorsunuz. Şahsuvardaki ürün gerçekten iyi, nazar değmesin ben çok memnunum şuanda. Ama tabi daha 2.000 km oldu, asıl 15.000 sonra konuşmak lazım. O zaman Savaş'ın ensesine çökerim ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sürelere bakılırsa arada mesafe var. Ama tabloya genel anlamda bakılırsa 06/2012 den itibaren 4 sene geçmiş ve 3. kavrama.....

Herservise dediğiniz modifiyeli kavrama gelmiyor mu? Ya kafamda deli sorular bakalım. Yarın bi olsun Ford geri dönüş sağlarsa naparız durum gösterir.....

--1 dakika sonra eklendi--

Not. aslında bana göre şanzuman değil komple motor hediye etmesi gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabanı seviyorsan en doğru adım, daha iyisini yapmışlar deyip onu almak :D 

2.el dizel otomatik :zha: Titanium, temiz, elalemin peşinde koşup modifiye derdin de olmaz. Şaka bir yana.

Yasal süreçlere, normal süreç çok tıkanmadıkça girme taraftarı değilim. Onu bekle bunu bekle derken yıllar geçiyor her arabaya bindiğinde onu düşüneceksin vs vs.

Ben olsam bütçeyi yükseltene kadar ve garanti bitene kadar idare ederim, bu problemi bile bile aldığım için sineye çekerdim yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Arabanı seviyorsan en doğru adım, daha iyisini yapmışlar deyip onu almak :D 

2.el dizel otomatik :zha: Titanium, temiz, elalemin peşinde koşup modifiye derdin de olmaz. Şaka bir yana.

Yasal süreçlere, normal süreç çok tıkanmadıkça girme taraftarı değilim. Onu bekle bunu bekle derken yıllar geçiyor her arabaya bindiğinde onu düşüneceksin vs vs.

Ben olsam bütçeyi yükseltene kadar ve garanti bitene kadar idare ederim, bu problemi bile bile aldığım için sineye çekerdim yani.

Tit alsam neden Tit x olmadı derdim. Modifiyeye koştururum :D

Aklımda kuZu yu başka bir kuZuyla değiştirmek vardı diesel oto ile. Bazı durumlardan dolayı olmadı. Zaten dediğin gibi bütçe elverdikçe giderim bu değişimle falan. Bir ara yasal yollara başvurmak aklıma geldi ama malum burası Türkiye kim uğraşır ve Ford tan da soğumak istemedim onu eledim. Eminimki bir şekilde orta yol bulunur ya da gittiği yere kadar gider derim...  Ek garantim 21/06/2017 de bitecek ozaman kadar bakalım artık... Ama düşünceme göre Ford ta beni mağdur etmez....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
03.10.2016 - 21:47 tarihinde, M.Kayabaşı yazdı:

2013 focus style ps var. 30 bine yaklaştı.

İlk 8000 de bakımda titreme testi yapılmasını istedim. Sorun yok dediler. 12.000 civarı tekrar gittim servise. Şanzıman öğretme yaptık deyip gönderdiler. 17.200 de ikinci yıl bakımında yazılım atıldı. 6 ocak 2016 tarih. Subat ortasında ise 18.200 de lpg taktirdim. Garanti süresinin dolacak olması sebebiyle 28 eylülde tekrar gösterdim. Birazda ısrar ederek kavrama ve kecelerin değişimine karar verildi. Bugün sabah bıraktım. Yarın öğlen 4 ekimde alcam. Bakalım sorun devam edecek mi.

Ustanın dediğine göre yoğun trafikte araç kavramadaki ısınmayı engelleme amaçlı Kavramaya erken bıraktığı için titreme oluyormuş. Rampalarda daha çok olurmuş. Açıkçası bulunduğum ilde trafik olmadığı için sorun değil ve yazılımla azaldı gibiydi. 

Çok fazla şehir içinde tecrübe etmedim ama sarsintisiz geçiş var artık. 

İnsallah eskisi gibi tekrar nuksetmez. 

Tüm forumdaşlara konforlu sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Sürelere bakılırsa arada mesafe var. Ama tabloya genel anlamda bakılırsa 06/2012 den itibaren 4 sene geçmiş ve 3. kavrama.....

Herservise dediğiniz modifiyeli kavrama gelmiyor mu? Ya kafamda deli sorular bakalım. Yarın bi olsun Ford geri dönüş sağlarsa naparız durum gösterir.....

--1 dakika sonra eklendi-- Not. aslında bana göre şanzuman değil komple motor hediye etmesi gerek...

Etis uzerinden kontrol edin.

Sıkıntılı olan sanziman serisi Ford tarafindan omur boyu garantiye alindi diye biliyorum. Hatta ben paylastim buralarda biyerde.

DPS6/6DCT250-WARRANTY-EXTENSION diye aratirsaniz forumda çikiyor.

Yolunu ekleyim dedim olmadi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Volkan Ö. yazdı:

Etis uzerinden kontrol edin.

Sıkıntılı olan sanziman serisi Ford tarafindan omur boyu garantiye alindi diye biliyorum. Hatta ben paylastim buralarda biyerde.

DPS6/6DCT250-WARRANTY-EXTENSION diye aratirsaniz forumda çikiyor.

Yolunu ekleyim dedim olmadi.

Volkan bey yazınızı buldum burda link Etiste nereden bakacağımı bulamadım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Volkan bey yazınızı buldum burda link Etiste nereden bakacağımı bulamadım?

Etis değil garanti için F/O ne diyor ona bakmalı :D Biz EU'dan bağımsızız.

Misal F/O tüm CVT dizellere bedava bakıyor/değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir kaç detay.

- Modifiyeli! Kavrama setleri bu yıl başında hizmete sunuldu. Bildiğim kadarı ile modifiyeli set atılan araçlarda sorun tekrar etmiyor.

- Garantide Ford EU'ya bağımlı değiliz (Ford Türkiye) hasarlı parçanın iadesi vb. Prosedürler nedeni ile garanti konusunda Türkiye kendi göbeğini kesiyor.

- Garanti bitmiş olsa da şikayet garanti kapsamında ifade edilmiş, sisteme girilmiş ise iyi niyet garantisi konusunda çok daha rahat hareket ediliyor.

- Yazılım, ayar vs. geçici çözüm. Kalıcı ve konfor sağlayan seçenek modifiye edilmiş set. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

Bir kaç detay.

- Modifiyeli! Kavrama setleri bu yıl başında hizmete sunuldu. Bildiğim kadarı ile modifiyeli set atılan araçlarda sorun tekrar etmiyor.

- Garantide Ford EU'ya bağımlı değiliz (Ford Türkiye) hasarlı parçanın iadesi vb. Prosedürler nedeni ile garanti konusunda Türkiye kendi göbeğini kesiyor.

- Garanti bitmiş olsa da şikayet garanti kapsamında ifade edilmiş, sisteme girilmiş ise iyi niyet garantisi konusunda çok daha rahat hareket ediliyor.

- Yazılım, ayar vs. geçici çözüm. Kalıcı ve konfor sağlayan seçenek modifiye edilmiş set. 

Teşekkürler bilgilendirme için Kaan Bey. En son Mayıs2015 te değiştiğine göre yüksek ihtimal modifiyeli kavrama ile değişim sağlanacak. Bakalım göreceğiz durum ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Teşekkürler bilgilendirme için Kaan Bey. En son Mayıs2015 te değiştiğine göre yüksek ihtimal modifiyeli kavrama ile değişim sağlanacak. Bakalım göreceğiz durum ne olacak.

Sıkıntınız kalmayacak üstat.  Modifiyeli set taktığımız araçların kullanıcıları performans konusunda tatminkar geri bildirim yapıyor. kuZunuz yüzünüzü güldürür, merak etmeyin. 

--1 dakika sonra eklendi--
21 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

her sene kavrama seti mi değişir diyip otosanın cillop gibi bir şanzıman hediye etmesi lazım... Haksız mıyım? :smiley2k:

Haklısın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

Sıkıntınız kalmayacak üstat.  Modifiyeli set taktığımız araçların kullanıcıları performans konusunda tatminkar geri bildirim yapıyor. kuZunuz yüzünüzü güldürür, merak etmeyin. 

Çok teşekkürler Kaan bey pozitif yaklaşım için. Ummamakla beraber bir sıkıntı olursa artık kıtalar arası demiyeceğim sizi ziyaret edeceğim.. Tekrar teşekkürler.

Dip Not: Bu bahsettiğiniz yeni kavrama belli bir yıl üretimden sonraki araçlara uygulanır diye bir şey olacağını sanmam sonuçta kuZu aynı kuZu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.