Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
15 dakika önce, Adem Özkara said:

aracı 1 hafta önce aldım. aracın tüm resmi işlemleri bittikten sonra fark ettim teklemeyi. bu durumdan başka bir sıkıntı göremedim şuan. titremeye sorununa çare oluyorsa yaptırayım hemen. acaba yakıtı falan etkilermi.

Güncellemeler bir miktar iyileştirme sağlıyor fakat şu ana kadar aracıma en az 3 yada 4 sefer güncelleme yapılmasına rağmen %100 çözüm henüz yok hala titreme ve vuruntu az da olsa devam ediyor.  Dün TSI passata bindim DSG li, vites değişimine hayran kaldım  kesinlikle belli olmuyor sanırım passat 60.000 km lerdeydi. Ford un bu konuda daha çok çalışması gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Alparslan Kaplan said:

Güncellemeler bir miktar iyileştirme sağlıyor fakat şu ana kadar aracıma en az 3 yada 4 sefer güncelleme yapılmasına rağmen %100 çözüm henüz yok hala titreme ve vuruntu az da olsa devam ediyor.  Dün TSI passata bindim DSG li, vites değişimine hayran kaldım  kesinlikle belli olmuyor sanırım passat 60.000 km lerdeydi. Ford un bu konuda daha çok çalışması gerekiyor

Turbo beslemeli motor ile PWS'yi test ettiniz mi? veya FSI ile DSG'yi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
40 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Turbo beslemeli motor ile PWS'yi test ettiniz mi? veya FSI ile DSG'yi :) 

farketmez yakup, bunların hiçbiri kişinin aracındaki memnuniyetsizliği gidermez yani değil mi?

bence denemeyin yeni pws'yi arabanıza binmezsiniz bir daha :smiley2k:

not: konu dışı ama, nerede bu 1.0 otomatik hocam?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Mert Yürüyen said:

farketmez yakup, bunların hiçbiri kişinin aracındaki memnuniyetsizliği gidermez yani değil mi?

bence denemeyin yeni pws'yi arabanıza binmezsiniz bir daha :smiley2k:

not: konu dışı ama, nerede bu 1.0 otomatik hocam?

Ben memnuniyet veya arıza için yazmadım ki zaten :)

1.0 otomatik nerde?

Bilmem :) En iyimser yoldadır. 

Ayrıca şu cümle; acaba 1.6 pws bitiyor mu sorusunu aklıma getirdi.

Screen Shot 2016-04-14 at 13.54.29.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Ben memnuniyet veya arıza için yazmadım ki zaten :)

1.0 otomatik nerde?

Bilmem :) En iyimser yoldadır. 

Ayrıca şu cümle; acaba 1.6 pws bitiyor mu sorusunu aklıma getirdi.

Screen Shot 2016-04-14 at 13.54.29.png

isabet olur... benzinde geçsinler A/T'ye rahat edelim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Tülay Candan said:

Merabalar

Arkadaşlar sorunum tamamen sizinki ile aynı. Güncelleye yaptırdım hiç bir değişiklik olmadı. Güncellemeden 1 saat sonra ford etis den baktığımda hala yazılım mevcut diyordu. Acaba servis bu yazılımı yüklemedimi.

Merhaba, öncelikle özel mesajlarınızı kontrol edip profilinizi tamamlamanızı rica ediyorum.

Konuya dönelim; yazılım güncellemeleri etis'e düşmeyebiliyor veya geç düşebiliyor o konuda servise güvenmek gerekiyor maalesef.

Eğer yazılım ile değişiklik olmazsa/olmadıysa kavramada -mekanik- değişiklik olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 14.04.2016 at 12:50, Alparslan Kaplan said:

16.04.2016 itibari ile güncellemeyi yaptırdım 50 km test şehir içi herhangi bir değişiklik göremedim. Ayrıca yazılımın güncellendiği söylenmesine rağmen Etis ten konrol ettiğimde yazılım hala yazılım mevcut diyor. Baş teknisyenin söylediğine göre "siz ilk etapta anlayamazsınız, araç zamanla kendini size adapte edecektir." dedi. Forumda diğer konularda da kullanıcılar 500 km sonra yazılımından sonraki değişiklikleri fark ettiklerini söylüyorlar.acaba doğrumudur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke ford dizel otomatikte kullandığı şanzımana değişik bir isim verseydi. Herkes benzinli otomatikteki şanzımanla dizel otomatikteki power shift şanzımanı aynı zannediyor. Dolayısıyla benzinlideki tüm sorunların dizeldede olacağını varsayıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün artık iyice netleşti rüya bitti sanirim :wacko: aracim ilk olarak 4.000 km civarında 1 ve 2.vites geçişi sırasında silkeleme yaptı. Bu durumu çok onemsemedim ama 5.500 km ye kadar ara ara silkeleme yaptı. Bugün Ankara'da hava biraz sıcakti bir rampada kalkiş yaparken aşırı silkeledi sanki bir parça kopacak gibi.. arabada hanim ve çocuk vardı çok ağır değildi yani. 2015 model 5.500 km arabanın bunu yapması gerçekten çok üzücü.. aracimi gerçekten çok seviyorum fakat bu sorun sogutacak beni, belki de satacagim.. Yazılım yada kavrama değişse bile aynı sorun devam ediyor gibi yorumları forumda okuyorum. Ford gibi bir firma kalıcı bir çözüm bulamiyor mu bu soruna. Böyle binmek zorundamiyiz kafam çok karışık..:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Erdem Ay said:

Bugün artık iyice netleşti rüya bitti sanirim :wacko: aracim ilk olarak 4.000 km civarında 1 ve 2.vites geçişi sırasında silkeleme yaptı. Bu durumu çok onemsemedim ama 5.500 km ye kadar ara ara silkeleme yaptı. Bugün Ankara'da hava biraz sıcakti bir rampada kalkiş yaparken aşırı silkeledi sanki bir parça kopacak gibi.. arabada hanim ve çocuk vardı çok ağır değildi yani. 2015 model 5.500 km arabanın bunu yapması gerçekten çok üzücü.. aracimi gerçekten çok seviyorum fakat bu sorun sogutacak beni, belki de satacagim.. Yazılım yada kavrama değişse bile aynı sorun devam ediyor gibi yorumları forumda okuyorum. Ford gibi bir firma kalıcı bir çözüm bulamiyor mu bu soruna. Böyle binmek zorundamiyiz kafam çok karışık..:blink:

4bin km ye kadar yapmamis olmasi sanki yazilimdan kaynakli degil donanim kaynakli bir problemmis gibi geldi bana. Ama yepyeni arabada bu tip problemler yasanma kismina katiliyorum. Bu kadar ayyuka cikmis problemi ya problemlemden saymiyor Ford/Otosan, ya cozum uretmek istemiyor, ya da cozum uretemiyor.

Beklerdim ki; bu tip bir problemlemde servis sorunun ne oldugunu aninda bulabiliyor ve kalici olarak cozabiliyor olmali. Yazilimsa yazilimi degistirmeli, donanimsa sorun yasatmayacak parcayi takmali.

Basligi soyle kabaca okuduktan sonra serviste bazi araclara cozum bulduklari yaziyor. Belkide servisteki konulan tani veya mudehaleler yanlis. Yapan servis duzgunce yapabiliyor belkide.

Umarim tez zamanda bu problemi yasayan tum insanlarin araclari temize cikar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servet Bey teşekkürler. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Az paralar vermiyoruz.. Kullanırken çok dikkat ederim, bulunduğum yer çok dik rampali eğimli bir yer değil bu yüzden başıma gelmez diye düşünüyordum fakat bu şartlarda bile geldi. Önceki aracim dizel otomatik Fiat Punto bile 55.000 km boyunca tık demedi..  Punto Focus ile kiyaslanamaz, tirnagi olamaz kesinlikle ama.. kesinlikle daha sorunsuzdu:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
38 dakika önce, Erdem Ay said:

Neden servise gidip işlem yaptırmıyorsunuz? Üzülmeyi vs kenara bırakıp hareket edin olmuyorsa üzülüp çaresine bakarsınız.

Eski yorumlara değil güncel yorumlara bakın burada okuduklarınız sadece fikir olur size sahaya inmeniz lazım ki iş yapılsın. 

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.