Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.6 Ecoboost Selective Testi - Test Sürüşü

Guest Tolga KARACA

Önerilen Mesajlar

Kugayı paketli haliyle bulmak bile zor. Bir de bu opsiyonları istiyorum diye özel sipariş istesek senelerce bekletirler artık. Bende xenon ve led gündüz farı olmasını isterdim ama 6500 TL lik paket farkı ve araç kıtlığı yüzünden alamadım. Servis sonradan 2000 TL ye taktırırsınız dedi ama o kadar ucuz olacağını da sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

listim.jpg

Aracım bayiye gelmiş. Bugün gidip gördüm. Bu hafta içinde aracı teslim alacağım. Selective donanım almıştım ama gelen kağıtta Titanium yazıyor. Avrupada sadece Titanium ve Titanium X olduğu için bu şekilde yazdıklarını düşünüyorum.

Keyless entry (anahtarsız giriş) sistemini çalıştıramadık. Anahtar elimizdeyken yakınlaşınca açılma, uzaklaşınca kilitlenme yapmadı. Bunu aktif etmek için bir ayar mı yapmak gerekiyor?

Hayirli olsun dwrisi basimiza hasiran teslimi olacak bizimkisi

Kapı kolunu tuttum, çektim, üzerinde siyah kareye dokundum ama açılmadı. İnternette kitapçığı var mıdır acaba?

Kapı kolunu tuttum, çektim, üzerinde siyah kareye dokundum ama açılmadı. İnternette kitapçığı var mıdır acaba?

Bu ozellik benim kugada da var. Kapiyi acarken siyah düğmeye basamayin. O kilitleme icin. Iki kademeli. Acmak icin sadece

Kapi tumagini cekin yeter. Eger bunu yaparken siyah düğmeye basarsanız sonraki 3 saniye kapiyi acamazsiniz. Arka arkaya yaparsaniz

Her seferinde 3 sn tekrar devreye girecegi icin ondan

acilmamistir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı bu hafta içi teslim aldım. Serviste gerekli ayarları yaptıktan sonra otomatik kilit açma özelliği aktif oldu.

Şu an aracımdan memnunum. Daha 120 km civarında yol yaptığım için yakıt tüketimi hakkında çok net şeyler söyleyemem ama şimdilik gözlemlediğim kadarıyla şehir dışı 7 küsür, şehir içi 10 lt civarında yakıyor diyebiliriz.

Aracın gaz pedalı çok hassas, en ufak gaza dokunuşta vitesi küçültüp deviri arttırmaya çalışıyor. Yakıtı düşünenler gaz pedalını okşayarak basmaları gerekiyor.

Anahtar cebimdeyken bagaj ve kapıların sensörle açılması hoşuma gitti. Fakat uzaklaşınca araç kendini kilitlemiyor. Acaba böyle bir özellik yok mu?

Motorlu taşıtlar vergisinin (gib.gov.tr) sayfasında aracımın plaka ve tc kimlik noyu giriyorum böyle bir araç bulunamadı diyor. Herhalde sisteme girmeyi unuttular.

kapı kolunun içinde bir sensörü vardır elinizi gezdirirseniz hissedersiniz sadece ona dokunmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımı bu hafta içi teslim aldım. Serviste gerekli ayarları yaptıktan sonra otomatik kilit açma özelliği aktif oldu.

Şu an aracımdan memnunum. Daha 120 km civarında yol yaptığım için yakıt tüketimi hakkında çok net şeyler söyleyemem ama şimdilik gözlemlediğim kadarıyla şehir dışı 7 küsür, şehir içi 10 lt civarında yakıyor diyebiliriz.

Aracın gaz pedalı çok hassas, en ufak gaza dokunuşta vitesi küçültüp deviri arttırmaya çalışıyor. Yakıtı düşünenler gaz pedalını okşayarak basmaları gerekiyor.

Anahtar cebimdeyken bagaj ve kapıların sensörle açılması hoşuma gitti. Fakat uzaklaşınca araç kendini kilitlemiyor. Acaba böyle bir özellik yok mu?

Motorlu taşıtlar vergisinin (gib.gov.tr) sayfasında aracımın plaka ve tc kimlik noyu giriyorum böyle bir araç bulunamadı diyor. Herhalde sisteme girmeyi unuttular.

uzaklaşınca kilitleme bildiğim kadarıyla yok, zaten pek kullanışlı ve güvenli değil bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akin Oz, on 13 Apr 2013 - 23:42, said:

"Stage V emission" benim ilgimi çeken bu oldu. Yeni MTV kanunu geliyor ve emisyon hacmine göre vergilendirilecek araçlar, buna göre bu araç hangi sınıfa giriyor, emisyonu düşükmü yüksekmi ? Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Stage V emission" benim ilgimi çeken bu oldu. Yeni MTV kanunu geliyor ve emisyon hacmine göre vergilendirilecek araçlar, buna göre bu araç hangi sınıfa giriyor, emisyonu düşükmü yüksekmi ?

Ford Kuga 1.6 180 ps modeli CO2 değeri 179 g/km

VW Tiguan 1.4 TSI 160 ps manuel modeli CO2 değeri 178 g/km

VW Tiguan 1.4 TSI 150ps DSG modeli CO2 değeri 164 g/km

Yakıt ve CO2 emisyon tüketimi olsun her zaman birinci :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha büyük motordan daha fazla gücü hemen hemen aynı emisyon değeri ile sağlyor ama... :)

Ağırlık/Güç'e göre daha doğru olmaz mı? Kuga gayet temiz gözüküyor bu haliyle.

Edit:

Tiguan: 2.0 TDİ 4 Çeker DSG 140 ps 1675 kg CO2: 167 gr (Ton başına 83.5 ps)

Kuga: 2.0 TDCİ 4 Çeker Powershift 140 ps 1707 Kg CO2: 162 gr (Ton başına 82 ps)

Buradan ağırlık güç oranına bakabiliriz dizellerde eşit koşullar yakalandığı için örnek verdim ikisinde de start-stop yok.

Benzililerde ortak payda bulamadım.. Birinde SS var birinde yok diğeri 2 çeker diğeri 4 :D Oldukça fark ettiriyor bunlar o sebeple dizelden gittim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğrudur... 

ama benim demek istediğim şuydu.. herkes çatır çatır bu sınıfta araba satarken... kugayı illa düz vites 2000 cc satacağım diye direnmedi mi...

tıpkı yıllarca mondeo da yapılan şey gibi..

doğru olan da buydu zaten sonunda oldu... her bütceye ve zevke göre motor&sanzuman... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim dünya Türkiye değil maalesef.Ford da Avrupa'da 2.0cc ile çatır çatır satıyordu.... Şimdi yine satıyor :D

Kuga da otomatik 2 yıldır var Mondeo da da en az okadar.. Belki daha fazla..

1.6 cc vb motor isteyen 2 ülke var biri RUS biri TUR ikisinin satacağı araç miktarı üretim maaliyetini karşılaması mümkün değil. O sebeple Hükümet'e itiraz etmek gerekiyor..Onlar engelliyor zevkleri ve renkleri..

Bu benim yorumum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.