Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Karşılaştırma yaparken aynı motor ile kullanıldığına emin olun lütfen yoksa boşa zaman kaybı.

Dogru 1.2 veya 1.4 olabilir, ama kesinlikle dizel değil. 1.2 veya 1.4 olmasi arızanın olmadığı anlamına gelmez. Ama benim sıkıntım arıza değil. Yaklaşım biçimi. Yoksa her araçta kronik arızalar çıkıyor.

Ama markanın aracını sahiplenmesi ve müşteriyi memnun etmesi gerekir. DSG şanzıman da sorunlu idi ama arızaları giderildi. Kurus para almadılar. Gecen ay arkadasin 2010 Wolsvogen CC aracın DSG problem yarattı yolda kaldı. Servis ucret almadan değiştirdi şanzımanı. Ford da aynı ilgiyi gösterir mi? Şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dogru 1.2 veya 1.4 olabilir, ama kesinlikle dizel değil. 1.2 veya 1.4 olmasi arızanın olmadığı anlamına gelmez. Ama benim sıkıntım arıza değil. Yaklaşım biçimi. Yoksa her araçta kronik arızalar çıkıyor.

Ama markanın aracını sahiplenmesi ve müşteriyi memnun etmesi gerekir. DSG şanzıman da sorunlu idi ama arızaları giderildi. Kurus para almadılar. Gecen ay arkadasin 2010 Wolsvogen CC aracın DSG problem yarattı yolda kaldı. Servis ucret almadan değiştirdi şanzımanı. Ford da aynı ilgiyi gösterir mi? Şüpheliyim.

Ford'unki dag gibi sorun yaratmıyor hocam fark o zaten. Neyse dsg'nin ne olduğunu nasıl bunu halletiklerini çok iyi biliyorum merak etmeyin. Onu yapmasaydı büyük eşşeklik olurdu bir daha kimse vw almazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda haklısınız Yakup bey, şimdilik büyük bir sıkıntı çıkarmadı bana sadece titreme problemi yaşıyorum. Daha öncede belirttiğim gibi araç ile uzun yolda giderken çok keyif alıyorum ve bana güven veriyor. Konfor ayrı bir kategori olarak değerlendirilir. Powershift garantisi bittiği zaman beni yolda bırakırsa ve şanzıman değişecek ver 7-8 bin lira derlerse deliririm. Bu yüzde bende garantiyi uzatmayı tercih ettim. İleri bir tarihte problemi çözüp, araçları geri çağırıp sorunu ortadan kaldırırlar ise işte o zaman utancımdan kızarırım. Ben ettim sen etme derim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Erim bey, bende 2 yıl uzatmaya 42,000 km için 957 TL fiyat aldım, daha yaptırmadım. Aracı tekrar servise götüreceğim. Avrupa'da ki gibi garanti uzatımı yapabilirler diye bekliyorum aslında. Otosan Genel Müdürlükten geri dönüş yapacaklarını söylediler. Bende duruma göre hareket edeceğim. Hiç bir işlem yapmazlar ise garantiyi uzatacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dun muğla servise soktum aracımı. İlk servis deneyimimdi memnun kaldım. Aracım geçmiş servis kayıtlarında otomatik vitese program güncellemesi yapıldı bilgisi var. Servise sordum yeni bir güncelleme gelmemiş. Su an için sorun gözükmüyor. Umarım sorun çıkmaz. Çok tırstım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Günaydın,

Geçen cuma (24.10.2014) aracımı servise verdim. Malum powershift titreme sorunu ile ilgili test yapmalari için. Cuma günü aracin problemi kabul görmüş. Otosan değişmesi gereken parçaların ne olacağını servise bildirmiş, serviste sipariş etmiş. Bu gün şanzıman araca takılacak ve test edilecek. Bir problem çıkmaz ise yarın aracı alabileceğim. Şanzıman da degisen parçalar, dişliler ve şanzıman kutusu hariç diğer parçalar değişiyor. Bu kaç km gidecek bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soner bey sonucu paylaşırsanız seviniriz, inş. sorun tekrar etmez. Bende de aynı problemler var ama değişim sonrası sorun tekrar eder diye beklemedeyim. Yurtdışı forumlardan da takip ediyorum ama sorun çözülmüş değil. Bir süre sonra tekrar aynı sorun başgösteriyor. Bende 15000 km de başladı, şuan 25000 deyim, hala bekliyorum çözümü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

S.a arkadaslar ford focus 3k 2013 otomatik sanzuman. Sikinti arac kalkislarsa acaip sekilde silkeliyor. Diger bir sikinti ise arac kalkistan hemen sonra onden şıngırtı tak tak gibi sesler geliyor arac hizlanica bu iki sorun kalmiyor. Bu sikinilardan dolayi artik midem bulanmaya basladi. 6 kasima gun aldim servisten. Bakalim ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

S.A. Aracımı 01.11.2014 cumartesi aldım. Daha yeni fırsat bulabildim detayları yazmaya. Aracımın 45000 km bakımını da yaptırdım bu arada. Fiyat sorarsanız ekte resimde mevcut. % 10 peşin veya tek çekim indirimi uygulanıyor. Şanzımandaki probleme gelince şimdilik düzelmiş görünüyor. Değişen parcalarda resimdeki döküman da yazıyor. Bedelsiz olanlar garanti kapsamında degistirilen parçalar. Hepsi şanzımana ait.[emoji33] [emoji3]

SwTZtV0.jpg

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soner bey aracinizsa kalkislarda vites gecislerinde silkeleme mi yapiyordu? Benim arac otomatik vites kalkislarda silkeleme yapiyor ayrica kaputtan şingirti sesi geliyor daha once servisten basteknisyen sikinti kavramadan demisti degisiriz ama pek randiman vermiyor demisti. Anladigim kadari ile garanti karsilamis insallah sikintiniz biter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.