Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Ecoboost Mu, Megane 1.6 Dci 130 Hp Mi?p

İsa

Önerilen Mesajlar

neden satılmadığı konusuda bence başka bir konuda irdelenmeli ; focus forumunda bile çok az insan seviyor ; çok yakar az kaçar  yapacak birşey yok ...    

Daha önce yazmıştık. Bayiler satmakta zorlandıkları için getirmiyorlar. Stoklarında 4-5 ay yatan araba işlerine gelmiyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 dci meganı test etme imkanım olmadı ama dizel olarak ara hızlanmaları Audi Q7 den iyi değildir diye düşünyüorum 550nmlik canavar sonuçta q7 nerden cıktı dersek geçtiğimiz hafta sonu 2 araba çanakkaleye gittik 1.6 eb focus ve Q7   0 dan 180 e kadar burun farkıyla önde götürdü Q7 ama ondan sonrasında focus konuştu diyebilirm

ara hızlanmalarda ise dağlar kadar fark yoktu ama uzun bi parkurda 1.6 eb ile Q7 yi cok rahat olmasada geçebiliyorsunuz. ama meganıda test etmek lazım . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce yazmıştık. Bayiler satmakta zorlandıkları için getirmiyorlar

benim anlamadığım , 1.6 atmosferik satılıyor , eb satılmıyor ,    

atmosferik tek avantajı , biraz daha ucuz olması ; birde takan olursa LPG takılabilmesi ve powershift rahatlığı( birçok insan için bu önemli ) 

1.6 dci meganı test etme imkanım olmadı ama dizel olarak ara hızlanmaları Audi Q7 den iyi değildir diye düşünyüorum 550nmlik canavar sonuçta q7 nerden cıktı dersek geçtiğimiz hafta sonu 2 araba çanakkaleye gittik 1.6 eb focus ve Q7   0 dan 180 e kadar burun farkıyla önde götürdü Q7 ama ondan sonrasında focus konuştu diyebilirm

ara hızlanmalarda ise dağlar kadar fark yoktu ama uzun bi parkurda 1.6 eb ile Q7 yi cok rahat olmasada geçebiliyorsunuz. ama meganıda test etmek lazım . 

range rover  temde gece vakti arkamdan sellektör manyağı yaptı , sağa geçtim bende denemek için tam yanımdayken aynı hızlarda bende bastım çok zorlanmadan geçtim , ama range de ne motor var bilemiyorum ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim anlamadığım , 1.6 atmosferik satılıyor , eb satılmıyor ,    

atmosferik tek avantajı , biraz daha ucuz olması ; birde takan olursa LPG takılabilmesi ve powershift rahatlığı( birçok insan için bu önemli ) 

range rover  temde gece vakti arkamdan sellektör manyağı yaptı , sağa geçtim bende denemek için tam yanımdayken aynı hızlarda bende bastım çok zorlanmadan geçtim , ama range de ne motor var bilemiyorum ....

SUV sınıfında sürdüğüm en iyi araba Q7 şahsi fikrim ama aklımın ucundan bile geçmiyordu focusun geçebileceği ve geçilebiliniyormuş. Meganı yarar diye düşünüyorum kabaca :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 1.6 eb VS alfa gulietta multiair ...

Ben de arada kalmıştım.

Hatta test sürüşünde Alfa "DNA" sistemi ile çok etkileyici geldi Focus'tan sonra, kağıt üstünde gerçek olmasa da kullanımda daha güçlü hissi veriyordu. Gaz tepkimeleri, ara hızlanmaları ve yol tutuşu hepsi çok keskindi "D" konumunda. EB'un benzeri bir yazılım çeşitliliğine ihtiyacı var. Eğer Alfa 170 PS ise o zaman benim test sürüşü yaptığım EB Focus ancak 150 PS'tir demiştim hatta.

Ancak trim kalitesi düzelmiş olsa da iç mekan beni etkilemedi, birbirine benzeyen konsol düğmeleri, ufacık ve kumandası zor radyo düğmeleri, elimde kalan vites topuzu ile güven vermedi. Üzerine ilaveten 12.000 TL fazla vermek zorunda olmak karar sürecini kolaylaştırdı. Kuşkusuz bireyselliği vurgulayan bir araç, ancak ne kadar mutlu eder uzun süreli kullanımda emin değilim. 

İkinci eli iyi derken internetten aratınca karşıma ecobossttan daha fazla 1.4 multiair çıkıyor, yani focustan daha fazla satış yapmış gibi bir durum var. öyle olmasa 2. elde de çok sayıda olmazdı yanılıyormuyum.

Bir aracın ikinci eldeki bolluğunu etkileyecek üç faktör sayabilirim:

1. Çok satmıştır, ikinci eli de boldur

2. Az satmıştır, alanlar da yaka silkmektedir ve biran önce kurtulmaya bakmaktadırlar

3. Az çok satmıştır, ama ikinci elde ilgi görmemekte ve satışa konulanlar uzun süre sahibini beklemektedirler.

Alfa için biraz son ikisi gibi düşünüyorum, birinci el satışına göre satan çok ve talep edilen paraları veren yok. Bu bir izlenim sadece, herhangi bir kanıta dayalı değil.

180 e kadar burun farkıyla önde götürdü Q7 ama ondan sonrasında focus konuştu diyebilirm ara hızlanmalarda ise dağlar kadar fark yoktu ama uzun bi parkurda 1.6 eb ile Q7 yi cok rahat olmasada geçebiliyorsunuz.

Bir Q serisi ile kıyaslama eksikti o da geldi  :kıhkıh: ,

Q7 2300 kg'lık bir dev. Haliyle çok atak olmasını beklememek lazım.

Ben sık olarak arkadaşımdaki Q5 ile birlikte yolculuk ediyorum, 2.0TFSi 211 PS ve 350 Nm, ama o da 1700 kg üstünde. Pek birbirimizden kopamıyoruz. Virajlı yolda ben sürücü farkı nedeniyle arayı açıyorum, ama düzde çok fark yok, tabii ciddi anlamda yarışmadık ama birbirimizi zorladığımız oldu.

Aslında bu şunu geçer, o bunu geçer muhabbetti trafiğin, yol şartlarının ve sürücü potansiyelinin bu kadar değişken olduğu bir süreçte bence nafile muhabbet...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tork mu beygir mi 

Renault mu Ford mu? 

Megane'mı Focus'mu? 

Dizel mi Turbo Benzinli mi? 

Eger opsiyon varsa hem tork hem beygir.

Ford

Hicbiri

It depends on cost. Money talks. 

Mertol abinin yazdıklarından sonra palio almaya kara verdim :)

Eger amacin araba almaksa uzak dur. Amacin essek niyetine kullanmak ve acimadan rahat rahat binmekse al. Bir depo ile 1180 km gidiyor ve basinca 200 e kadarda cikiyor. He kac saniyede? Kimin umurunda? Amortisoru 65 lira. lastigi 90 lira, fari 60 lira, kaputu 110 lira.. Bilmem anlatabildimmi.. :)

He arka aks bilyasi da 25 lira (SKF. Cin isi SKF de degil.) (180 derece viraj donerken arkasini biraksin diye el freni cekip birakinca bozuluyor. :) )

Arabami? Degil. Bagajin arkasindaki plastik kaplamayi soktum, elim arka tamponun arkasina degiyor. :) 7 bin liralik vasitadan daha fazlasini beklemek abartilmis iyimserligin otesinde bir enayilik olurdu zaten.. :)

Iyide sizinki dupeduz dalga gecmek olmus. focus gibi bir araba Q7 ile falan karsilastirilirmi? ecoboost u bugatti veyrondan asagisi kesmez. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.