Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Samsung Galaxy S4 Tanıtıldı - Detaylar Burada

Önerilen Mesajlar

Merhabalar :)

iPhone tanıtımlarının yanına samsung'u da katalım dedim..

Hemen detaylara gelelim... Canlı sunumdan direkt yazmaya çalışıyorum.

• Samsung Galaxy S4 327 operatörle 155 ülkede Nisan sonunda satışa sunulacak.
  • Boyutları: 7.9mm kalınlığında ve 130 gram, ekran 5 inç. (Galaxy S3 133g'dı)
  • Full HD AMOLED ekrana sahip, 441 ppi :yeah: (Galaxy S3 306 ppi'e sahip)
  • Galaxy S4 yine plastik.
  • Kızılötesi, kumanda işlevi de görebilecek. MHL 2.0 desteği de bulunuyor.
  • 2GB LPDDR2 RAM barındırıyor.
  • Android 4.2.2 (Jelly Bean) yüklü olarak gelecek. 
  • Ekran, Gorilla Glass 3 .
  • LTE eklenmiş. Diğerleri: GSM/EDGE/UMTS/DC-HSPA+/LTE Cat 3
  • S4 hava sıcaklığını ve nem oranını algılayabiliyor.
  • Samsung Galaxy S4 2600mAh bataryaya sahip olacak. (S3 2,100mAh'e sahipti)
  • Sound & Shot modu ile fotoğraflara o ana ait sesler eklenebiliyor.
  • 2 Kamerayı aynı anda kullanım mevcut. Örneğin video görüşmesi yaparken video kaydı yapabiliyor.
  • Note’ta gördüğümüz kalem ile yapılabilen ön izlemeler, Galaxy S4’te parmakla yapılabiliyor.
  • Kamera üzerinde oldukça fazla yeni özellikler eklenmiş bunlardan biri de  “Drama Shot” 4 sn içinde 100 fotoğraf çekebiliyor.
  • S Translator sayesinde farklı dilleri konuşan kişilerin anlaşabileceği iddia ediliyor. Konuşmayı metine dönüştüren S Translator 9 dilde destek veriyor, Türkçe maalesef yok!
  • Buarada işlemciyi unutmayalım 1.6GHz Octa-core Exynos processor / 1.9GHz Quad-core Qualcomm processor (market'e göre 2 seçenek mevcut)
  • S Health sayesinde bir takım aksesuarlar yardımı ile yaktığınız kalori miktarından sağlıkla ilgili istatistiklerinize kadar pek çok veriyi izleyebilirsiniz. (Fotolarda mevcut)

Samsung Galaxy SIII kullanıcılarına bir iyi haberim var: Samsung Galaxy S4’ün tüm yazılımsal yenilikleri Samsung Galaxy S3’e güncelleme ile aktarılacak.

Yorum: Yazılım yenilikleri ve donanım iyileştirmesi yapılmış gözüküyor.Ekran netliği ve kamera özellikleri dikkat çekici..

Mayıs gibi kullanıcılarımızdan alanlar olursa yorumlarını bekliyoruz şimdiden.

Hayırlı Olsun

Fotoğraflar Sunumdan:

LB_2172.jpg

LB_2139.jpg

LB_1942.jpg

galaxys4-launch-09.png

LB_1736.jpg

LB_1783.jpg

Bunlarda sunum dışı:

whitesmoke_35627724_15_610x436.jpg

whitesmoke_35627724_36_610x436.jpg

whitesmoke_35627724_44_610x436.jpg

whitesmoke_35627724_02_610x407.jpg

whitesmoke_35627724_43_610x436.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence güzel olmuş. Çok meraklısı dışında eski telefonu satıp bunu alan çıkmaz ama. Artık gelen yenileme ve güncellemeler çok büyük olmuyor. Ufak ufak ilerleme oluyor. O anlamda S3'de çok eleştiri almıştı, beklentiyi çok yüksek tutmazsak yenilik ve ilerlemeler güzel. Arka kapak ve çerçeve biraz daha kaliteli bir malzeme olsa iyi olurdu. Pili işlmeci sömürmezse gayet güzel bir noktaya gelmiş. Bir günü acaba demeden yoğun kullanımda çıkartır sanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen. Geçen farklı telefonlar vardı ama s3 yüksek değildi.

Htc One mesela :)

Bence güzel olmuş. Çok meraklısı dışında eski telefonu satıp bunu alan çıkmaz ama. Artık gelen yenileme ve güncellemeler çok büyük olmuyor. Ufak ufak ilerleme oluyor. O anlamda S3'de çok eleştiri almıştı, beklentiyi çok yüksek tutmazsak yenilik ve ilerlemeler güzel. Arka kapak ve çerçeve biraz daha kaliteli bir malzeme olsa iyi olurdu. Pili işlmeci sömürmezse gayet güzel bir noktaya gelmiş. Bir günü acaba demeden yoğun kullanımda çıkartır sanıyorum. 

Htc One'a rakip ama bence sadece Note2nin küçültülmüşü olmuş 5" çok yüksek satışı düşürecektir

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Htc One'a rakip ama bence sadece Note2nin küçültülmüşü olmuş 5" çok yüksek satışı düşürecektir

Bu panel üretimi ile alakalı sanıyorum. Bence de  4,5inç civarı makul bunun üstü 5-5,5inç büyük oluyor. Her kullanıcı için uygun değil. Bir de Note2 5,5inç idi. İkisi birbirine çok yaklaştı. Muhtemelen Note3 6inç civarına yaklaşacak ve bence aşırı büyük bir hal alacak. Trend ekranların büyümesi yönünde şimdilik. 

Bakalım bu yeni yazılım Note2 ve S3'e ne zaman gelecek. Samsung'un güzel tarafı yazılımı kısmıyor önceki modellere yakın özellikleri az farkla veriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapatılmadan kısa bir yorum.

Tüm akıllı telefon firmaları yarışta kalabilmek için zorunlu model yenileme ve geliştirme çabası içindeler. 

Hatta donanım geliştirme hızı yazılımı geçti denebilir.

Yeni cihazlardaki "benchmark" sonucu elde edilen performans değerlerindeki küçük farklar nadiren gündelik kullanımda önemli bir avantaja dönüşüyor.

Donanımsal olarak üst modeller birbirine çok yakın.

Yazılımsal olarak da en kullanıcı dostu tartışmasız hala iOs, üstelik en önemli avantajı Android cihazlarda olduğu gibi özel bir elbise giymeden verimli ve şık görünmesi.

Ama iOs'un kendi sistemini empoze etmesi ve açık kaynak kodu kullanmıyor olması kimileri için bağlayıcı.

Uzun vadede kendini çok da fazla yenileyemiyor olması da ayağına dolanacak eğer böyle tutucu devam ederlerse...

Samsung S4 ile hTc One yeni lanse edilmeleri ve her iki markanın da üst modelleri olmaları nedeniyle doğrudan kıyaslanabilir.

Benim gözüme çarpan farklar şöyle (kullanmadım, elime almadım, sezilerime güveniyorum bu yorumları yaparken):

• Kasa yapısı olarak One daha ağır olsa bile alüminyum olması nedeniyle sağlamlık hissi verecektir, ayrıca yuvarlatılmış arkası daha kalın gösterse de ele oturmada büyük avantaj. S4 büyük, ince ve plastik yapısı ile her an elden düşecekmiş ve düşerse de dağılacakmış hissi verecektir.
  • One'ın göstergesi 4.7", bu nedenle aynı çözünürlükte olmasına rağmen piksel yoğunluğu daha yüksek (469 ppi). S4'te AMOLED, One'da SuperLCD 3. nesil kullanılmış. İkisinin de başarılı olacağı kesin, S4 daha canlı, One daha doğal görünecektir. Başabaş sayılırlar.
  • İkisinde de 2 GB RAM var
  • S4 harici kartlar kullanabilirken One'da öyel bir depolama imaknı yok, standart 32 veya 34 GB makine içi alan var. Ayrıca ikisi de Dropbox alanı vaad ediyor: S4 50, One 25 GB. Bence ikisi de yeterli, ek kart kullanmak isteyenler mecburen One'dan uzaklaşacak.
  • İşlemci S4'de kağıt üstünde daha güçlü, çift dört çekirdekli birim eş zamanlı veri işlemede daha başarılı olacaktır, ancak güncel yazılımla bu ne kadar pratiğe yansır belli değil. Ayrıca hangi pazarda bu işlemci grubunu kullanacaklar o da belli değil ve de ciddi bir kafa karışıklığı yaratacak. Burun farkı ile S4 önde denilebilir, ancak geri de tepebilir, zaman gösterecek.
  • Fotoğraf sensörü S4'de 13 MP, One'da ise yalnızca 4 MP. Ancak One için piksel büyüklüğü ve düşük yoğunluğu ile özellikle loş ortamlarda daha kaliteli fotoğraf çekeceği iddiası var. Bu hala kanıt bekliyor ve ilk izlenimler bekleneni vermediği yönünde. Tabii elde edilen görsel ebadı da birinde 4128 x 3096, diğerinde 2688 x 1520. Kırparak kullanım için S4 avantajlı. One'ın kısa sürede sensör revizyonuna gitmek zorunda kalacağını düşünüyorum.
  • One yeni bir kullanıcı arayüzü deniyor "Blinkfeed" ile, biraz Windows benzeri, kullananlar memnun, kabul oranını zaman gösterecek. Samsung ise bazı uygulamalarla yaşamı kolaylaştırıcı bir aygıt şeklinde lanse etmeye çalışıyor, bunun da pratik yararlılığını kullanıcılar zamanla belirleyecek. 

Özetle birini diğerine üstün görmek kolay değil. Alışkanlığım beni Hatice'ye yönlendiriyor, ancak bu ne derece rasyonel ve geçerli bir tercih tartışılabilir.

Sony Xperia Z ve LG Optimus G kıyaslamasını da istekli/gönüllülere bırakıyorum.

Bu arada marka değeri açısında ilk 500 şirket açıklandı global ölçekte, ilk 25 aşağıda, Samsung'un ve Volkswagen'in (!) ciddi bir atılım içinde olduğu belli oluyor.

eniyimarka.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.