Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Soner bey sonucu paylaşırsanız seviniriz, inş. sorun tekrar etmez. Bende de aynı problemler var ama değişim sonrası sorun tekrar eder diye beklemedeyim. Yurtdışı forumlardan da takip ediyorum ama sorun çözülmüş değil. Bir süre sonra tekrar aynı sorun başgösteriyor. Bende 15000 km de başladı, şuan 25000 deyim, hala bekliyorum çözümü.

Herkese merhaba,

Bende benzer bir sorundan muzdaribim.Aracım 15000 km. de.Kalkışlarda titretme başladı. Araç kalkıyor,2.vitese atınca titretme yapıyor,3.vitesdede bazen azda olsa bu titretme devam ediyor.Sonraki viteslerde sorun yok.Özellikle yokuş vb. yollarda kalkışlarda bu titretme şiddeti ve süresi uzun oluyor.Servise durumdan bahsettim ama önemsemediler.Bu şanzuman,''kötünün iyisi'' şeklinde yorumlar yapıldı.Bu yorumların gölgesinde bir onarım yapılamasına da ben sıcak bakmıyorum.Yetkili servis personeli,bu şanzumana böyle bakması bile durumumuzu özetliyor. Bu durum,markaya olan güvenimi ciddi anlamda zedeledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracimi simdi teslim ettim servise. Teknisyen ile tur attik. Sirkeleme icin guncelemme yapacakmis. Eger devam ederse kece degisimi o da devam ederse baski degisimi yapilacak. Singirti sesi icinse vitese hazirladigi icin o sesler geliyor dedi.Parcada sikinti varmis bi kece icin 2 aydirli bekliyorlarmis onuda soyledi. Ama sonunda bu baskinin degisexegini tahmin ediyoum Bakalim hayirlisi artik

Özkan Onay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracimi simdi teslim ettim servise. Teknisyen ile tur attik. Sirkeleme icin guncelemme yapacakmis. Eger devam ederse kece degisimi o da devam ederse baski degisimi yapilacak. Singirti sesi icinse vitese hazirladigi icin o sesler geliyor dedi.Parcada sikinti varmis bi kece icin 2 aydirli bekliyorlarmis onuda soyledi. Ama sonunda bu baskinin degisexegini tahmin ediyoum Bakalim hayirlisi artik

özkan bey güncelleme yapıldı sorun geçmedi, keçe değişimi vites kutusu akü değişimi yapıldı geçmedi, şimdi kavrama değişecek otasandan onay çıkarsa bakalım ne olacak

S.A. Aracımı 01.11.2014 cumartesi aldım. Daha yeni fırsat bulabildim detayları yazmaya. Aracımın 45000 km bakımını da yaptırdım bu arada. Fiyat sorarsanız ekte resimde mevcut. % 10 peşin veya tek çekim indirimi uygulanıyor. Şanzımandaki probleme gelince şimdilik düzelmiş görünüyor. Değişen parcalarda resimdeki döküman da yazıyor. Bedelsiz olanlar garanti kapsamında degistirilen parçalar. Hepsi şanzımana ait.[emoji33] [emoji3]

SwTZtV0.jpg

soner bey sorun tekrar etmedi umarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevap vermem icin daha cok erken. 1500-2000 km sonra ancak belli olur. Benimde ilk şikayetimde güncelleme yapildi, ariza tekrarladı keçe değiştirildi, yine tekrarladı balatalar değiştirildi, bir daha yaparsa heralde şanzımanı değiştirecekler.Olmadi sen kullanmayi bilmiyosun deyip geçiştirecekler. [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar nur topu gibi bir titreme sorunu da benim oldu.Sorun araç yokuşlarda ve yoğun dur-kalklarda vites geçişlerinde önden şangır şangır ses getirip titreme yapması.Test edildi titreme değerleri not edildi ve ford merkez kavrama temizlenecek demiş.Araç yarın sökülüp temizlenecek.Servis sorun çözülmezse değişim isteyeceklerini söylediler.Ancak değişimin de bir çözüm olmadığını belirttiler.Bu sorun sanıyorum modifiyeli bir şanzıman çıkarana kadar ya da kalıcı bir çözüm bulana kadar focus powershiftte devam edecek.Bu arada sabah arabayı servise bıraktığımda aynı sorundan müzdarip başka bir focus daha bekliyordu.Sanırım tüm powershifli focuslarda aynı sorun var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servisten aradılar gerekli temzileme işleminin yapıldığını ama sorunun çözülmediğini söylediler.Merkezden kavramanın yenisini istemişler ve haftaya salıya kadar kavramanın garanti kapsamnında değişeceğini belirttiler.Servise gittim baktım şanzıman sökülmüş yeni kavrama bekliyorlar.Yani 1 hafta araçsız kaldık.Sorun çözülür diye umut ediyorum artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servisten aradılar gerekli temzileme işleminin yapıldığını ama sorunun çözülmediğini söylediler.Merkezden kavramanın yenisini istemişler ve haftaya salıya kadar kavramanın garanti kapsamnında değişeceğini belirttiler.Servise gittim baktım şanzıman sökülmüş yeni kavrama bekliyorlar.Yani 1 hafta araçsız kaldık.Sorun çözülür diye umut ediyorum artık.

Geçmis olsun Mehmet bey. Sorununuz en kısa zamanda çözülür inşallah. Bakalım ne zaman kesin sonuç sunacaklar, bekliyoruz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmis olsun Mehmet bey. Sorununuz en kısa zamanda çözülür inşallah. Bakalım ne zaman kesin sonuç sunacaklar, bekliyoruz.

Kavrama değişimi sorunu çözmüyor çok kısa bir süre sonra aynı titreme yine başlıyor

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan bey merhabalar, şanzıman problemini en son siz Otokoç serviste yaptırmıştınız. Kavrama değişmişti. Şimdi problem hala devam ediyor mu?

Yoksa bir çözüme ulaşabildiniz mi?

Soner Erik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan bey merhabalar, şanzıman problemini en son siz Otokoç serviste yaptırmıştınız. Kavrama değişmişti. Şimdi problem hala devam ediyor mu? Yoksa bir çözüme ulaşabildiniz mi?

Evet eskisi kadar olmasada sorun devam ediyor ilk 3 yada 4 viteste ara ara titremeler oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce de söylediğim gibi sorunun tamamen çözülmesini beklemiyorum.Sanıyorum sorun sadece bizde değil dünya genelinde olan bir şey.Mutlaka çözüm bulacaklardır diye düşünüyorum.Benim araç arada vites değiştirmeyi unutuyor gibiydi sanki:)Allahtan garanti 5 yıllık hala çok zaman var idare edecek şekilde düzeltsinlerde borcu bittiğinde ya da garantisi bitene kadar bir çözüme bakacağız artık.Bu arada bugün tekrar aradı servis, yarına parçayı bekliyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Umarım bu şanzıman sorunu yeni gelecek makyajlı focus, makyajlı c max lerde devam etmez?

Emin olmak için beklemek gerek. 6 ay 1 sene arası yeterli olur. Garantisinin bitmesine 1 sene var. Bende 1 sene garantiyi uzatıp, 2-3 sene binecegim. Sonrası Allah Kerim. ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı bugün aldım.Yazdığım gibi kavrama ile alakalı ne varsa garanti kapsamında değişmiş.Çok fazla yol gitmedim ama aractaki titremeler kalkmış,vites geçişlerindeki ses çok çok nadir de olsa var gibi.Gibi diyorum çünkü arada ses geliyormuş hissine kapıldım.Gelen ses akislerden, amortisörlerden de olabilir.Psikolojik olarak o sese odaklandığım içinde olabilir.Gerek servisten gerekse şu anki aracın durumundan memnun kaldım.Araç hakkında 1-2 hafta kullandıktan sonra sağlıklı bir sonuca varabilirim diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.