Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben bu sorunu arabayı aldığım ilk günden beri yaşıyorum. Servise gösterttiğimde bana herşeyin normal olduğu söylendi. Titreme yi özellikle gaz pedalında hissettiriyor. Beni deliye çeviren tarafı ise vites geçişlerinde ki kararsızlık ve sarsıntı ki bu şanzuman çift kavramalı ! ve sanırım bunun yakıta etkisi mevcut. İlk fırsatta tekrar servise gideceğim.

Mehmet S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabam 40.000 KM de, ve bu sorun git gide buyuyor. Arac dururken kararsizlasiyor. Hafif salliyarak duruyor.

Hizlanirken 1. viteste tekleyerek hizlaniyor salliyor.

Servis cozemedi.

97 benzin koydum pek bise degismedi.

yazilim guncellettim degismedi

araba ilk calistiginda yapmiyor. 10 dk sonra yapmaya basliyor.

rolantiyi yukselttiler duzelmedi

forumdan aldigim yardim sayesinde servise birakacam vitesin icini acacaklar. bakalim ne olacak..

bunu yapamazlarsa arabayi satacam. cok sinir bir durum.. :(

ben anlamiyorum... bukadar cok reklam yapildi ps hakkinda.. bumuydu yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eveeeeet, yeni bir urun olan PS hakkinda ilk ve ciddi sikayetlet akmaya basladi yavas yavas. Okuduklarim korkutucu acikcasi. Bir PS sahibi olarak endiselendiriyor beni...

Bişey olmaz :) 2 yılı aşkın süredir var, yeni değil bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eveeeeet, yeni bir urun olan PS hakkinda ilk ve ciddi sikayetlet akmaya basladi yavas yavas. Okuduklarim korkutucu acikcasi. Bir PS sahibi olarak endiselendiriyor beni...

Dsg den problemler yüzünden bıkanlarda var, mutlu mesut kullananlarda var. Şans işi biraz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben anlamiyorum... bukadar cok reklam yapildi ps hakkinda.. bumuydu yani..

Öncelikle geçmiş olsun, böyle bir sıkıntı sizin başınıza geldiğinde %100, ancak satılan onbinlerce arabanın içerisinde de ihmal edilebilir düzeydedir.

Garanti kapsamında servisin sorunu çözmesi talebinde gerekirse Otosan'ı da devreye sokarak ısrarcı olmak dışında yapacak bir şey yok. 

En azından garanti süresinde bunu hedeflemek lazım.

Kolay gelsin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim içim biraz rahat geçen yaz Alperenim araç kapasitesinde doluluk ile hemde zorlu yol şartları sayılabilecek bir düzergah izleyerek yaz sıcağında test niteliğinde bir seyahat gerçekleştirdi. Tabii arkada seyahat edenlerin tutamaç sıkıntısını saymazsak, oldukça olumlu bir sonuç ortaya çıktı... Umarım böylede devam eder....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dayımların şirket araçları yenilemiş ne ile ? Focus Style Powershift ile tabi :zha:

Bizim şöförün altında Corolla vardı yine otomatik mmt benzinli diye geçiyor heralde..Ondan daha iyi dedi hem gidişi hem geçişi sonuç olarak titremeyi sordum, bunda öyle birşey yok dedi.Hepsinde mi oluyor dedi bana yok dedim hepsinde olmamış bir kaç kişi yazdı dedim. Abimizi gördükçe kullanım detaylarını alırım. 

Araç 2xxx km'de yani 3000'e geliyor

Ahanda bizim araç

IMG_2939.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese merhaba,

Aracım: Focus III Style 1.6I 125PS PowerShift Oto. 4K 

Aracı 2012 ağustos ayında sıfır aldım. Gecen hafta 15.000 km bakımı yapıldı. (450 TL). Aracım bu son 1 aydır dur-kalk trafikte veya düşük devirde yokuş çıkarken stop ediyor. Aracıma Shell den başka benzin koymadım. Yenibosna Gaziantepli kardeşler Ford servisine götürdüm bilgisayar ile araca baktılar, arıza görünmedi. Servis yinede benzin filtresini değiştirdi (ücretsiz).Tekrar stop etmeye başladı servise gidecek ve aracı inceleyecekler. Sorun ne olabilir? Birde yokuşta kalkarken anti patinaj sistemi devreye girdiğinde aracım çok titriyor ve aşırı sarsıyor, normal mi? 

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende HB titanium powershift araç kullanıyorum henüz bakım zamanım gelmedi 10500 km deyim böyle bir sıkıntı yaşamadım

ESP devreye girdiğinde motordan değilde ESP den kaynaklı tak tuk sesler geliyor.  Buda normal bir ses

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı problem benim aracımda da mevcut bugün servise verdim yarın haber gelir bakalım ne diyecekler... Bu arada bu sorunu yaşayanlar çoğalmış gibi görünüyor. Daha da artması halinde bu ps yazılımında veya parça da sıkıntı var demektir ve Otosan'nın olaya el atması gerekir. Bende Formdan paylaşılan bilgileri takip ediyorum. Bu sorunu çözen arkadaşlar hangi serviste sorunu çözdüler ise bizimle paylaşır mı? Her servis sorunun ne olduğunu bilemez ve boşa zaman harcarız. Direk problemi çözmüş bir servis olursa zaman açısından karlı oluruz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

PowerS  şanzımanlı araç sayısı arttıkça şikayetler de artacağa benziyor.

GETRAG, bu şanzımanı piyasaya sunalı yaklaşık 10 yıl olmasına rağmen sorunları başarıyla çözemedi.

Benim anladığım şu;

DSG,Powershift,EDC veya adı her ne ise eğer satın alınacaksa tahminim %5-10 civarı bir hata payı göze alınacak.

Kısa çöpü çeken yanacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.