Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

18000 km geçtim. Çok tırstım önceleri. Sıkışık trafikte bir kaç kez sorun çıkardı. En son güncellemelerden sonra (Kaan aniye minnet) Edirne git gel yaptım. Sorun yok. Otosan sahip çıktıktan sonra dert değil keyfini çıkaralım. O bıdık tasarımcıyı kıstırırsam soracam neden kuru neden :)

Aslında daha az yağlı ( kuru tip) yeni geliştirilenlermiş...böylece ısınmanın biraz olsun önüne geçilmiş olduğu söyleniyor,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Günaydın herkese.... Aracı bıraktıktan sonra servisteki arkadaşla görüştüm. Değerleri tutturmuşlar otosan garantiden onay verdi. Kavrama gelecek ve değişecek sanırım 7. sıradayım. Şimdi kafama takılan 1. kavrama 16 binde, 2. kavrama 38 binde umarım 3. olmaz çünkü garantim 1,5 ay sonra bitiyor. Dedikleri gibi yeni kavrama nasıl olacak görecez..Birde bana göre Ototsan-otokoç birer marka olduğu ve KOÇ olduğu için mağdur edeceklerini sanmıyorum. Güvence yi de aldıkmı güzel olur düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selamlar üstatlar, 

Geçen ay almış olduğum 2013 focus Powershift Trend X aracımda düşük devirde ve kalkışta silkeleme ,titretme neticesinde biraz internet araştırması yapıp bu konuya ve bu konudaki bir kaç mesaj içerisinde yer alan forumdaki diğer bir kaç sayfayı komple heyecanla ve endişe ile okumuştum.

Araç şuan 59 bin km de, 51bin de kavrama değişmiş (önceki sahibi tarafından) . Endişe ile servis randevumu beklerken bu konuları okudum ve epey korkmuştum, hevesim kursağımda kalacak focus ile diye.

Ancak bir çok arkadaşın da tecrübe ettiği gibi , kavraması zaten önceden değişmiş olan aracıma yazılım güncellemesi yapıldı ve araç kendine geldi, derin bir oh çektim.

Sizlere de bir merhaba diyerek ilerleyen günlerde benim ve sizin son akıbetinizi takip etmek istedim.

Herkese hayırlı günler.

Ekleme : Bir çok mesaj okuduğum için adını hatırlayamadıgım bir arkadaş, serviste mecburi yağ değişimi olayı gelmiş, 800 küsür tl  ve yılda bir değişiyormuş gibisinden bir cümle kurmuştu, ben servise gittiğimde bundan hiç bahsetmediler ( Ankara TAN OTO) , 60bin bakımı geldiği için normal filtreler,motor yağ,bujiler..vs değişti ve 430 tl civarı bir ücret ödedim,titreme sorunu ile gidip yakalamışken 60bin bakımına soktular adamlar .Neyse  yazılım güncellenmesi ile sorun düzeldi ya dedik ,yuttuk.

Okan Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç 15 binde kavrama değişmişti.Şu an 23 binde D konumunda kullanıyorum nadir de olsa S ye alıyorum.Titreme az da olsa hala var ama eskisi kadar rahatsız edecek derecede değil.Şu vites değişirken gelen şangur şungur ses yok mu deli ediyor insanı.Kendisi şangırdadıkça inadına bende yavaş-hızlı yapıp daha çok ses çıkarttırıyorum.İyi ki garantiyi 5 yıllık yaptırmışım.Bu ay bakıma girecek araba bakalım ses konusunda servis ne söyleyecek.Ancak şunu itiraf etmem lazım bu aracı satsam da yine ford alırdım taş gibi araba maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Havaların ısınması ile malum istanbul trafiğinde titreme yine hortladı. Ama hafif bir titreme (S konumda kullanmama rağmen)

Hayırlısı bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak

Soner Erik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

c.tesi günü garantimin doluyor üzere olması sebebiyle Isparta pürlü ford servise götürdüm aracımı. tahmin etmediğim kadar ilgilendi arkadaşlar sağolsunlar. cihaza bağlayıp titreme testlerini yaptılar (zaten 2-3 dur kalk ta araba beni üstünden atacakmış gibi sallıyordu) Garanti kapsamında kavrama değişeceğini söyleyip gönderdiler. parça gelince arayacaklar. inşallah düzelir gelişmeleri yazarım buradan

bu arada sormayı unuttum kavrama değiştiren arkadaşlar bilir ; ne kadar süre alıyor bu değişim işi bir günde halloluyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

c.tesi günü garantimin doluyor üzere olması sebebiyle Isparta pürlü ford servise götürdüm aracımı. tahmin etmediğim kadar ilgilendi arkadaşlar sağolsunlar. cihaza bağlayıp titreme testlerini yaptılar (zaten 2-3 dur kalk ta araba beni üstünden atacakmış gibi sallıyordu) Garanti kapsamında kavrama değişeceğini söyleyip gönderdiler. parça gelince arayacaklar. inşallah düzelir gelişmeleri yazarım buradan

bu arada sormayı unuttum kavrama değiştiren arkadaşlar bilir ; ne kadar süre alıyor bu değişim işi bir günde halloluyor mu?

Benim araç 1 hafta kaldı. Servise göre değişebilir bu süreç.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta kavrama değişimi için 1 hafta kalmıştı serviste.Hatta tel.de arayıp kavrama sipariş verdik 1 haftada anca gelir dediklerinde nasıl olsa 1 hafta sürer diye aracı almaya servise gitmiştim.Adamlar herhalde ben almayayım diye şanzıman falan ne varsa indirip masaya koymuşlardı:)Sonuç olarak 1 hafta arabasız kaldık.Burdaki 1 hafta kavramanın gelmesi içindi.Kavrama gelmişse takmaları test etmeleri 1 gün bile sürmüyor.

Mehmet V. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hah şimdi oldu teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için

peki arkadaşlar bi konuda daha bilginize başvuracağım

dün iyibari ile benim garanti bitti, bu kavrama değiştikten sonra değişen parçanın garantisi devam ediyor mu?

yani 4 ay sonra aynı sıkıntı çıkarsa yine garantiden değişir mi yoksa arabamın garantisi bittiği için değişmez mi

teşşekkürler

kadir sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende şanzıman için garanti uzatacaktım ama servis ve Ford direk hattından aldığım bilgi; Garanti süresi içinde kronik bir arıza tespit edilip, onarımı yapıldığında aracın garantisi bitse bile ücretsiz işlem yapılıyor. Bende "şanzıman tekrar arıza yaparsa garantisi bittiği için ücret talep edilecekmi" diye sorduğumda aldığım cevap bu idi.

Soner Erik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.