Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yazılım Güncellemeleri Hakkında

Alparslan Kaplan

Soru

İyi akşamlar,

Aracımda yapılması gereken 3 adet güncelleme var,

Gövde kontrol modülü (BCM)

Gösterge Tablosu (IPC)

Müzik sistemi birimi ön kumanda modülü (ACM)

acaba bu güncellemeler  ile hangi düzeltmeler yapılacak bu bilgiyi öğrenebilme şansımız varmıdır?

İyi akşmalar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kendi aracının güncelleme sayfasını koymamış kişi,büyük ihtimal güncelleme vardır yazısını gördü ve gitti.

Varsayımsal yaklaşıma varsayımsal cevap ürettik o zaman.

Daha kesin bilgi için kesin veri olsun madem öyle.

Yoksa yapılana çamur atmak denir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Niye servise uğradığını anlamadım, ayrıca ne bilmeleri gerektiğini de, eğer senin aracın yazılım bilgileri ise hiç güncelleme gözükmüyor, dolayısı ile birşey yapılmasına da gerek yok.

Mesela bende gövde kontrol, gösterge, ses sistemi ve direksiyon sistemi modülleri için güncelleme düşmüş, ama henüz uğramadım. Ayrıca ne işe yarayacaklarını da bilmeden güncelletmem.

+ 1

Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıkcası ben hiç güncelleme yaptırmadım( bir şikayetim olmadığı için) tabii sormadan güncelleme yaptıklarını da sanmıyorum...

işini doğru yapan bir servis en kötü ihtimalde her bakımda güncelleme yapar. birileri :) tur otonun cam suyu almaya gelene bile yaptıklarını söylemişti, ne kadar doğru bilemicem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Blilk defa boyle birşey görüyorum. Bende 4 güncelleme görünüyordu servise gittim onlar da ok dedi. Güncellemeleri yaptılar...

yeni güncelleme olup olmadıgını  mavi renkli yazılar arasında yazılım güncelleme yazmasından mı anlıyoruz,...altında yazılım güncelleme yazan birimler güncellenecek olanlar sanırım dimi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yeni güncelleme olup olmadıgını  mavi renkli yazılar arasında yazılım güncelleme yazmasından mı anlıyoruz,...altında yazılım güncelleme yazan birimler güncellenecek olanlar sanırım dimi?

Evet öyle...

Bakın bu benim arabanın bilgisi

yaz.jpg

Ancak daha önce de yazdım, yine yazayım:

Her yeni güncelleme çıktığında bu aracınıza yüklenecek diye bir zorunluluk ve hizmet yok.

Model serisinde donanım değişiklikleri olmuş olabilir, sadece belli serilerde ortaya çıkan durumlar olabilir, bölgesel farklı gereksinimler doğmuş olabilir, sonuçta aracınızda düzgün çalışmayan ve yazılıma bağlı olabileceği düşünülen bir şey varsa ya da merkez tarafından tüm araçlar için zorunlu tutulmuşsa bu işlem yapılmalıdır. 

Ford'un tüm yetkili servislere talimatı da bu şekilde. 

Söz gelimi Windows için de sürekli güncellemeler çıkıyor, ama güncellemeleri kapatarak da gayet güzel çalışıyoruz değil mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.