Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Depo Yakıtla 2 Bin Km Yol

Özer Öztürk

Önerilen Mesajlar

Ben hayvan gibi kullandigim halde son depo ile 1180 km yol gitmisim. 46 litre mazot aldim. 3.9 lt yapiyor.

Hayvan gibiye somut ornek vereyimde anlam kazansin

580683_10151487883550238_2072689718_n.jp

Artık yeni ibreyi taktırsanız... :) Bekir B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hayvan gibi kullandigim halde son depo ile 1180 km yol gitmisim. 46 litre mazot aldim. 3.9 lt yapiyor.

bu araç 200 le giderkenmi fotoğraf çektiniz!  fotoğraf çektiğinizde arabayı kim kullanıyordu!? yada fotoğraf çekerken arabayımı kullanıyordunuz !? 

birde bu araç hangi araçtır performanslı kullanımda 3,9 lt yapan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu araç 200 le giderkenmi fotoğraf çektiniz!  fotoğraf çektiğinizde arabayı kim kullanıyordu!? yada fotoğraf çekerken arabayımı kullanıyordunuz !? 

birde bu araç hangi araçtır performanslı kullanımda 3,9 lt yapan.

evet çok ama çok şaşırtıcı,araç tam kapasite yakıt harcarken 3,9lt/100km yakması çok ilginç..hakikaten bu aracın marka model motor beygir vb özellıklerı nedir..

Eskice ama sağlam bir Palio 1.3 Multijet

Bodrum civarında oldukça trafiksiz ve nispeten şehir dışı sayılabilecek bir ortamda kullanılıyor.

Ayrıca Mertol paso 200 gidiyorum diye yazmıyor, sadece ekonomi odaklı kullanmadığını belirtmeye çalışmış.

Yanlışım varsa Mertol düzeltir...

Zaten bu sahne sık görülüyor:

muratpalio.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben su an 4,6lt/100km i zorluyorum ama kanser edıyo bu ortalamayı tutturmak..sabahları ilk 14 km soguk motor cevre yolu dönüş de 14 km sıcak motorla..genel günlük kullanımım bu..hız sabıtlyecıyle 4.vites 60km/sa hızda giderek zor tutturuyorum bu ortalamayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben su an 4,6lt/100km i zorluyorum ama kanser edıyo bu ortalamayı tutturmak..sabahları ilk 14 km soguk motor cevre yolu dönüş de 14 km sıcak motorla..genel günlük kullanımım bu..hız sabıtlyecıyle 4.vites 60km/sa hızda giderek zor tutturuyorum bu ortalamayı

bu yol bilgisayarındanmı yoksa istasyondan aldığınız mazotla sağlamasındanmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok ,yol bilgisayarındaki ölçüm..depoyu fullemiştim su ana kadar 460km civarında yol yaptım ortalama 4,6,kalan yakıtla gidelebilecek yol da sürekli inip çıkmakla beraber 580 km deydi..eger yol bılgısayarı yanıltmaz ve ben de sürüş tarzımı değiştirmezssem ki çok sıkıldım,1040-1050 km yol yapmam gerekıyor bir depoyla..tabi pompa ölçümüyle ortalama tüketım netleşir..ayrıca bu  ölçümde pompa-yol bilg.arasındakı var olan sapmamı da ölçmeyı planlıyorum

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

580683_10151487883550238_2072689718_n.jp

46 Litre mazot + rakım kaynaklı potansiyel enerji olmasın ...  :kıhkıh:

Şu an en az 6,5 litre  yakıyodur o hacet  :smiley2k:

Ben polo ya az yaktırmaktan bıktım, şimdi acaba ne kadar çok yaktırabilirim e bakıyorum :smiley2k: yeni oyuncağımda gaz pedalıyla biraz oynayınca temiz 9-10 litre tüketebiliom... :guitar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Palio 200 ile gidicek kadar güven veriyormuymuş?

Ben Focus'la çekiniyorum  :kıhkıh:

:bow before: Mertol Kip :D

Guven psikolojik duymak bir histir. 200 le giderken hangi arabaya binersen bin guvende degilsin. Ama palio ozelinde soylersem, benim gibi arabayi aldigin gun 4 amortisor, on takim, rot rotil lastik vs vs vs ne var ne yoksa degistirip ustune birde adam gibi rot ayari yaptirdiginda her hizda gayet stabil kullanabiliyorsun. Bak guvenli yazmadim stabil yazdim. O hizda hicbir araba guvenli falan degil zaten. He bunlari yapinca palio palioluktan cikip gokart tadinda birseye donusuyor zaten. Ben monreo aldim amortisorleri, Icine fazla gazmi bastilar ne halt ettilerse araba takir tukur oldu biraz. Ya da ben patlak amortisorlerle amerikan kullanirmiscasina yaylanmasina alistigim icin sert gibi geldi. Benim icin sorun degil gerci ama konfor dustu haliyle. Benden onceki sahibinin yaylarini hangi akla hizmetle yaptiysa "spor" yay ile degistirmesinin etkisini bilmiyorum ama orjinalini bulursam degistirecegim. 

Araba o suratle giderken ben kullaniyordum. Arabada baskasi varken ben 100 u gecmem.

Bende yol bilgisayari falan yok ama ne yaparsam yapayim 760 km nin altina indiremedim menzilini. Ortalama kullanimla 900-1000 km arasi menzilim var. Sakin olursam 1180 km yapabiliyorum. Arabanin paliovan oldugunu tekrar yazayim. Arkada koltuk falan yok, hatta zemine koyduklari duz MDF ve demir zimbirtilari falanda soktum. Bagaj halisi falan zaten yok. Stepneyi de uzun yol disinda arabada tasimiyorum. Arka taraftaki trimler zaten plastik kapaktan ibaret. Normal bir paliodan en az 100-150 kg falan hafiftir. Aradaki farki ben kapatiyorum. :)

Valla Samet bin tane seyden dolayi olabilir ama alet gercekten az yakiyor. Bakimini yaptirinca gayet basarili. Degisken geometrili turbo falan olmadigi icin 2600 devire kadar falan duz dizel gibi kullaniyorsun zaten. E haliyle az yakiyor tabi. Basarsan elbet artiyordur ama yol bilgisayari olmadigindan ne desem yalan olur. Zaten depoyu bosaltana kadar tapa gaz gidebilecegim bir yol da yok. 10 litre bile yaksa 450-500 km menzil yapar zaten. Yokki oyle bir yol.

Bence fiat in bugune kadar yaptigi en iyi is su 1.3 JTD motor. Ki bendeki ilk nesil oldugu icin mazot falanda secmiyor. Zaten bu araclar uretildiginde Turkiyede eurodiesel falan yoktu. Ne koyarsan koy gitmem demiyor. Ancak Shell in GTL sine gicigi var. Onu koyunca salaklasiyor biraz. Kaliteli mazota aliskin olmadigi icin bunyesi kaldirmiyor herhalde. :) Ben uspet alpet otpet molpet ne bulursam onu kullaniyorum. Onlarla motor sogukken gurultulu calisiyor, isininca o da gidiyor. Eger pintilik yapmazda eurodiesel koyarsam motor sogukken digerine nispetle daha ince bir tinisi oluyor motorun. Baska da bir farki yok. Bu isinmadaki ses farki benim bir turlu zaman bulup degistirmedigim isitma bujilerinden de olabilir. Degistirsemde bir sey degismeyecegi icin uzerine dusmuyorum. Burada soguk olmuyor zaten.

Palio araba olarak bes para etmez, ama essek niyetine kullanacaksaniz bakimini yaptiktan sonra gayet yeterli bir arac. 7bin liraya aldim, komple boyattim, onunu degistirdim, suspansiyonu komple elden gecirdim falan filan toplam maliyeti 10 bin liraya ancak yaklasmistir. Eger kaliteli bir scooter almaya kalkarsaniz o paradan daha fazla para vermeniz gerekir. Bunun klimasi bile var.. Az yakan cok giden idare eden bir arac iste. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guven psikolojik duymak bir histir. . :)

Kuzey ülkelerinde seminer eğitim felan yoktu dimi şu aralar ;)

Öyle reklam et dur, üretilmeyen aracı.. :smiley2k:  temiz makul fiyatlı bi tane bulsan yapışmaz ya eline... :)

Kaç aydır hala şirkete alıcam bi tane palio van... içime sinecek bişey bulamadım, bulduklarım anasının nikahını istedi en geç önümüzdeki aya ille lazım 10 bin lira civarında 100 bin altı temiz bi palio.. iyisi denk gelirse 5-6 sene 250 bine kadar satmam, o vakte ölmez isem tabi :)...

Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.