Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Oyun oynayacagim, bol bol film izlerim.. oyle resim video islemem, cizim filan yapmam yani.. ama uzun yillar kullanmak isterim...

aynı ben :D eski bilgisayarım 6,5 yıllıktı :D

benim marka takıntımda var, asus toshiba ve samsung dışında hiç bir markaya bakmadım. asustan (20 gün oldu) memnunum. Bu arada kasasıda macbook ile aynı, ancak sıcak havanın oradan çıkmasının ekrana ve menteşelere uzun vadede zarar vereceğini düşünenler var.

film izlemek açısından önemli bir noktada alette 4 tane hoparlör var, birde harici subwoofer ı var, bir laptopa göre çok iyi ses sistemi.

kronik olduğu iddia edilen bir kaç sorunu var,

- klavyenin bazı tuşları yamuk durabiliyor, değişim alanlar var. benimde bir tuşum yamuk ama uğraşmaya değer görmüyorum.

- harici ekran kartını tanımıyormuş ben bu sorunu hiç yaşamadım yaşayanlarda bios update ile çözüyor gördüğüm kadarıyla.

- hdd sesli çalışıyor (evet öyle ama saçma bi şekilde sessizleşti :D)

son 20 gündür fiyat açısından inceleme yapmadım ama hepsinin aynı oranda arttığını varsayarsam şuan olacak olsam doğrudan aynı aleti alırdım (dediğim markalar arasından tabi).

bu arada sshd yi araştırmadıysan onuda açıklıyım, küçük bir ssd(16gb mesela) var normal diskle birlikte(ayrı veya diskin üzerinde) sistem bunu önbellek olarak kullanıyor, yani sık kullandığın dosyaları oradan çalıştırıyor.

Birde sanılanın aksine oyun bile oynacak olsan üst bir işlemciye ihtiyacın yok, i5 son derece yeterli, ama öyle U filan olmasın tabi.

herhangi bir konuda daha fazla detay istersen yazabilirim abi.

not: bu asus n550jv nin her yerde gri kasalısı var, sadece kliksa ve teknosa siyah kasalısını satıyor, ben fiyat avantajından dolayı kliksadan siyah aldım.

IMG_1247_zps858ddfdb.jpg

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki şimdi Mac muhabbeti acmayalım.

amacım uzatmak değilde, mace kötü diyen yok abi sadece bazılarımız o parayı veremiyor yada vermek istemiyor.

benim demek istediğim 3000e çıktıktan sonra mac alırım düşüncesi yanlış elmaları kıyaslamak lazım elma ile armut kıyası olmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok Mac karsiti degilim, severim de ama pahali.. o 6000lik cihazi versin 3000e direkt gider alirim :)

düşünce şeklimiz oldukça benzermiş. kabaca aynı alet diyebiliriz zaten. asusta ekran kartı var macte ise ssd. 3000tlde osxe veremem açıkçası :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru ama senin yapacağın işler için performans aynı.

O konfig gelecek vaadetmiyor.. suan icin yeterli..

düşünce şeklimiz oldukça benzermiş. kabaca aynı alet diyebiliriz zaten. asusta ekran kartı var macte ise ssd. 3000tlde osxe veremem açıkçası :)

Hakkaten.ozan yaw.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.