Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

X Paket Vs Tekno Paket

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlara başıma gelen malum olaydan dolayı (bkz:) yeni bir Focus oluşturma peşindeyim.Smart paket istiyorum artı içimde ukte olan sunroofu da bu sefer alıcam ama X+tekno biraz yağlı geliyor.Bu nedenle bunlardan birini seçmek istiyorum.Hangisini alayım sizce X paket mi tekno paket mi tercih edilmeli.Bunu sizin ihtiyaçlarınız belirler felan demeyin gönlünüzde hangisi varsa.hangisi size daha mantıklı geliyorsa  onu deyiverin.Anket gibi bişey yani.Şimdiden teşekkürler.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Peki zenonları sonradan taktırınca araıza ışığını söndürebilecek miyiz?Şimdiki aracımda ön cam ısıtma var.Bu sene millet elinde pet şişeye koydukları sularla camları çözmeye uğraşırken ben ısıtmalı ön camımla keyfime baktım.

Evet arıza ışığını söndürmek mümkün.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamadım gibi.Şimdi ben Smart paket alınca Sony olacak demi?Ama Fordun sitesinden Fordunuzu oluşturun kısmında bir ara Navigasyon paketi vardı ama artık görünmüyor.Smarta mı dahil ettiler diye düşündüm.

Anladığım kadarıyla manuel şanzımanlı bir araç alıyorsunuz. Eğer yazdıysanız ben kaçırmış olmalıyım. Neyse, manuel şanzımanlı bir araçla smart paket aldığınızda sony müzik sistemiyle beraber geliyor. Navigasyon sistemi ayrıca satılıyor. Navili araç için sony müzik sistemi şart koşuluyor. Siz smart paket alınca içinde sony müzik sistemi de olacağı için navili alabilme şartını da sağlamış oluyorsunuz.

Arkadaş bu nedir böyle. Otosana bak hele öyle paketlere şartlar koymuş ki, anlatması bile çok bilinmeyenli bir denklemi çözmeye benziyor :)

Not: Yanlış anlaşılmasın, navi ayrıca satılıyor derken sonradan anlamında kullanmadım. Fabrika çıkışlı elbette :)

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aradılar bugün ellerinde titanium sedan+smart+sunrooflu bir araç olduğunu üzerine 12000 vermem gerektiğini söylediler kabul etmedim.Hala kar yapma peşindeler.

Yani aracın fiyatı kaça gelmiş oluyor böylece (titanyum sedan+smart+sr)??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aradılar bugün ellerinde titanium sedan+smart+sunrooflu bir araç olduğunu üzerine 12000 vermem gerektiğini söylediler kabul etmedim.Hala kar yapma peşindeler.

Sıfırı kaça sizinkini kaça sayıyorlar yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arabanın sadece arka çamurluğu boyalı diye ben üste 12 yi bırakın 10 bin bile vermem vereceğim en fazla 5 bin lira olur ,o da sunroof ve smart ın hatırına zaten ikisinin edeceği o kadar ..Sizin aracınızın da sıfırdan hiç bir farkı yok.Bence siz aracı aldığınız bayiden 1-2 bin tl koparmaya çalışın aracı boyalı sattığı için yoksa takasa falan girerseniz sizin zararınıza olur zaten aracınızın sadece arka çamurluğu boyalı diye en fazla fiyatı 500-1000 tl arasında düşer ...Para vermeyi de kabul etmezlerse 3-5 bakım koparmaya çalışın zaten 3-5 bakım yaptırsanız aracınıza 1-2 bin lira arası bir şeyler harcarsınız !!! Ben olsam böyle yapardım boşu boşuna 10 binmiş 12 binmiş gibi rakamlarda para vermezdim .Bu bayilerde enayi sanıyorlar milleti ! 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani aracın fiyatı kaça gelmiş oluyor böylece (titanyum sedan+smart+sr)??

50000'e benimkini sayıyorlar.Gerisini siz hesaplayın.

arabanın sadece arka çamurluğu boyalı diye ben üste 12 yi bırakın 10 bin bile vermem vereceğim en fazla 5 bin lira olur ,o da sunroof ve smart ın hatırına zaten ikisinin edeceği o kadar ..Sizin aracınızın da sıfırdan hiç bir farkı yok.Bence siz aracı aldığınız bayiden 1-2 bin tl koparmaya çalışın aracı boyalı sattığı için yoksa takasa falan girerseniz sizin zararınıza olur zaten aracınızın sadece arka çamurluğu boyalı diye en fazla fiyatı 500-1000 tl arasında düşer ...Para vermeyi de kabul etmezlerse 3-5 bakım koparmaya çalışın zaten 3-5 bakım yaptırsanız aracınıza 1-2 bin lira arası bir şeyler harcarsınız !!! Ben olsam böyle yapardım boşu boşuna 10 binmiş 12 binmiş gibi rakamlarda para vermezdim .Bu bayilerde enayi sanıyorlar milleti ! 

Olay şu:ben boyalı arabaya binmek istemiyorum.Eğer boyalı olacaksa da ben çarpacam kendi arabamı.Ne zaman kendimi bu işten karlı görürüm o zaman tekliflerini kabul edecem.Onlara 7000 teklif ettim o da 2012 aracımı 2013 yapacakları için+smart ve sunroofun yarısını veririm çünkü 2013 sade titanium ile benim aracım arasında bariz donanım farkı oluyor.Attan inip eşeğe binmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 adet fark var sadece ve değeri 500 Euro bile değil bence fazla abartıyorsunuz donanım farkını.Bu attan eşek ise :) Allah sabır versin hem size hem bayiye.. Birde değişen pozitif yönler de unutulmamalı.Sync bunlardan 1 adeti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Durum öyle anlatıldığı kadar abartılı değil bence. Burada kaç kişi aracı almadan önce bırakın boya değerlerine sağına soluna altına üstüne detaylı bir şekilde bakıyor. Hele ki aracı bayinin kapısından çıkartın mı tamam artık eksik gedik herşey sana kalıyor :) Bu durumlara düşmemek için ya arabayı almadan baktıracaksın yada herşeyi göze alıp hiç uğraşmayacaksın. Ben Adanadayım fakat aracımı İstanbuldan teslim aldım, zaten gidiş geliş bana yaklaşık 1.000tlye mal oldu. Orda aracın etrafında bakınırken sağ marşpiyelin arka tekerin ordaki paçalığın eksik olduğunu fark ettim, sol tarafta var sağ tarafta yokdu, bende önemsemedim bir an önce arabayı alıp Adanaya dönmek istiyordum yorgundum. Neyse Adanaya geldim otokoça gittim ertesi günü dedim burda parça eksik orda dikkatimi çekti önemsemedim size söyleyim dedim. Bu arada Otokoçta çalışan üst makamlarda abimizde var. Fakat aldığım cevap beni çok şaşırttı beyefendi bunu aracı teslim almadan bildirecektiniz nerden bilelim belkide yolda düştü yada siz durduğunuzda otoparkta çalındı :) neyse baktım 60tl lik  parça yüzünden tadımız kaçacak tamam ver siparişi dedim benden parayı almadan veremem dedi:) neyse yabancı değiliz dedik sonuçta sipariş geldi verdik parayı aldık. Kısacası aracı sıfır teslim alırken baktırdın yoksa mesuliyet sana ait. Ha mahkeme yolu açık tabikide ama en kısa süren mahkemenin bir yılı aşkın süreceğini unutmamak ve mahkeme sonucunda sizin kusurlu çıkacağı sonucunuda unutmamak gerekir. Tabi mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri bilirkişi paralarını falan filan masraf baya kabarırı en az 3TLbin gider kazanırdan bir kısmını alırsın masrafların ha kaybedersen karsı tarafın avukatlık masraflarınıda ödersin bunuda akıldan çıkarmamak lazım.

Diyeceksin nerden biliyorsun başınamı geldi :) Aynen ...

Arkadaşım Adana Mercedes Ana bayisinden sıfır km Mercedes aldı ve araba 6 ay sonra boyasında kabarmalar ve pul pul vernik dökülmeleri oldu. Servise gitti gösterdi araba yıkamadan kaynaklı yanlış kimyasal deterjandan dolayı olmuş dendi. Ama köre sorsan neden diye vernik çatlağı ve boya kabarması olduğu belli. Servis bir teklifte daha bulundu ücret almadan komple boyatalım dedi:) Arkadaş astı kesti kükredi falan dedim akıllı ol bir yere varamassın çok paran gider kabul et adamların teklifini olsun boyalı en azından 3BinTL aşağı satarsın aracı, Neyse olay mahkemeye tasındı bu arada arkadaş araca pankart astı ve en işlek cadede aracı teşhir etti. Bilirkişi raporunun kimisi boya hatası dedi onlar itiraz etti sonraki bilir kişi yıkama hatası dedi falan filan sonuç mahkeme 3 yıl sürdü onların avukatı güçlü cıktı ve birde manevi tazminat isteminde bulundular araca pankart asıp şirketimizi rencide etti diye. Sonuç fiyasko: kendi mahkeme masrafı 10bin TL+ karşı tarafın mahkeme masrafı: 6bin TL + Aracı dava sonuçlanmadan pankart asıp teşhir etti diye 50bin TL manevi tazminat ödedi Toplamda 66.000TL ödedi. Aracı sıfır 62bine almıştı araç Adanada tanımayan kalmadı satmak istedi 35 verdi en iyi fiyat veren neyse 35e sattı kurtuldu olan cebinden çıkan paralara oldu. Sonuç İlk başta gaz veren çok olur bakalım ne sonuç çıkacak ne olacak diye ama yarın işler planladığın gibi olmaz ve kendi açtığın kuyuya kendin düşünce zararı yine sana dokunur. Mahkeme herşeyin kesin çözümü değildir hiç beklemmedik sonuçlarda doğabilir o yüzden sadece arka çamurlukta boya var diye Bence bunca zahmete değmez servisin olası makul tekliflerini değerlendirmeni öneririm (ücretsiz bakım vs. gibi). Kolay gelisin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi güzel yazıyorsunuz da bekara karı boşamak kolay geliyor.Biz o araçları en az 3-5 senemizi ipotek altına aldırıp alıyoruz.Parayı kolay kazanmıyoruz.Ben 3-5 kuruşunun hesabını yapan adam değilim.Arabamın değeri 20000 aşağı düşsün hiç mesele değil.Yaşım genç daha ne 20000 liralar kazanırım.Ama burada sıkıntı kandırılmak,enayi yerine konmak.Koyun gibi sağlık olsun olmuş böyle bişey diyemem.Hele ki bayideki elemanların aralarında fısır fısır konuşup da ağız birliği yapmaları ya da yapamayıp açık vermeleri beni daha da delirtiyor.Bİr iki de geyik arkadaşınız varsa nasıl itelediler kakaladıklar dedi mi tamam işte.

Durum öyle anlatıldığı kadar abartılı değil bence. Burada kaç kişi aracı almadan önce bırakın boya değerlerine sağına soluna altına üstüne detaylı bir şekilde bakıyor. Hele ki aracı bayinin kapısından çıkartın mı tamam artık eksik gedik herşey sana kalıyor :) Bu durumlara düşmemek için ya arabayı almadan baktıracaksın yada herşeyi göze alıp hiç uğraşmayacaksın. Ben Adanadayım fakat aracımı İstanbuldan teslim aldım, zaten gidiş geliş bana yaklaşık 1.000tlye mal oldu. Orda aracın etrafında bakınırken sağ marşpiyelin arka tekerin ordaki paçalığın eksik olduğunu fark ettim, sol tarafta var sağ tarafta yokdu, bende önemsemedim bir an önce arabayı alıp Adanaya dönmek istiyordum yorgundum. Neyse Adanaya geldim otokoça gittim ertesi günü dedim burda parça eksik orda dikkatimi çekti önemsemedim size söyleyim dedim. Bu arada Otokoçta çalışan üst makamlarda abimizde var. Fakat aldığım cevap beni çok şaşırttı beyefendi bunu aracı teslim almadan bildirecektiniz nerden bilelim belkide yolda düştü yada siz durduğunuzda otoparkta çalındı :) neyse baktım 60tl lik  parça yüzünden tadımız kaçacak tamam ver siparişi dedim benden parayı almadan veremem dedi:) neyse yabancı değiliz dedik sonuçta sipariş geldi verdik parayı aldık. Kısacası aracı sıfır teslim alırken baktırdın yoksa mesuliyet sana ait. Ha mahkeme yolu açık tabikide ama en kısa süren mahkemenin bir yılı aşkın süreceğini unutmamak ve mahkeme sonucunda sizin kusurlu çıkacağı sonucunuda unutmamak gerekir. Tabi mahkeme masrafları ve avukatlık ücretleri bilirkişi paralarını falan filan masraf baya kabarırı en az 3TLbin gider kazanırdan bir kısmını alırsın masrafların ha kaybedersen karsı tarafın avukatlık masraflarınıda ödersin bunuda akıldan çıkarmamak lazım.

Diyeceksin nerden biliyorsun başınamı geldi :) Aynen ...

Arkadaşım Adana Mercedes Ana bayisinden sıfır km Mercedes aldı ve araba 6 ay sonra boyasında kabarmalar ve pul pul vernik dökülmeleri oldu. Servise gitti gösterdi araba yıkamadan kaynaklı yanlış kimyasal deterjandan dolayı olmuş dendi. Ama köre sorsan neden diye vernik çatlağı ve boya kabarması olduğu belli. Servis bir teklifte daha bulundu ücret almadan komple boyatalım dedi:) Arkadaş astı kesti kükredi falan dedim akıllı ol bir yere varamassın çok paran gider kabul et adamların teklifini olsun boyalı en azından 3BinTL aşağı satarsın aracı, Neyse olay mahkemeye tasındı bu arada arkadaş araca pankart astı ve en işlek cadede aracı teşhir etti. Bilirkişi raporunun kimisi boya hatası dedi onlar itiraz etti sonraki bilir kişi yıkama hatası dedi falan filan sonuç mahkeme 3 yıl sürdü onların avukatı güçlü cıktı ve birde manevi tazminat isteminde bulundular araca pankart asıp şirketimizi rencide etti diye. Sonuç fiyasko: kendi mahkeme masrafı 10bin TL+ karşı tarafın mahkeme masrafı: 6bin TL + Aracı dava sonuçlanmadan pankart asıp teşhir etti diye 50bin TL manevi tazminat ödedi Toplamda 66.000TL ödedi. Aracı sıfır 62bine almıştı araç Adanada tanımayan kalmadı satmak istedi 35 verdi en iyi fiyat veren neyse 35e sattı kurtuldu olan cebinden çıkan paralara oldu. Sonuç İlk başta gaz veren çok olur bakalım ne sonuç çıkacak ne olacak diye ama yarın işler planladığın gibi olmaz ve kendi açtığın kuyuya kendin düşünce zararı yine sana dokunur. Mahkeme herşeyin kesin çözümü değildir hiç beklemmedik sonuçlarda doğabilir o yüzden sadece arka çamurlukta boya var diye Bence bunca zahmete değmez servisin olası makul tekliflerini değerlendirmeni öneririm (ücretsiz bakım vs. gibi). Kolay gelisin....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sende haklısın arkadaşım ama aracı daha bayiden çıkartmadan bu kontrolleri yapmalıydın. Yapmadıysan burda şaibeli bir durum oluşturmuş oluyorsun, kendini satıcı yerine koy 1yıl sonra gelmiş bir müsteri aracımın arka çamurlugunda boya cıktı bana defolu araç satmışsınız diyor. Bu durum mahkemelik olsa bile hakim ne düşünecek aradan uzun zaman geçmiş belkide sen çarpıp yaptırdın veya bir arkadasına verdin o çarptı senden habersiz yaptırdı. Benim sana senin iyiliğin için söylemek istediğim bu işten senin yararına büyük bir iyi gelişme çıkmaz kendini ve kafanı yorma maksatında söylüyorum beni yanlış anmala ok!..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.