Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Yok yahu ne yaptınız? :)  Öyle yapsa zaten Ford kapatsın dükkanı..

Ankara'nın sıcağında kullanıyorum zaten, Antalya'nın sıcağında kullandım, uzun yol da yaptım oralarda ama hiç öyle birşey olmadığı gibi onu ima edecek birşey de olmadı.. :nazar:

@Alparslan Kaplan,  Konya yolu üzerindeki... tamamdır.. baş teknisyenin adını hatırlıyor musunuz acaba?

Alperen bey öyle söylüyorsunuz ama bakın bundan önceki attığınız mesajda azer bülbülden felan bahsediyorsunuz. Demek ki sorunları bitmiyor. Garantisi var kafamız rahat, hoş satarken karşı taraf servis kayıtlarına baktırınca ŞANZIMAN değişmiş olduğunu görünce kim bilir ne düşünür. Bakın yanlış anlaşılmasın aracımı seviyorum bu öfkem böyle sıkıntılar çıkmasına yoksa donanım felan olsun çok memnunum.

Ali Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Alperen G. ismini hatırlıyamadım ama zaten bir tane baş teknisyen var ve tek   hatırladığım şey  değişik bir bıyığı vardı.

Bu arada powershift testlerini sadece o yapıyor muhtemelen direkt olarak onunla muhattab olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan bey öyle söylüyorsunuz ama bakın bundan önceki attığınız mesajda azer bülbülden felan bahsediyorsunuz. Demek ki sorunları bitmiyor. Garantisi var kafamız rahat, hoş satarken karşı taraf servis kayıtlarına baktırınca ŞANZIMAN değişmiş olduğunu görünce kim bilir ne düşünür. Bakın yanlış anlaşılmasın aracımı seviyorum bu öfkem böyle sıkıntılar çıkmasına yoksa donanım felan olsun çok memnunum.

Adım Alperen..

Azer Bülbül'den bahsediyorum ama hangi koşullar altında bahsediyorum? Ayrıca mesajın devamında da onun dışında hiçbir sorunu olmadığından bahsediyorum.. Sorunları bitmiyor fln da dememişim.. Zira bu sorun yeni başladığı gibi her zaman olan birşey değil.. Bu husus dışında da şanzıman ile alakalı en ufak bir sorunum dahi yok.. yani sizin yazıdığınız gibi değil.

@Alperen G. ismini hatırlıyamadım ama zaten bir tane baş teknisyen var ve tek   hatırladığım şey  değişik bir bıyığı vardı.

Bu arada powershift testlerini sadece o yapıyor muhtemelen direkt olarak onunla muhattab olursunuz.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Ali Öztürk,   O mesaj Alperen bey e ait ben azer bülbül vs. demedim

Ali bey sıkıntı oldu olmadı değil ama hiçbir zaman powerhift şanzumanla ilgili bir problemden dolayı durmak zorunda kalmadım.

Yaşadığım sorunları özetlersem

Kavrama sorunu ----  değiştirildi şu an sorun yok

Kapı fitili değişt ----- i sorun yok

İç hava sirkülasyon motoru değişti   ---- sorun yok

Şu an tek problemin göğüsün üstündenki sert plastik kısımdan ses geliyor onuda 30.000 bakımında yaptıracağım.

Aracınızı keyifle kullanın

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cd3lt.png

Bende görmeden zaten ama hiç olmaması temennim.

Bu araçta ciddi bir problem var.. 64 F yaklaşık 17 C eder ki o sıcaklıkta sıcaklık uyarısı, gerçekten ciddi bir problem var..

Ama böyle bir sorunla karşılaşanı da hiç duymadım.. Bizim forumda da duymadım, bu titreme ile alakalı araştırma yaparken epey forum okudum, oralarda da duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsanın keyfini kaçıran bir problem ama çözümü olan bir problem. Bazı Servisler bu konuda zayif kaliyor. Bu yüzden büyük sevislerin eğitimleri daha yoğun olduğundan bu tip servisleri tercih etmekte fayda var. Bende istanbul da 3 servis gezdim. 1 tanesi powershift böle çalışıyor dedi :) cehalet midir? Baştan salmak mı? 2000 km oldu şu an aracımdan çok memnunum. Titreme yaptigi zamanlar 1 kere stop etti. Sıkıntı yapacak bir durum degil. İçiniz rahat olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cd3lt.png

Bende görmeden zaten ama hiç olmaması temennim.

Her sakallıyı dede mi sanıyorsunuz diyerek giriş yapayım. Bu şanzıman ve motor ile bizimkinin alakası yok. 

Bu araçta ciddi bir problem var.. 64 F yaklaşık 17 C eder ki o sıcaklıkta sıcaklık uyarısı, gerçekten ciddi bir problem var..

Ama böyle bir sorunla karşılaşanı da hiç duymadım.. Bizim forumda da duymadım, bu titreme ile alakalı araştırma yaparken epey forum okudum, oralarda da duymadım.

Dış sıcaklık ile diğer sıcaklık ayrı şeyler tabi kışında zarar verecek sıcaklığa yükselir aksamlar 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

2012 Focus PS aracım var,

1. vitesten 2. vitese geçerken titreme, hafif silkme problemi bende de var,

Ankara'da otokoça götürdüm aracı, yazılım attılar ancak değişen bir şey olmadı. Aracın daha önce kavrama keçesi değişmiş,

Bu sorunun çözümüyle ilgili Ankarada hangi servisi önerirsiniz? Sorununu çözüme kavuşturan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

2012 Focus PS aracım var,

1. vitesten 2. vitese geçerken titreme, hafif silkme problemi bende de var,

Ankara'da otokoça götürdüm aracı, yazılım attılar ancak değişen bir şey olmadı. Aracın daha önce kavrama keçesi değişmiş,

Bu sorunun çözümüyle ilgili Ankarada hangi servisi önerirsiniz? Sorununu çözüme kavuşturan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Ben tüm servisleri gezdim titreme sorunu için hiçbiri cozemedi. En son Otokoç a gittim kavrama değişti sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar merhabalar. Bu titreme sorununu biliyorsunuz. En sonunda yetkili serviste kavrama değişti. 200 km falan sorunsuzdu ama bugün otoparkta parkederken geri viteste tekrar basladı. O şekilde park ettim yarın yapmaya başlarmı bilmiyorum. Eğer tekrar başlarsa bundan sonra yapılacak ne var acaba? Bütün işlemler yapıldı men son kavrama değişti. Bu devam ederse arabadan soğurum sanırım. Sizin bundan sonra teknik servisin yapacağı hakkında bir fikriniz varmı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Umarım sorun bir an önce çözülür. Bu arada görüştüğünüz servis hangisi Yücel Bey? Bu konuda tecrübeli olan servisin de bilinmesi faydalı olacaktır. Maalesef, Yılmaz Tunç beyin de söylediği gibi,Ford otomatiğinin sorunlu olduğu,Powershift içinde söyleniyor artık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Umarım sorun bir an önce çözülür. Bu arada görüştüğünüz servis hangisi Yücel Bey? Bu konuda tecrübeli olan servisin de bilinmesi faydalı olacaktır. Maalesef, Yılmaz Tunç beyin de söylediği gibi,Ford otomatiğinin sorunlu olduğu,Powershift içinde söyleniyor artık.

Saygılarımla.

Saçmalıyor onları söyleyenler. Yıllardır 2.0 dizel ile kaç bin powershift satıldı ve hala devam ediyor.

Cvt ile bu bir değil. Yolda kalmadığınız sürece çift kavramadan mükemmel beklenmemeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.