Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sony Panel Gece Görüntüleri Ile Standart Ses Sistemi Gece Görüntüleri Karşılaştırması

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Daha öncede sony sistem incelememde yazmıştım ... Sony yazması dışında fark yok diyenlere katılmadım asla... Fark bariz ve gerçekten bekleseymişim keşke dedirtti... Ama sırf sony yüzünden de arabamdan soğuyacak diilim... Bugün 4 tane JBL hoparlör baktım denedim, Sony falan diil aslolan Asıl önemli olan Hoparlör....

Abi bence demek istenilen sadece paneli takınca bişey değişmiyor seste, yoksa araç sonyli olarak alınırsa daha iyi ses olacağına karşı çıkan yoktur bence. Denedim derken taktınmı abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır bir arkadasin jbl hoparlorlerinden dinledim sadece 4 tane jbl tweeteli hoparlorden cikan ses bile inanilmaz net ve purüzsuzdu... panel sadece görüntû tabii ... sesi değistiren sonyde kullanilan nispeten daha kaliteli hoparlörler ve subcenter....

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fayda anlamında hoparlör değişimi nasıl oluyor? Çok fark etti mi ses kalitesi.?

Engin kesinlikle fark eder, ancak amfi ile yeni takılacak hoparlörlerin uyumlu olması lazım. Amfi çıkışı çok yüksek olmadığından verimli hoparlörler kullanılmalı (90 dB/2.83V/1m ve üzeri), ayrıca çok analitik üniteler ses kaynağındaki zayıflıkları ortaya çıkartır, huzursuz eder zamanla...

Bu yüzden denemeden ve dinlemeden değiştirmemek lazım.

Baslar daha tok ve kontrollu olur, orta seslerde detay artar ve tizler de berraklaşır ve daha iyi dağılım gösterir, bir tür perde kalkması gibi düşünebilirsin.

Forumlara bulaşmayan bir arkadaşım yurt dışından getirttiği Focal 165 önlere VB, arkalara ise CVX modelini takdırdı.

Aynen yukarıda yazılanları yaşatıyor.

Istanbul'a arabalı yolum düşer ve üniteleri bulursam düşünüyorum ciddi ciddi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin kesinlikle fark eder, ancak amfi ile yeni takılacak hoparlörlerin uyumlu olması lazım. Amfi çıkışı çok yüksek olmadığından verimli hoparlörler kullanılmalı (90 dB/2.83V/1m ve üzeri), ayrıca çok analitik üniteler ses kaynağındaki zayıflıkları ortaya çıkartır, huzursuz eder zamanla...

Bu yüzden denemeden ve dinlemeden değiştirmemek lazım.

Baslar daha tok ve kontrollu olur, orta seslerde detay artar ve tizler de berraklaşır ve daha iyi dağılım gösterir, bir tür perde kalkması gibi düşünebilirsin.

Forumlara bulaşmayan bir arkadaşım yurt dışından getirttiği Focal 165 önlere VB, arkalara ise CVX modelini takdırdı.

Aynen yukarıda yazılanları yaşatıyor.

Istanbul'a arabalı yolum düşer ve üniteleri bulursam düşünüyorum ciddi ciddi.

Şu teknik konulardaki bilginize hayranım valla :)) Ses sisteminin bir arabada konforlu yolculuklar için çok önemli olduğunu düşünüyorum...Özellikle müzikle ilgilenen bir insan için değil araba,alışveriş merkezlerindeki ses sistemleri ve çalan müzikler bile bazen kulağı tırmalayıcı ve rahatsız edici oluyor...O nedenle evde ve arabada müzik dinlerken güzel,net ve etkileyici bir sistem olmalı..Çalan parçadaki enstrüman ve seslerin herbirini ayrı ayrı duyabilmeli insan...Bu bir filmi sadece bir açıdan değilde çok açılı izlemeye benziyor..Hele ki amfili ve subwooferlı bir sistem ,sesi,şarkıyı 3 Boyutlu İzlemek anlamına geliyor...

Bora A. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün Sony Ekranı taktım...Maalesef Sesle Kontrol Sistemi ile Aux yani flash bellek çalışmıyor...Yani eğer farklı farklı 4.3 ekranlar yoksa eğer benim gibi sesli kontrol özelliğiö bulunan focuslarda sonradan 4.3 ekran takılması mümkün değil maalesef....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Sony Ekranı taktım...Maalesef Sesle Kontrol Sistemi ile Aux yani flash bellek çalışmıyor...Yani eğer farklı farklı 4.3 ekranlar yoksa eğer benim gibi sesli kontrol özelliğiö bulunan focuslarda sonradan 4.3 ekran takılması mümkün değil maalesef....

Ekran bozuk olmasın. Bu malzemelerin çoğu defolu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekran bozuk olmasın. Bu malzemelerin çoğu defolu.

2 ekran vardı ikisinde de olmadı....Navigasyonlu 5 inç ekranda sorun yok,ancak 4.3 ekranlarda sesli kontrol ve aux devre dışı kalıyor...Telefon çalışmıyor,üzerindeki çerçeveyle 4.3 ekranı çalıştırıpta üzerindeki sony olmayan çerçevedeki telfon tuşuna basınca ses mute yapıyor telefon çalışmıyor,sanki arabada bluetooth yokmuş gibi davranıyor ekran..Bluetooth modülüyle uyumsuz sanırım ekran....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora sony'i aldığın yere bir tane daha var mı sorarmısın?

Nav tuşluyu tercih ederim tabii varsa :)

Tesekkurler.

Aydın Navili yok maalesef normal sony panel var ama,gerçi biraz çizikli falan ama işgörür açıçası...Benim aldığımda da ufak tefek çizikler vrdı ama özel bir çizik gidericiyle cillop gibi yaptım...:)) Ancak ekran çalışmadı maalesef..Umarım bluetooth modülü güncellemesiyl sorun çözülür...Yoksa elimde patlayacak valla :)) Ekrana 250,çerçeveye 250 panelede 100 kağıt verdim yav....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen uyumsuz damgası koymazsak iyi olur, bizim taktıklarımız nasıl çalıştı der biri Benim gibi :)

malzemeler bozuk.Net yani bu.Ayrıca sony panel ile en az 4.2 inc takılmazsa arabaya ayıp zaten :D doğan görünümlü şahin gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.