Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar tekrar merhaba

bu problemle ilgili servise gittim araç ısındığında yaptığı için araç ısınıp sıkıntı yapmaya başlayınca gel dediler 

yanlız bu ziyaretimde 30 bin bakımı serviste yaptırılmamış bunu öğrendim araç şuan 37 binde

bu kavrama değişimi işini garantiye sokmama gibi bişey yapabilirler mi bir bakım yapılmadığı için?

Bakımlar doğru parça ile zamanında yapıldıysa sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sorun bence komple sanziman degisimi ile olur. Bu hafta ici tekrar servise gidecegim tekrar titresim testi yapilacak. Eger gerekli kavrama degisimi yapilmazsa tuketici mahkemesine basvuracagim. Otosan sorumsuz bir firma. Araci alana kadar agasin beysin aldiktan sonra hicbir seysin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 ve sonrası otomatiklerde de devam ediyomu sıkıntı yoksa çözüldümü acaba

eğer çözdülerse bizim araçlarında şanzumanını değişmeleri gerekli diğer markalar eften püften sebeplerle araçları geri çağırıyorda ford neden yapmıyor böyle büyük bir sıkıntı için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 sonrası için bir şikayet okumadım, duymadım. Servisede sordum ama cevap alamadım. Ama bu problem ile yolda kalan yok. Sadece titreme problemi var. Stop ediyor ama yola devam ediyorsunuz. DGS gibi beyin motoru kitlemiyor. Aracı geri çağırmak delikanlıyı bozar. Ölümcül bir problem olmadığı için gerek duymamışlardır.

Soner Erik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence geri çağırmak delikanlıyı bozmaz aksine delikanlı yapar kurumun ciddiyetini gösterir

yok abicim ne kadar ford hastası olsam da sonraki aracım ya toyota olacak yada wolkswagen bizim gibi koyunları bulmuş ford istediği gibi sürüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
yok abicim ne kadar ford hastası olsam da sonraki aracım ya toyota olacak yada wolkswagen bizim gibi koyunları bulmuş ford istediği gibi sürüyor

Bazı şeyleri doğru tartamazsanız bu sonuçları çıkarmak mümkün, aynı şeyleri o firmalarda geçmişte gördük gözlükleri temizlemeyi unutmayın :)

Burada en az sizin kadar Ford tecrübesi olan insanlar var  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arac 2013. baskalarini bilmem ama benim aracim hala tir tir titriyor. Olayi cozebilsem jetta ya yonebilirim.

Otosan in yaklasimi hic hos degil. Aracimin sanzimani 2 kere indi temizlendi 3 kez ogretimler yapildi kece degisti ama bos. Adamlar inatla kavramayi degismek istemiyorlar. Tek cozum yolu mahkemeler.

Özkan Onay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
:) daha once aracim ile ilgili sorunumu birkac defa yazmistim.Kalkislarda titreme ve silkeleme. Tabiki gerekli yerlere iletiyoruz. Ancak bu kadar para verdigim aractan zevk almamak insani uzuyor. Dolayisiyla insan yeni arayislara giriyor. Benim anladigim kalkislardaki titreme sikintisi kavrama vs degisikligi ile olmuyor. Komple sanziman degisimi sart gibi. Bu durumda ki araclar ayipli araclardir. Kavramayi degistirmeyen koskoca ford sanzimani hic degistirmez. Servistekiler ile arkadad olduk yani o kadar gelip gittim ki millet artik guluyor halime. Valla param haram da degil ki :) atesin icine girerek ekmegimizi kazaniyoruz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de ayni sorun vardi gecen sene yazin en son kavrama degisti. Uzun sure yapmadi yaklasik 1 seneye yakin. ama simdi ufak ufak basladi garanti bitimine 2,5 ay kaldi. Otokoctakiyle artik arkadas olduk cepten yazdim abi hemen getir kayit olusturalim dedi. En son şanzıman degisimi kaldi sanırım ama su an cok az yapiyor eger bir kriter varsa yada limit degeri sanirim ulasmaz. Bende biraz bekleyecegim bi 15 gun daha. Birde sanirim bu titreme havalarin isinmasiyla bir alakasi var. Tabi bu varsayim.. bakalim bir kac hafta sonra ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kadir Bey şanzıman sorunu sebebiyle mi Toyota almak istiyorsunuz? Toyota bu konuda en rezil firmalardan. Vites geçişleri resmen namaz kıldırıyor. Dik bir yokuşu çıktığınızda aracınız aşırı ısınmadan uyarı veriyor. Adamlar "mmt mağdurları" adı altında siteler kurmuşlar:

http://multimodezedeyiz.hakkimiziariyoruz.biz/forum/konugoster.asp?id=16

http://www.hakkimiziariyoruz.biz/findex.asp

DSG'nin ise arıza oranı malum. Sorunsuz bir otomatik vites için bu markalara yöneliyorsanız umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Ha keyifli olsun, az yaksın falan derseniz DSG iyi. Ancak otomatik kullanıp sorun yaşamak istemiyorum diyorsanız Honda alın.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.