Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Kolay Yakıt Sisteminin Yararını Bugün Gördüm

Muhammed Keser

Soru

Bugün aracıma yakıt almak için opette gittim.Görevli yakıt koyarken bende markete uğradım opet kartı işletmek için içerdeki eleman fişe motorin geçmiş.Bende 10 km sonra farkettim geri yakıt istasyonuna gittim yetkililerle konuştum.Onların sistemde benim plaka kurşunsuz gösteriyo ama bana verdikleri opet kart fişine motorin işlemişler.Opet müşteri hizmetlerini aradım durumu izah ettim.Bir sorun olmıyacagını akaryakıt sisteminde kurşunsuz gözüküyosa dediler.Benim de içime sinmedi fişdeki motorin yazan yerine kurşunsuz yazdırdım,bayi yetkilisinin kaşesi ismi ve imzasını attırdım.O an aklıma bu geldi:) (Bu arada feci tırstım araca motorin koydular diye,şükür motorin pompa uçları kalın kapağa uymuyo onuda denedim kendim gördüm girmedigini bazı yakıt istasyonlarında pompa uçlarının aynı oldugunu duymuştum bi ara.)

Anlıcagınız bugun baya bi tırstım :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun,

Dizel motora benzin koyan bir kaç kez gördüm, hatta bir tanesi iki tane Megane II dizel yemişti, :D (iyi tanırım, hiç de sevmem kendisini zaten. )

Ama benzinli motora dizel yakıt koyarsan sonuç ne olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun,

Dizel motora benzin koyan bir kaç kez gördüm, hatta bir tanesi iki tane Megane II dizel yemişti, :D (iyi tanırım, hiç de sevmem kendisini zaten. )

Ştrayze olur :D itersin arabayı bol bol :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

opetler bu işi sürekli yapıyor paro kart slipine kafalarına göre yazıyorlar ama nedendir ben çözemedim. shellde bu sistem daha başarılı, yakıt koyulmadan önce kartı pompaya okutuyor dolumdan sonra normal fişe ilave olarak aynı fişte puan bilgileri yer alıyor.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, korkusu bile yetiyordur eminim :)

Sağolun.Sormayın bi süre yetti o korku zaten gidip bayiye dalasım geldi :) Zaten biliyordum okumuştum dizel konulamıcagını ama ihtimali bile kötü :( gittim bide bizzat dizel pompa ucunu giriyomu diye denedim içim rahat etsin diye :)

opetler bu işi sürekli yapıyor paro kart slipine kafalarına göre yazıyorlar ama nedendir ben çözemedim. shellde bu sistem daha başarılı, yakıt koyulmadan önce kartı pompaya okutuyor dolumdan sonra normal fişe ilave olarak aynı fişte puan bilgileri yer alıyor.

Aslında shell daha çok hoşuma gidiyor ama(hatta babanın arabaya shell den başka yerden almam) şu garanti muhabbeti olmasa:(

Geçmiş olsun,

Bunu akşam üzeri benim ustaya sordum normal atmosferik benzinliler için söyledi sanırım.Egsozdan duman atar sonra depo temizlenir kalıcı bi hasar vermez dedi.tabi bu turbo destekli motorlarda da aynı mı bilmiyorum.

DÜZENLEME: Lütfen çoklu alıntı butonunu kullanın.

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu akşam üzeri benim ustaya sordum normal atmosferik benzinliler için söyledi sanırım.Egsozdan duman atar sonra depo temizlenir kalıcı bi hasar vermez dedi.tabi bu turbo destekli motorlarda da aynı mı bilmiyorum.

Bende diyecektim ki çok bir zararı olacağını sanmıyorum falan diye, sonra yav bu ara çok pot kırdım, yine pot kırmayayım dedim. Vazgeçtim. :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yanlız bu sistemin bir zararı yokmu sizce ? tamam herşeyi çok kolaylaştırıyor özellikle benzinliler için ama . ama benzin bittiğinde depoya benzini benzin bidonundan doldurmak için bir aparat verdiler. bu aparata sahip olan bir kişi bütün yakıtı çekemezmi ? tabi bu aparatın hepsi standartsa ...

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yanlız bu sistemin bir zararı yokmu sizce ? tamam herşeyi çok kolaylaştırıyor özellikle benzinliler için ama . ama benzin bittiğinde depoya benzini benzin bidonundan doldurmak için bir aparat verdiler. bu aparata sahip olan bir kişi bütün yakıtı çekemezmi ? tabi bu aparatın hepsi standartsa ...

Her arabadan çekersin ona bakarsan, içindeki filtreyi delmen lazım tabi birde.. Sistemle pek alakası yok dediğin şey ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her arabadan çekersin ona bakarsan, içindeki filtreyi delmen lazım tabi birde.. Sistemle pek alakası yok dediğin şey ile.

öteki araçlarda kilit veya içerden açılma gibi şeyler olduğu için söylemiştim ben . filtre konusunda haklsınız ama. teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

opet harici istasyonlarda pompacılara dikkat edin. öyle dengesizleri var ki. birinde adam dizel tabancayı depoya ha bire zorluyor. dedim napıyon kardeşim bu araba benzinli. o da utanmadan tartışmaya girdi. "olur mu bu arabalar hep dizel. benzinlisini hiç görmedim." bizzat yaşanmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.