Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Focus Lpg Dönüşümü

Serkan B.

Önerilen Mesajlar

Sizde sağ olun güzel dileklerimizi için kubilay bey .fuat bey suan ort . 7.2 benzin yakiyorum bu lpg olsa 9 a yaklasir.suan 33 kuruş benzin yakiyorum .lpg olsa 27 kuruş civari yakarım çünku en az benzine göre 1-1,5 litre fazla yakarım o da 9litreye yaklasir .lpg 3tl ye yakın burda 60-70 tl kar için lpg taktirmam kendi aracıma .benim aracimda bu civarda olur kar.herkesin aracini sorunsuz kullanmasi dileğiyle :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

arkadaşlar yaklaşık 4 yıl boyunca 2004 focus da lpg kulandım hiç canım yanmadı ama 1 yıldır 2012 focus umu benzinde kullanıyorum öyle canım yanıyorkii hep kendimi avuttum az yakıyor diye ama maalesef çok yakıyor kararımı verdim lpg taktıracam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim yaptığım hesaplara göre 23kr yakıyo.. havalar sıcak zaten 2 km olmadan geçiyo lpgye.. en fazla 25 kr yakar çok zorlanmazsa.. bence çok mantıklı lpg taktırmak

arkadaşlar yaklaşık 4 yıl boyunca 2004 focus da lpg kulandım hiç canım yanmadı ama 1 yıldır 2012 focus umu benzinde kullanıyorum öyle canım yanıyorkii hep kendimi avuttum az yakıyor diye ama maalesef çok yakıyor kararımı verdim lpg taktıracam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

edeceginiz kar 1000km de 80 tl civarı olur..lpg ye verdiğiniz parayı 25bin km sonra çıkarırsınız..focusa lpg takmak pek mantıklı gelmiyor bana 1000kmde 80 tl kar etmek için....focus alan ekonomiyi düşünüyorsa eğer ya 1.0 ecoboost alacak yada dizel focus alacak.2bin tl lpg ye vermektense 2 bin tl ecoboost 1.0 vermek en mantıklısı bundan sonra focus alacak arkadaşlar böyle yaparlarsa daha mantıklı olur bence lpg taktırmak aracada zarar verebiliyor hem de performans kaybı hem aracın bagajı küçülüyor vb. sorunlar ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

edeceginiz kar 1000km de 80 tl civarı olur..lpg ye verdiğiniz parayı 25bin km sonra çıkarırsınız..focusa lpg takmak pek mantıklı gelmiyor bana 1000kmde 80 tl kar etmek için....focus alan ekonomiyi düşünüyorsa eğer ya 1.0 ecoboost alacak yada dizel focus alacak.2bin tl lpg ye vermektense 2 bin tl ecoboost 1.0 vermek en mantıklısı bundan sonra focus alacak arkadaşlar böyle yaparlarsa daha mantıklı olur bence lpg taktırmak aracada zarar verebiliyor hem de performans kaybı hem aracın bagajı küçülüyor vb. sorunlar ....

aracın fabrika değeri 40kr üzeri yakıyo.. şuan benim yaktığım 23 kr.. yol bilgisayarı 8.8 lt gösteriyo.. elde edilen kar çok daha fazla 80tl den.. tercih meselesi tabi 1.0 ecoboostda mantıklı 1 seçim lpgye göre biraz daha fazla yakıyo vergi avantajını düşünce bile ama gözardı edilebilir aracın orjinalliğini bozmamak adına.. tercih meselesi sıfır araba alanlar için.. eldeki malzemeyi kullanmak adına ise lpg iyi 1 tercih bence.. daha öncede tartışıldı zaten hatta bu konuda.. tercih meselesi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracın fabrika değeri 6 litre .lpg de bu değer7-7.5 litre yakar ...eğer siz 8.8litre yakiyorsaniz 23 kuruş yakmaz aracınız benzinde 8.8yakiyorsaniz lpg de 11-12 litre yakarsiniz..eğer 23 kurus yakiyorsaniz benzinde de 33 kurus yakarsiniz.lpg de 23 kurus yakipta bnzinde 41 kurus yakan araç görmedim ben piyasada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çağlar hocam senin araç benzinli lpg ile de işin yok

neden hesaplama yapıyorsunuz 

veya lpg ile f3 kullananlardan ( bende dahil olmak üzere ) daha mı iyi hesap kitap yapıyorsunuz aracı kullanmadan.

bana 1.6 ecoboostu sorsalar bilmiyorum derim 

tamam eski araçlarınız lpg li olabilir ama şimdi ki aracınız benzinli

eski araçlarınız da lpg li focus 3 değil o yüzden kullanmadığınız lpg li focus 3 ile ilgili nasıl bu kadar net karar verebiliyorsunuz?1000 km 70tl idi 80 tl olmuş

yani anlamıyorum lpg li arabaya da sahibine de sanki şunu diyorsunuz sizin arabanızı sizden iyi bilirim.

yaptığınız hesap kitap sizi bağlar hocam

gerçek rakamları da kullananlar biliyor

buraya da böyle iddialı hesaplamalar yazarak insanları yanıltmayın derim

dostane meslektaşınızın acizane önerisi  :)

saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çağlar hocam senin araç benzinli lpg ile de işin yok

neden hesaplama yapıyorsunuz

veya lpg ile f3 kullananlardan ( bende dahil olmak üzere ) daha mı iyi hesap kitap yapıyorsunuz aracı kullanmadan.

bana 1.6 ecoboostu sorsalar bilmiyorum derim

tamam eski araçlarınız lpg li olabilir ama şimdi ki aracınız benzinli

eski araçlarınız da lpg li focus 3 değil o yüzden kullanmadığınız lpg li focus 3 ile ilgili nasıl bu kadar net karar verebiliyorsunuz?1000 km 70tl idi 80 tl olmuş

yani anlamıyorum lpg li arabaya da sahibine de sanki şunu diyorsunuz sizin arabanızı sizden iyi bilirim.

yaptığınız hesap kitap sizi bağlar hocam

gerçek rakamları da kullananlar biliyor

buraya da böyle iddialı hesaplamalar yazarak insanları yanıltmayın derim

dostane meslektaşınızın acizane önerisi :)

saygılar

evet 70tl80 tl oldu o zaman benzin 20kurus daha ucuzdu gazda 20 kurus daha pahalıydı.o fark burdan geliyor.heSaplamaya alınan benzinide katiyorum . çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam benzin derken adana da hava 20 li derecelerde gündüz iki dakika sürmeden lpg ye geçiyor araba 

ben benzin pompası zarar görmesin diye biraz fazla bulunduruyorum ama aylık 20 tl bile yeterli olur benzin için

Kubilay Yıldırımbayazıt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Merhaba bende 1 ay önce aracıma brc my11 lpg sistemi taktırdım. İlk ve tek arıza düşük devirlerde olan silkeleme sorunuydu ve 1 ay uğraşarak sorunu bulduk. Sorun pipo denen lpg aparatından kaynaklanıyor. Monifold delinerek yapılan montajda sorun kalmadı ve performans arttı. Pipo taktıran varsa düşük devirlerde aracını denesin ustanın söylediğine göre çoğu kullanıcı bu silkelemeyi fark etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba ben de aracıma 4500 km'de iken bugün lpg taktırdım marka tercihinden ziyade usta tercihi yaparak zavoli taktım arabama. İlk gün izlenimlerim ise arabanın çekişi benzin ile aynı ve performans çok iyi ilk defa korkmadan performanslı kullanıyorum arabayı  :kıhkıh: ilerde yakıt bilgilerimi ve düşüncelerimi paylaşırım sizlerle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar ben de lpg bağlayalı 1000 km yaptım şu an üçüncü depodayım ilk depo ile yani 32 lt gaz ile şehir içi ağırlıklı olarak kullandım 420 km yaptım ikinci depo ile 465 km yaptım lpg'yi aygazdan 2,95'den alıyorum yani kmde 20 kuruş yakıyorum ve fırsat buldukça da basıyorum benzinde kullandığım gibi korkmuyorum artık. Ayrıca sorun yaşamadım henüz çekiş farksız benzinden ve tıkır tıkır çalışıyor sadece bu soğuk havalarda sabahları tüpe geç giriyor o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.