Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sony Panel Gece Görüntüleri Ile Standart Ses Sistemi Gece Görüntüleri Karşılaştırması

Bora A.

Önerilen Mesajlar

Telefon numarası çevirmek mi?

evet neden şaşırdın ki , sesli komutla kaç dakkada çevirebiliyorsun rehberinde kayıtlı olmayan numarayı ? sesli komut kullanışlımı sizce ; bence değil , ses açtırmaya çalışırken klima açıyor , prarik değil .... sadece yoldan gözlerini ayırma diye yapılmış , zaten bütün gün trafikteyim , arabaya şunu ara diyip arattaran kadar hatta menüden telefona girip , oradan rehbere gir diyene kadar çat çut telefon gibi yazıp arıyorum vede çok kolay ... ben gayet memnunum ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizde memnunsanız memnunsunuzdur , bana göre değil sony panel , bence hiçbir + sı yok ... extradan kazandırdığı bir özellik , birşey varmı ? Görüntü dışında ?

Madem işim görüntü , ozaman gider 5 kollu lansman jantı bekler 18inch , ona para veririm .... Bana göre değil yani ... Size göreysede güle güle kullanın ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet neden şaşırdın ki , sesli komutla kaç dakkada çevirebiliyorsun rehberinde kayıtlı olmayan numarayı ? sesli komut kullanışlımı sizce ; bence değil , ses açtırmaya çalışırken klima açıyor , prarik değil .... sadece yoldan gözlerini ayırma diye yapılmış , zaten bütün gün trafikteyim , arabaya şunu ara diyip arattaran kadar hatta menüden telefona girip , oradan rehbere gir diyene kadar çat çut telefon gibi yazıp arıyorum vede çok kolay ... ben gayet memnunum ....

Çok şaşırdım çünkü rehberinde kayıtlı olmayan bir numarayı radyo kumandalarından yazıpta aramaya çalışıyorsan zaten zorlanacağın açık; bu sony'li olsada olmasada zor birşey. Rehberde kayıtlı olamayan bir numarayı cepten aramak gerek çünkü zaten biri cep telefonu biri teyp. Kayıtlı bir numarayı aramak ise çok basit ve ben sürekli kullanıyorum; sesli konuta bas; isim ara de ismi söyle hemen arıyor. Ses vesaire zaten direksiyonun üzerinde teyp üzerinden sesi ne açıyorum ne kapatıyorum.

Sesli komut sistemi bugüne kadar söylediğim hiç bir komutu algılamamazlık yada yanlış algılama yapmadı; sadece dilinden biraz anlamak gerekiyor.Yaz boyu bütün klima fonksiyonlarını da sesli komut ile kullandım çok ta rahat oldu gözünü yoldan ayırmıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok şaşırdım çünkü rehberinde kayıtlı olmayan bir numarayı radyo kumandalarından yazıpta aramaya çalışıyorsan zaten zorlanacağın açık; bu sony'li olsada olmasada zor birşey. Rehberde kayıtlı olamayan bir numarayı cepten aramak gerek çünkü zaten biri cep telefonu biri teyp

Mevcut sistemde fotolardan da gözükeceği gibi , tam telefon klavyesi gibi , ve ev telefonu kullanıyormuş gibi çok rahat birşekilde numara çevriliyor ... Zaten o düşünülerek o yüzden büyük ve telefon kalvyesi gibi yapmışlar , sony de sadece radyo kanalı için yapılmış , dediğim ergonamik hata bu ... Ben kullanırlığına bakarım ...

Telefonda çantamda , duruyor ... gereksiz konsol kalabalıklığını alıyor ...

Ve dediğim gibi sony panele extra para ödemem , para ödeyeceksem dokunmatik navigasyon multimedya takarım ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevcut sistemde fotolardan da gözükeceği gibi , tam telefon klavyesi gibi , ve ev telefonu kullanıyormuş gibi çok rahat birşekilde numara çevriliyor ... Zaten o düşünülerek o yüzden büyük ve telefon kalvyesi gibi yapmışlar , sony de sadece radyo kanalı için yapılmış , dediğim ergonamik hata bu ... Ben kullanırlığına bakarım ...

Telefonda çantamda , duruyor ... gereksiz konsol kalabalıklığını alıyor ...

Ve dediğim gibi sony panele extra para ödemem , para ödeyeceksem dokunmatik navigasyon multimedya takarım ...

Tercih meselesi; ama ben sony'yi gördükten sonra ve sesli komut sistemini de efektif kullandığımı düşününce Sony'almak isterim; çünkü sadece ekran bile aracın içini çok değiştirdi.

Herkesin görüşü farklı tabii; bana göre; aracın jantını değiştrimek başkalarına güzel görünmeye çalışmak; aracın içini güzelleştirmek kendine güzel bir ortam yaratmak demek.

Bence en guzel ikili bu. Aydin abi gecede sıkıntı yokta gunduz okenardaki boşluklar rahatsiz ediyormu yoksa alıştın mı ?

Sabri tekrar sök tak yapmak istemiyorum; çerçeve işini halledene kadar böyle kalsın çok rahatsız edici değil öyle olsa daha takarken bant çekerdim iki yana.

istanbulda buluşabilirsek görürsün zaten ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tercih meselesi; ama ben sony'yi gördükten sonra ve sesli komut sistemini de efektif kullandığımı düşününce Sony'almak isterim; çünkü sadece ekran bile aracın içini çok değiştirdi.

Herkesin görüşü farklı tabii; bana göre; aracın jantını değiştrimek başkalarına güzel görünmeye çalışmak; aracın içini güzelleştirmek kendine güzel bir ortam yaratmak demek.

Sabri tekrar sök tak yapmak istemiyorum; çerçeve işini halledene kadar böyle kalsın çok rahatsız edici değil öyle olsa daha takarken bant çekerdim iki yana.

istanbulda buluşabilirsek görürsün zaten ^_^

Ne zaman geliyorsunki Istanbula ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana göre; aracın jantını değiştrimek başkalarına güzel görünmeye çalışmak; aracın içini güzelleştirmek kendine güzel bir ortam yaratmak demek.

valla dediğimiz gibi uzatmaya gerek yok , siz beğenmişsiniz takmışsınız ; bilmiyorum nekadar verdiniz ... Araç kişileştirmenin içi dışı olduğunu düşünmüyorum , araca jant takan adamın havacı olduğunu düşünmek bence doğru değil birçok yönden( olaya tutunma ve frenlemeden hiç bahsetmeyeceğim )... dış güzellik olarakta; netekim aynalı camlı bir dükkan önünden geçerken arabasına bakanlardanım :) , ve park halinde iken , bolbol camdan da bakarım , fotoğraflarını çekip o görselliği ölümsüzleştiririm ...

Sadece SONY panelin gerektiğinden fazla büyütüldüğünü , madem iç kişiselliğe ve güzel görüntüsüne önem verilecekse , forumda birçok arakdaşın yaptırdığı 7'' lik , multimedya navi ile Sony panel görsel olarak karşılaştırılamaz gibi geliyor ... Benim için durum bundan ibaret , ama siz beğenip takmışsınız , severek kullanıyorsunuz , saygı duyarım ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta hepsi zevk ve renk işi. Herkes sevdiğini alır kullanır. Benim de hoşuma gidiyor çoğu ama bir taraftan da bunların hepsi havaya verilmiş para. Arabayı satacağını düşünürsen kimse bunlar için size ekstra ödemez. Bu da farklı bir açısı bu işin.

Sony panel alırım almam bilmiyorum. Ama iç ortamı daha iyi gösterdiğini düşünüyorum. Aslında neredeyse fonksiyonların tamamını direksiyondan kullanıyorum. Konsolla pek işim olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynalı camlı bir dükkan önünden geçerken arabasına bakanlardanım

İşte burada ayrı düşüncelerdeyiz demek ki seninle; ben her durumda yola bakanlardanım.

Ben sony panel almadım; 5" orijinal navili renkli ekran aldım, navi tuşlu sony panel bulduğumda onuda alıcam ve aracın içindeki işlemlerimi bitiricem ki yolculuklarımda aracın içindeki ortamımız daha zevkli olsun.

Aracım park halindeyken falan bakma gibi bir alışkanlığımda hiç yoktur; sonuçta biraz metal biraz plastik biraz cam parçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte burada ayrı düşüncelerdeyiz demek ki seninle; ben her durumda yola bakanlardanım. Ben sony panel almadım; 5" orijinal navili renkli ekran aldım, navi tuşlu sony panel bulduğumda onuda alıcam ve aracın içindeki işlemlerimi bitiricem ki yolculuklarımda aracın içindeki ortamımız daha zevkli olsun. Aracım park halindeyken falan bakma gibi bir alışkanlığımda hiç yoktur; sonuçta biraz metal biraz plastik biraz cam parçası.

metal parçası olarak görüyorsanız tabiki hiçbir konuda anlaşamayız :strwars:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.