Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tv Seçimi..

Önerilen Mesajlar

21 dakika önce, Volkan Kaya yazdı:

KODİ cayır cayır çalışıyor hocam. genesis-exodus derken son birkaç aydır incursion devrede tavsiye ederim. raspberry pi ile sorunsuz olarak yıllardır kullanıyorum KODİ'yi. Anime merakınız varsa incursion anime yi de eklemeniz önerilir ?

bundan haberim yoktu ? netflix hikayesi kaldığı yerde dursun o zaman ? akşam test edeyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14.08.2018 - 21:30 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Bir saat dolandım sitelerde ve şunu alayım diyorum artık. LG 43UJ701V

https://www.hepsiburada.com/lg-43uj701v-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB000008I7G0

@Semih O. buyrunuz. ?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Semih O. yazdı:

Bunu mu aldın diye merak etmiştim. Ben de bir süredir 49sj800 takip ediyorum ama fiyatlar berbat. ?

Aynısı arkadaşımda var o memnun diye bunu aldım. Tek sorunu bazı websitelerde (film) ön bellek hatası veriyor yetmiyormuş, tahminim o sitelerde coin çalışması oluyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
17.08.2018 - 19:55 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

o sitelerde coin çalışması oluyor

? en sevdiğiz, beleş film izlemeye çalışıpta işlemciyi hırpalamak. 

çare nedir? kodi ? raspberry pi3 yahut lisanslı uygulamlar tv+ puhutv vs vs...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

40"-50" aralığında monitör gibi 4K ürün var mıdır acaba? Apple tv ile kullanmak için 4K ürünarıyorum. fiyatın yükselmemesi adına içinde smart, wifi vb. özellikleri olmasa da olur. bunları zaten apple tv sağlıyor.

Önerebileceğiniz tv var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende TV olarak bunu https://urun.n11.com/led-tv/samsung-55nu8000-55-4k-uhd-8-serisi-smart-led-tv-2018-P257899412 düşünüyorum ya da curved(kıvrımlı) olanını. Deneyen kullanan varsa yorumlarını bekliyorum. Şubatın ilk haftası almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Bende TV olarak bunu https://urun.n11.com/led-tv/samsung-55nu8000-55-4k-uhd-8-serisi-smart-led-tv-2018-P257899412 düşünüyorum ya da curved(kıvrımlı) olanını. Deneyen kullanan varsa yorumlarını bekliyorum. Şubatın ilk haftası almayı düşünüyorum.

Curved tv'lere pek yaklaşmamanızı tavsiye ederim. NU8000 modelinden önce ki seri olan MU8000'i bir tanıdığıma aldırmıştım. Çok memnun kaldı televizyondan. NU8000 sonra ki yıl çıkan, daha yeni bir seri ve oldukça güzel bir tv'dir. Oled tv alacak bütçeniz yoksa 55NU8000'i önerebilirim. Bunun haricinde aslında en güzel panel ve görüntü deneyimini sunanlardan biri Sony markasıdır. Ama onun çok fazla çeşidi maalesef Türkiye'ye gelmiyor. Gelenler ise daha pahalı oluyor. Yinede 55NU8000'e alternatif olarak Sony 55XF9005'i de önerebilirim. Fakat dediğim gibi baktığınız tv her açıdan oldukça doyurucu bir tv'dir. Şuradan testlere bakabilirsiniz.

Alt kısımlara inerseniz diğer tv serileriyle karşılaştırmalı puanlarını görebilirsiniz.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Curved tv'lere pek yaklaşmamanızı tavsiye ederim. NU8000 modelinden önce ki seri olan MU8000'i bir tanıdığıma aldırmıştım. Çok memnun kaldı televizyondan. NU8000 sonra ki yıl çıkan, daha yeni bir seri ve oldukça güzel bir tv'dir. Oled tv alacak bütçeniz yoksa 55NU8000'i önerebilirim. Bunun haricinde aslında en güzel panel ve görüntü deneyimini sunanlardan biri Sony markasıdır. Ama onun çok fazla çeşidi maalesef Türkiye'ye gelmiyor. Gelenler ise daha pahalı oluyor. Yinede 55NU8000'e alternatif olarak Sony 55XF9005'i de önerebilirim. Fakat dediğim gibi baktığınız tv her açıdan oldukça doyurucu bir tv'dir. Şuradan testlere bakabilirsiniz.

Alt kısımlara inerseniz diğer tv serileriyle karşılaştırmalı puanlarını görebilirsiniz.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

Bu benim baktığım oled değilmiş galibayeni farkettim. Bu tv bütçeme ve kriterlerime uygun diye düşünüyorum. Curved tv'lerin dezavantajı nedir tam olarak? Görüşleriniz için çok teşekkürler.

Mustafa Kızıltan tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Kızıltan yazdı:

Qled ler pahalı geldi. Bu tv bütçeme ve kriterlerime uygun diye düşünüyorum. Curved tv'lerin dezavantajı nedir tam olarak? Görüşleriniz için çok teşekkürler.

Evet, pahalılar maalesef. O sebeple tercih edilmemesi normal. Curved tv'ler kıvrımlı yapılarından dolayı panellerin dip kısmından ekrana doğru zaman içinde ışık sızması yapabiliyor. Bu da görüntü kalitesini etkiliyor. Özellikle film, dizi izlerken karanlık sahnelerde ve ortamlarda. Normalde düz ekranlı tv'lerde de bu çok sık görülebiliyor. Lg'nin yeni serilerini bilemem ama eski serilerinde çok fazla bu sorun vardı. Fakat curved tv'lerde bu sıkıntı düz ekranlara göre daha sık olabiliyor.

Ekran diplerinde beyaz sızıntıları görebilirsiniz. Her curved tv'de olacak diye bir şey yok ama olma ihtimali yüksek. Ben mağazada ki teşhir ürünlerinde bile bunu görebilmiştim.

1480941048_img0001.jpg.68e3ea939cbe023af64c8621160af12d.jpg

Ayrıca curved tv'ler söylendiği üzere düz ekranlı tv'lere göre biraz daha doğal bir görüntü deneyimi sunabiliyor. Fakat bunu sunabildiği izleyici kitlesi sınırlı. Yani tek kişi tv'nin karşısına geçip tam ortadan, merkezden olacak şekilde izlerseniz bu verimi alabiliyorsunuz. Ama birden fazla kişi tv'yi izlerse ve tam karşısında oturma gibi bir imkanları yoksa bu verimi alamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.