Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

X Paket Vs Tekno Paket

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlara başıma gelen malum olaydan dolayı (bkz:) yeni bir Focus oluşturma peşindeyim.Smart paket istiyorum artı içimde ukte olan sunroofu da bu sefer alıcam ama X+tekno biraz yağlı geliyor.Bu nedenle bunlardan birini seçmek istiyorum.Hangisini alayım sizce X paket mi tekno paket mi tercih edilmeli.Bunu sizin ihtiyaçlarınız belirler felan demeyin gönlünüzde hangisi varsa.hangisi size daha mantıklı geliyorsa  onu deyiverin.Anket gibi bişey yani.Şimdiden teşekkürler.

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

en iyisi 2011 ve 2012 ilk çeyrekte gelen titanyum x paket ..hem tekno paketteki ısıtmalı on cam ve aktif şehir içi var hemde x paketiniz var.titanyum dakii en çok ışe yarayan iki özelliği çıkarmışlar tekno pakete koymuşlar birde üzerine 4-5bin lira para istiyorlar...en iyisi eski titanyum x paket ..eski titanyumlar yarı tekno paket sayilir..siz en iyisi eski titanyum x lerden alın 2.el.zaten tekno paketteki serit takip falanda türkiye yollarında pek işe yarayacak gibi gözükmüyor...en çok işe ısıtmalı on cam ve ısıtmalı koltuk yarıyor bizim buralar soğuk geçiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet.Smart garanti ilave bir paket için konuşuyoruz.Merak ettiğim navigasyon olacak mı smart pakette?Bi yandan da şöyle düşünüyorum şu anki aracımda x paketteki hiçbir özellik yok ama tekno paketten şehiriçi güvenlik ve ısıtmalı ön cam var.Titanium Xim hiç olmadı olmasa da olur diye düşünüyorum.Herhalde en önce hangisi gelecek olursa onu alırım.

Tekno daha oyuncaklı gözüküyor. Severim oyuncakları. Bu arada Sony için smart pakette alınacak mı?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet.Smart garanti ilave bir paket için konuşuyoruz.Merak ettiğim navigasyon olacak mı smart pakette?Bi yandan da şöyle düşünüyorum şu anki aracımda x paketteki hiçbir özellik yok ama tekno paketten şehiriçi güvenlik ve ısıtmalı ön cam var.Titanium Xim hiç olmadı olmasa da olur diye düşünüyorum.Herhalde en önce hangisi gelecek olursa onu alırım.

Smart pakette navigasyon yok. Navigasyonu alabilmek için sony müzik sistemini şart koşmuş. Manuel şansumanlı araçlarda Sony sadece smart paketle sunuluyor, otomatiklerde ayrıca satılıyor. Yani her halukarda navi için 2300 TL gibi bir ücret ve smart için yine 2000 civarı bir ücret ya da otomatikse navi alabilmek için 900 TL gibi bir Sony ücreti ödemek gerekiyor. Çok mu karışık oldu? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu an ki aracım ortaya karışık titanium+plus paket ama şimdi yok.

tekrar gçmiş olsun, sağlıktan daha önemli değil, yaşamaya devam keyfinize bakın

Ben olsam tekno alırdım

Bir Bi-xenon far sonradan takılabilir ama teknodaki özellikler zannetmiyorum.

Teknodaki özellikler hayat kurtarıcı özellikler (kör nokta, şerit takip....)  İnsanın bu özelliklere belki bir kez ihtiyacı olacak

güvenlikle ilgili herşey önemlidir, ama 4-5000 tl gibi bir rakam veriliyorsa hiç gerek yok, bütün bunları alıp, yorgun yola çıkıp, trafik kurallarına uymadan, takip mesafesi bırakmadan emniyet kemeri kullanmadan vs dvam edeceksek....... demek istediğim oralara gelene kadar neler var, bence rahat olun kasmayın :)

Peki zenonları sonradan taktırınca araıza ışığını söndürebilecek miyiz?Şimdiki aracımda ön cam ısıtma var.Bu sene millet elinde pet şişeye koydukları sularla camları çözmeye uğraşırken ben ısıtmalı ön camımla keyfime baktım.

antalyada iken hiç bilmez idim ama büyük bir nimet imiş (son 6 aydır ıspartadayım)

bence koltuk ısıtma da muhteşem

Bu ısıtmalı ön camdaki çizgiler test sürüşünde beni çok rahatsız etti, merakımdan soruyorum zamanla alışıyor mu insan yoksa hep böyle gözünüze takılıyor mu çizgiler ?

özellikle dikkat emezseniz görünmez, açıya göre görsem de beni rahatsız etmez, kişisel bişey, ama alışılmayacak bişey değil

Tekno daha oyuncaklı gözüküyor. Severim oyuncakları. Bu arada Sony için smart pakette alınacak mı?

abi 9 bilinmeyenli denklem, eski donanım seçenekleri daha mantıkılı idi, insanın karar vermesi çok zor, bence pazarlama hatası, bari en azından bazılarını tek tek seçebilme olanağı verseler, ( beyhude bir yorum oldu :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Smart pakette navigasyon yok. Navigasyonu alabilmek için sony müzik sistemini şart koşmuş. Manuel şansumanlı araçlarda Sony sadece smart paketle sunuluyor, otomatiklerde ayrıca satılıyor. Yani her halukarda navi için 2300 TL gibi bir ücret ve smart için yine 2000 civarı bir ücret ya da otomatikse navi alabilmek için 900 TL gibi bir Sony ücreti ödemek gerekiyor. Çok mu karışık oldu? :)

Anlamadım gibi.Şimdi ben Smart paket alınca Sony olacak demi?Ama Fordun sitesinden Fordunuzu oluşturun kısmında bir ara Navigasyon paketi vardı ama artık görünmüyor.Smarta mı dahil ettiler diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamadım gibi.Şimdi ben Smart paket alınca Sony olacak demi?Ama Fordun sitesinden Fordunuzu oluşturun kısmında bir ara Navigasyon paketi vardı ama artık görünmüyor.Smarta mı dahil ettiler diye düşündüm.

baya eğlenceliymiş bu iş  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anladığım şu ki ford donanımları değiştirdi tamam ama sahipleri bile neyin nasıl satıldığını bilmeden alıyormuş :P :P

Neyse canım yanlışları düzeltmek çok zaman alır. Kısaca özet; Isıtmalı cam ve aktif şehir içi'nin x paket ile alakası yoktu halen yok.

Eskiden vardı çünkü özel bir sistem ile müşteri çektiler şimdi ise doğru yere yani güvenlik paketine taşındı.. :yeah: Eee belli ki başarılı olmuş adamlar :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence sonuçta çıkan bu paketli araç hazırda yoktur. Fiyat artmasın diye bayiler daha az donanımlı araçları sipariş ediyor. Bu kadar çok özellik olunca sipariş gerekir ve indirim sıkıntı olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeş smart pakette sony teyp mevcut. X paket mi yoksa tekno paket mi dersen. Bana kalırsa tekno paket bir adım önde diyorum. Bi-xenon adaptif far istiyorsan x paket. Burda senin düşündüğün süreci geçen hafta yaşadım ve aracın teslimat süresini de düşününce smart paket yeterli diye düşündüm.

Tekno paket için vereceğin fark ile x paket için vereceğin farkı karşılaştırınca durum şöyle:  

1) Tekno Paket : Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı, Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Otomatik Uzun Far, Isıtmalı Ön Cam. Fark 4810 TL

2)Titanium X Paketi: Parçalı Deri koltuklar, Elektrikli 4 yöne ayarlanabilir sürücü koltuğu, Bi-Xenon Farlar (far yıkama sistemi ile), Gündüz yanan LED farlar, Led çok renkli iç ortam aydınlatması. Fark 5810 TL

Aracını şehir içinde kullanacaksan (30km/h kadar olan süratlerde Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi), Şerit Takip Sistemi ile Şeritte Kalma Yardımcısı iş görür. Tekno paketli bir aracı kullanarak bu sistemleri daha iyi görebilirsin.Yani lafın kısası bence kullanmayacağın özelliğe 5-6 bin fark vermek israf olabilir.

X pakete gelince bayii de aracı çok inceledim. Bi xenon farlar muhteşem, parçalı deri koltuklar çok cazip gelmedi ayrıca araç içinin multicolor aydınlatması ilk sıralarda belki iyi gelebilir ancak zamanla unutulan bir özellik olmaya aday. Sadece sürücü koltuğu elektrikli hareket ediyor oda öne ve arkaya. X pakette bana cazip gelen sadece bi xenon adaptif farlar. Ben onlar için 6 bin fark vermeyi göze alamadım işin gerçeği...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir video verelim :P Ben yinelemek isterim, Tekno alırım sonra eğer xenon şartsa sonradan onu takarım..Arıza lambası felan sorun değil.

Şerit Takip Uyarı Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı Testimiz

1080p izleyiniz

Hem hız Hemde Sollama Yasağı Tabelası

IMG_6269.jpg

Daha fazlası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.