Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu şekilde sorun bendede vardı. En son kavrama değişti. ozaman sorduğumda sonraki adımın şanzuman değşşimi demişlerdi. Yaklasık 5 bin km yaptım silkeleme azda olsa var. Tekrar gitmeyi düşündüm ama bahsedilen -olması gereken değer altında- denebileceği için gitmedim. Ayrıca Soner beyınde dedıgı gıbı yakıt tüketimi bende de arttı.  Umarım herkesin sorunu çözülür...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Passat (1.6 & 1.4) b8'de 7 ileri çift kavrama var, 6 değil. 

CR-V doğru bilgi yalnız bunlarda çift kavrama sonuçta, örnekleriniz sonuçlandırmanızdan biraz aykırı olmamış mı? 

Titreme olayını yorumlara bakarak yaparsanız ciddi yanılgı içine düşersiniz dsg vb bir sorun değil bu. Bilgilerinize.

Yakup bey, hatalı bilgi vermişim; 2.0 passat tdi yi kastetmiştim onda 6 ileri ıslak var, beni kimse çift kavramaların masum olduğu konusunda ikna edemez, bu sizin için söylenmiş bir söz değildir genel konuşuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey, hatalı bilgi vermişim; 2.0 passat tdi yi kastetmiştim onda 6 ileri ıslak var, beni kimse çift kavramaların masum olduğu konusunda ikna edemez, bu sizin için söylenmiş bir söz değildir genel konuşuyorum

Hepsinin kendine göre avantajı ve dezavantajı var, burada tartışacak birşey de yok açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

titreme ile ilgli kece degistikten sonra ayni sorun devam etti. tekrar servise gittim bu seferde guncelleme yaptilar. Yaklasik 35 gun hic titreme olmadi. bundan bir hafta once titreme silkeleme olayi yine basladi. Cuma gunune randevu aldim. Bu seferde otosan ile konusup ne yapacaklarina karar vereceklermis. Sorun cozulemedigi icin araci satamiyorum icim elvermiyor. malesef servislerin bircogu neyin ne oldugunu bile bilmiyor bilgisizlik had safada. Kavramayi degistirmemek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Bu seferde sorun cozulmezse hukuki islemler icin avukat ile gorusecegim. Tavsiyem ufak bi titremede olsa cekinmeyin yapisin servisin yakasina.

mrb

aslında servisler bunun farkında ve birçoğu neden kaynaklandığını biliyor ,şu anda yapacakları sorunu tamamı ile çözmeyecek,çünkü tam bir çözüm yok bilinmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

powershift kadar  illet bir malzeme  görmedim  nedir bu arkadaş nedir bu kalkışta titremeler silkelemeler.    biz arabaya binmek için aldık araba bizim üstümüzden inmiyor.. en yakın  gizerler servis  100 km ötede..  git gel yapmaktan artık bi haller oldum..

çevremdeki hısım akraba arkadaşlar  nereye gidiyorsun diyince   arabayı servise götürüyorum demekten utanıyorum artık. çünkü  gülüyorlar dalga geçiyorlar

servise  git gel yapmaktan servis çalışanlarıyla kanka olduk . adamlarda  artık saklamıyor açık açık söylüyorlar  bizzat  servisteki sorumlu tamirci arkadaş  biz bu  şanzımandan bıktık  müşterilerin yüzüne bakamıyoruz  diyorlar...  müşteri ısrar ediyor diye arabayı lifte kaldırıp altına bakmış gibi yapıyoruz   geri gönderiyoruz  yada en son çare  yazılım güncellemesi yapıyoruz   ama adam 1  hafta sonra  yine başımıza ekşiyor  diyor..

bir daha ford alırsam eğer  Powershift  almak gibi bi hataya kesinlikle  düşmeyeceğimi  ahanda burayada yazıyorum. bıktım arkadaş bıktım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merhaba

37000 km de aldığım ps aracımla ilk yoğun trafiğe girişimde bahsi geçen kalkış ve 1 ile 2 vites geçişinde çok yüksek sarsıntı silkeleme yaşadım

forumu okuyunca bu sorunun kronik olduğunu gördüm 

hiç bu sorununa  serviste çözüm bulan arkadaş var mı?

ya bu aracı satacağım yada garanti kapsamında bu işlere başlayacağım ama çözümü yoksa boşuna zaman kaybetmek istemiyorum

teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1. Yazilim guncelleme

2. Keçe değişimi

3. Kavrama değişimi yapildi. Çok yoğun bir trafiğe girmedim. O yüzden yazın belli olacak diyorum. Tekrar bir titreme yaparsa muhtamelen şanzımanı değiştirirler. Aracınız servis bakımlı ise garantisi bittiğinde de problem devam etse garanti kapsamında islem görüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaslar bendeki titreme sorunu devam ediyor. dun araci calistirdigimda sarsintili calisti devirde hafif dalgalanma oldu ama baya bir sarsinti vardi. o esnada motor ariza lambasi yandi.Daha sonra sondu. bu sarsinti sanziman ile alakali olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar tekrar merhaba

bu problemle ilgili servise gittim araç ısındığında yaptığı için araç ısınıp sıkıntı yapmaya başlayınca gel dediler 

yanlız bu ziyaretimde 30 bin bakımı serviste yaptırılmamış bunu öğrendim araç şuan 37 binde

bu kavrama değişimi işini garantiye sokmama gibi bişey yapabilirler mi bir bakım yapılmadığı için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.