Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracım Ayıplı Ürün Sınıfına Mı Giriyor?

Murat U.

Soru

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz Focusumu yaklaşık 1,5 hafta önce teslim aldım. Alırken boya kontrollerini yanımda yapmalarını istedim, şükür sorun çıkmadı. Sonra kaportayı, içini inceledim ve sorunsuz olarak tespit ettiğimi zannettim. Haliyle insanda sevinç ve heyecan oluyor. Her şeyi göremeyebiliyor. Bugün bagaj kapağımının stop lambalarıyla ve yine spoylerin aracın altı kısımla kapalıyla birleşim yerlerdinde sol ve sağ bölüm arasında açıklıkların farklı, sağ bölümdeki açıklıkların daha fazla olduğunu farkettim. Aracı Adanadan almıştım. Mersinde yaşıyorum. Mersindeki ford servisine götürdüm bagaj kapağının vidalarını söküp ayarlama yapabileceklerini ama bunun da aracın orjinalini bozacağını ve ilerde satışta sorun yaşayabileceğimi bunun için tavsiye etmediğini söyledi. Ki zaten bende işlem yaptırmayı düşünmüyorum. Yine sağ arka kapımın kapanması için diğerlerinden daha sert kapatmam gerekiyor. Kapı içinde bir şeyler yaptıklarını söyledi ama yine aynıydı. Aç kapa aç kapa yapa yapa zamanla düzeleceğini söyledi. Nasıl işse artık.

Açıkçası epey bir canım sıkıldı. Lütfen fotoğraflara bakar mısınız. Ayıplı mal sınıfına girer mi? Eğer girer diyorsanız bayiyle iletişime geçeceğim ne gerekiyorsa yapsınlar diye. Elbette serviste tamir dışında.

Sağ 1

gp0du.jpg

Sol 1

gp0lz.jpg

Sağ 2

gp0pk.jpg

Sol 2

gp0us.jpg

Sağ 3

gp16w.jpg

Sol 3

gp1b8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

sorun şu ki focuslar ispanya dan geliyor. bir akdeniz ülkesinden. 3 sene önce bilader focus aldı. ispanya malı..aldığı yere kapılarını ayarlattı.

neymiş çok ürün çıktığından kapıları ayarsız monte edilebiliniyormuş.. bence disiplinsizlik, baştan sağmalık..

ben aracımı 15 gün sonra alacağım. didik didik edeyim bari almadan önce..

ayıptır söylemesi bu arabayı alabilmek için babamdan destek alacağım..dünya para ver olmaz ki böyle

hyundai era mında arka bagaj kapağı hafif sola kayıktı..arka stopla sac arasında bir yerde 2-3 mm fark varken

diğer tarafta 4 mm fark vardı. aradan bakınca kauçuk takozu görünüyordu. ben elletmedim..

ama sizin ki biraz daha fazla.. umarım iyi sonuçlanır..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

60 bin ver kapısı eğik olsun ,olacak iş mi? :P

Şaka bi yana kesinlikle belkide bir çok ihtiyacı kısarak bunca parayı bir isteğe veren herkes verdiği paranın karşılığını tam almak ister.

Bunlar ufak tefek şeyler.

Asıl garantisinin bittiği ay meydana gelebilecek bir beyin arızası korkutsun sizi :smiley2k:

Yada tavandan her yağmurda düşen damlalar ?

Olur hepsi halledilir.

Var bir sürü örneği.

Benim "koca dana" nın da (beyaz bakinam diyordum ama kızgınım bir süre adını değiştirdim) ^_^ bitmek tükenmek bilmeyen kumanda,cam arızaları kabak tadı verdi.

Ama nolucak ki.Yapılıyor işte :)

Sıkmayın canınızı , verdiğiniz parayı çıkartmak için gezin tozun.Aman evin önünde yatırmayın.En çok kızdığım şey bu.

Yılda 3 bin yapıp arabay 40 bin veren tanıyorm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorun şu ki focuslar ispanya dan geliyor. bir akdeniz ülkesinden. 3 sene önce bilader focus aldı. ispanya malı..

Focus 2 ler ispanya dan geliyormuş galiba ama Focus 3 ler (en azından benimki ve benim bildiğim forumdan bir kaç arkadaşımız/abimizinki made in Germany) Alman malı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 2 ler ispanya dan geliyormuş galiba ama Focus 3 ler (en azından benimki ve benim bildiğim forumdan bir kaç arkadaşımız/abimizinki made in Germany) Alman malı.

şanslısınız o zaman.. benim konya da baktıklarım ispanya malı diye satış temsilcisi söyledi kendim bakmadım.. bakalım benim ki ne çıkacak. gemideymiş 15 güne gelir dediler

ecoboost motor lar şu anda almanya da üretliyor.. ileride romanya ya kaydırılacakmış..

belki bu motorun takılı olduğu modeller almanya dan geliyordur.

bir gittiğimde dizellerede bakacağım nereden çıkıyor diye..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şanslısınız o zaman.. benim konya da baktıklarım ispanya malı diye satış temsilcisi söyledi kendim bakmadım.. bakalım benim ki ne çıkacak. gemideymiş 15 güne gelir dediler

ecoboost motor lar şu anda almanya da üretliyor.. ileride romanya ya kaydırılacakmış..

belki bu motorun takılı olduğu modeller almanya dan geliyordur.

bir gittiğimde dizellerede bakacağım nereden çıkıyor diye..

Yok sadece bagaj kapağının İspanya da üretildiğine dair bir bilgi okumuştum. (Onu da FocusClubTR de yani, yanlış olmasın. )

Satış temsilcilerine asla ve asla güvenmeyin, Focus 3 te fabrikasyon alarm olduğunu bile söyleyen vardı ilk zamanlar. Siz onlara takılmayın, he he deyip geçiştirin, hepsini itham altında bırakmak istemiyorum ama bir çoğu böyle. Bir çoğu araç hakkında neredeyse hiç alakasız bilgileri size aktarabiliyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hmm.. ok bakacağım tekrar gözümle göreyim.. tşk ler bilgi için

Satıcılar da insan ve oldukça fazla oranda hatalı bilgi veriyorlar.

TÜM FOCUS 3 ler almanya'da birleştirilmiştir.

Motorlar genel olarak İNGİLTERE'DE üretilmektedir.. Sadece FOX motor almanya'da üretiliyor ayrıca Romanya'da zaten üretim var o motor B-MAX ile gelmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Satıcılar da insan ve oldukça fazla oranda hatalı bilgi veriyorlar.

TÜM FOCUS 3 ler almanya'da birleştirilmiştir.

Motorlar genel olarak İNGİLTERE'DE üretilmektedir.. Sadece FOX motor almanya'da üretiliyor ayrıca Romanya'da zaten üretim var o motor B-MAX ile gelmektedir.

yukarıdaki mesaj bilgilerini yabancı bir sitede 1.0l eb eleştiri yazısında okudum..

"ingiltere essex te 200 mühendis geliştirdi. almanya da üretiliyor. ilerde romanya ya üretim kaydırılacak ve yılda 700.000-1.500.000 adet üretilmesi planlanmakta diye.."

artık onların yalancısıyım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.