Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

benim powershiftte 1. viteste kalkışlarda bazen titriyor (dur - kalk) beni rahatsız etmiyor ama bu titreme vites geçişleri kusursuz sorun yok.
arabanın garantisi var servise götürdügümde bu titremeyi söylemeli miyim ? niye soruyorum eğer bir sorun varsa beni ugraştıracaklar yazılanlardan anladıgım kadarıyla.
şanzuman tamiri gören powershiftlerde tekrar bu sorun ortaya cıkıyormuş yine yazılanlardan anladıgım kadarıyla :) bu titreme rahatsız etmiyor beni ama garanti bitince şanzumana birşey olursa baya masraflı olur heralde nasıl bir yol izlemem lazım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba

Silkeleme, sarsıntılı vites geçişleri şikayeti ile gittiğim  servisten kavramaların değişimi kararı çıktı. Önümüzdeki salı araç servise gidiyor

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim

Alparslan bey aracınızın son durumu nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alparslan bey aracınızın son durumu nedir?

Kavrama değişeli yaklaşık 3000 km oldu  vites geçişleri pürüzsüz,  kalkışlardaki yığılma sorunu yok, bu sorunla ilgili şikayeti olanlar mutlaka servise gitsin

şu an araçtan oldukça memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de son zamanlarda yine başladı bu durum..

Özellikle kalkışlarda ve hafif yukarı eğimli yolda durma noktasına yakın hızlarda araç adeta Azer Bülbül oluyor.

Kalkış ve durma anı devirlerinde bir kararsızlık var. Onun dışındaki devir ve hızlarda bir sorun yok..

@Alparslan Kaplan, servise Kırıkkalede mi gittiniz yoksa Ankara mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de son zamanlarda yine başladı bu durum.. Özellikle kalkışlarda ve hafif yukarı eğimli yolda durma noktasına yakın hızlarda araç adeta Azer Bülbül oluyor. Kalkış ve durma anı devirlerinde bir kararsızlık var. Onun dışındaki devir ve hızlarda bir sorun yok..

Ben de aynen bu tespitlerle servise gitmiştim. Allah tan baş teknisyen ile test sürüşüne çıktığımızda o da fark etti ve direkt kavrama değişmesi gerekli demişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı yeni aldım şu sıralar satamam ama 1 yıl sonra satıcam. 1-2 litre fazla yakar ama klasik tork konvertörlüyle devam ederim kafam rahat gezerim.. Bu yaz antalyaya gidicem, 6dct250 zaten kuru bir kavrama, umarım oranın sıcağıyla birlikte durmadan sağ çek bir sigara yak demez. Zaten sigarada kullanmıyorum bekleyemem :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı yeni aldım şu sıralar satamam ama 1 yıl sonra satıcam. 1-2 litre fazla yakar ama klasik tork konvertörlüyle devam ederim kafam rahat gezerim.. Bu yaz antalyaya gidicem, 6dct250 zaten kuru bir kavrama, umarım oranın sıcağıyla birlikte durmadan sağ çek bir sigara yak demez. Zaten sigarada kullanmıyorum bekleyemem :D

Yok yahu ne yaptınız? :)  Öyle yapsa zaten Ford kapatsın dükkanı..

Ankara'nın sıcağında kullanıyorum zaten, Antalya'nın sıcağında kullandım, uzun yol da yaptım oralarda ama hiç öyle birşey olmadığı gibi onu ima edecek birşey de olmadı.. :nazar:

@Alparslan Kaplan,  Konya yolu üzerindeki... tamamdır.. baş teknisyenin adını hatırlıyor musunuz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.