Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Eb Motor Arıza Işığı

Guest Egemen Toksoy

Soru

Guest Egemen Toksoy

Herkese merhaba,

Malum sitenin ilk 1.0 EB'si ve belkide Tr'nin tek superchips li eb'si... Kötüye yormak istemiyorum ancak servise gitmeden önce yorumlarınızı almanın faydalı olacağı kanaatindeyim. Yaşadığım 2 hadiseyi sizinle paylaşmak istedim.

İlk vukuat; aracı alıp ilk uzun yola çıktığımda (yazılım yokken) 4. vitesde 160 gibi bir süratte seyrederken; 3. vitese atmış bulundum. (3. Vitesde 145 de araç limitöre giriyor)  araç 7500 deviri gördü ve motor arıza ışığı yandı. Bunun sebebini aracın kendini korumaya alması olarak değerlendirdim. Sağa çekip, aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda herhangi bir sıkıntıyla karşılaymadım. (Bu olay üzerinde yaklaşık  7 ay geçti)

İkinci vukuat; 3 gün önce kırımızı ışıklarda duruyordum. Bunun öncesinde rahat 1,5 saat dur-kalk lı, yoğun trafikteydim. Yeşil yanınca aracı yürütmeye başladım. Daha ikinci vitese atmak üzereyken sağımdaki ve solumdaki araçlar; üzerime gelmeye başlayınca gaza basıp arada tost olmamak için, kurtulmak istedim ve gaza yüklendim. 1. viteste 6 devirdeyken 2. vitese aldım ve gaza sonuna kadar yüklendim. Bununla birlikte arıza tekrar yandı. Buna bir anlam verememekle beraber baskı balataya fazla yüklendiğimi düşünüyorum. Tekrar sağa çekip aracı stop edip, çalıştırdığımda uyarılar geçmişti. Halen bir sorun yok. :)

2 olayda da sarı (i) ışığı yanıp, ekranda "motor arızası, servise götürün" uyarı vardı. Bakım zamanı zaten servise götüreceğim ancak nedenleri konusunda bilgisi olan, paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

@çağlar çetinkaya,

Çağlar reno'nun en son dil uzatacağın kısmı motorudur, ki hem benzinlide hem dizelde gayet iyi motorları vardı ve hala da iyi motorlar ile devam ediyor.

Bu reno muhabbetine bir son verme zamanı gelmedi mi? Bu konunun renault dacia markaları ile ne alakası var, lütfen dikkat et yoksa bitmeyen reno muhabbetlerini bu forumda yapamaz hale gelecek durumun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@çağlar çetinkaya,

Çağlar reno'nun en son dil uzatacağın kısmı motorudur, ki hem benzinlide hem dizelde gayet iyi motorları vardı ve hala da iyi motorlar ile devam ediyor.

Bu reno muhabbetine bir son verme zamanı gelmedi mi? Bu konunun renault dacia markaları ile ne alakası var, lütfen dikkat et yoksa bitmeyen reno muhabbetlerini bu forumda yapamaz hale gelecek durumun.

Bizde Renaultclup 'a gider  orada devam ederiz muhabbete :) Bakın Cem Bey ne güzel demiş benim dememle kötü olmuyor Renault .Ford'a da çok yakıyor diyor millet ! Halbuki öyle mi? Tabiki değil ...Dediklerime fazla takılmayın o yüzden  size göre iyidir Reno bana göre kötüdür ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

madem reno o kadar iyi neden megane falan almadiniZ bu kadar memnunsunz neden focusa biniyorsunuz ? renodan memnun olan renoya biner .ben ford dan memnunum 12 yıldır focusa biniyorum.gidipte renoya binmiyorum .reno falan da kullandim ama hiç sahibi olmayı düşünmedim

Benim neden Focus aldığım sizi ilgilendirmez. Ancak sizin söylemleriniz bizleri ilgilendiriyor. Sürekli ortamda sivri laflar eden birisi olduğu zaman tepki çekiyor.

Her neyse Egemen beyin konusunu sayenizde bir kişinin renaultu kötülediği, diğerlerinin savunduğu bir konuya çevirdik. Halbuki konumuz 1.0 EB nin motor arıza ışığı sorununun çözülmesiydi. 

Konudaki ilgisiz mesajları tartışmanın taraf olmadığı bir arkadaşımızın uygun görmesi halinde silmesini isterim. 

Öyle düşünüyorsan oyuna gelmişsin demek ki...   

Oyuna gelmiş olabilirim. Ama söylediklerimin de arkasındayım. Sürekli Renault'u kötülemenin ne mantığı var. Birisinin noluyor demesi lazımdı. Renault'u çok da sevdiğimden değil ama durum bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

.Dediklerime fazla takılmayın o yüzden  size göre iyidir Reno bana göre kötüdür ...

Dediklerine takılan olduğunu sanmıyorum. Fakat 1.0EB motor arıza ışığı konusunu gidip renault muhabbetine çevirmene takılıyoruz doğal olarak.

Bu konuyu temizleyeceğim fakat bir daha alakasız bir konuyu gidip bu markalar ile bağlarsan durumunu tartışır hale geleceğiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.