Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

mrb arkadaslar

Bende benzinli style ps var ve bu arac hizlanirken birinci viteste titreme yapiyor. Durmak uzereyken ve trafikte durkalk esnasinda da titreme yapiyor

Arizasi ne olabilir acaba?

merhaba, bu problemler benim aracımda da var, (39000 kmde...)  dur kalklarda titreme, vites geçişlerinde bazen sarsma yapıyor,  ayrıca son zamanlarda vites geçişlerinde kaçırmaya başladı, yarı debriyajda kalır gibi... 

beni otomatikten soğutan bir şanzımandır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Bey,Emre bey; Arkadaşlar ben 15000 km den sonra özellikle yoğun çok dur kalklı akşam trafiğinde ,durupta kalkarken silkeleme şeklinde, böyle araba sanki stop edecekmiş gibi kalkarken zorlanma şeklinde şikayetler hissetmeye başladım  servise 1-2 kez gittim güncelleme yaptık falan diye gönderdiler daha sonra benim ısrarlarımla sorunun kavrama ile ilgili olduğu tespit edildi parça siparişi verildi garantiden değiştirildi şikayetlerim bitti,yalnız ısrarla sorunun şanzuman ile ilgili olmadığını söylediler,darısı başınıza :-))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkürler Ali bey, mesajınızdan sonra biraz daha araştırdım, bizdeki bu Getrag 6DCT250 kodlu kuru tip powershift şanzımanların iç şaftının keçelerinden kavramaya yağ sızdırma probleminin olduğunu bazen bu durumun 3000 km de bile görüldüğünü yazan aşağıdaki yazı ile karşılaştım. Bu durum vites geçişlerinde kaçırma ve tereddütlü çalışmaya sebep oluyormuş. Bu yüzden keçeler ve kavrama değişiyormuş. (3000$ mış)

http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?p=81507196

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bu sorunu arabayı aldığım ilk günden beri yaşıyorum. Servise gösterttiğimde bana herşeyin normal olduğu söylendi. Titreme yi özellikle gaz pedalında hissettiriyor. Beni deliye çeviren tarafı ise vites geçişlerinde ki kararsızlık ve sarsıntı ki bu şanzuman çift kavramalı ! ve sanırım bunun yakıta etkisi mevcut. İlk fırsatta tekrar servise gideceğim.

Mehmet S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabam 40.000 KM de, ve bu sorun git gide buyuyor. Arac dururken kararsizlasiyor. Hafif salliyarak duruyor.

Hizlanirken 1. viteste tekleyerek hizlaniyor salliyor.

Servis cozemedi.

97 benzin koydum pek bise degismedi.

yazilim guncellettim degismedi

araba ilk calistiginda yapmiyor. 10 dk sonra yapmaya basliyor.

rolantiyi yukselttiler duzelmedi

forumdan aldigim yardim sayesinde servise birakacam vitesin icini acacaklar. bakalim ne olacak..

bunu yapamazlarsa arabayi satacam. cok sinir bir durum.. :(

ben anlamiyorum... bukadar cok reklam yapildi ps hakkinda.. bumuydu yani..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.