Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön Düzen Ses

Uğur G.

Soru

Merhaba;

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Sanki bir ses bir tıkırtı var, çok bariz değil ama insan parke döşeli yolda kullanırken bile hissedebiliyor. Çok belirgin olmadığından servise tarifle sordum," evet F3 lerde böyle şikayetler var, direksiyonun elektrik destekli olmasından kaynaklanıyor, herhangi bir arıza belirtisi değil " dediler. Bende hakkıma razı oldum ve çekildim kenara.

Sizler de de bu tür problemler var mı arkadaşlar?

Ayrıca kullanılmayan lastikleri nasıl saklamalı? Jantla beraber havalı olarak mı yoksa gerek yok, çıplak saklasak ta olur mu? Veya yatay mı dikey mi?

Teşekkürler, herkese iyi bir hafta dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

geçen kış az ses yapmıştı, 1 gün yapar 7 gün yapmazdı, özellikle son 2 haftadır, her kasisten geçerken ses çıkıyor.. "garc" diye bir ses kasise çıkarken, inerken tekrar..

bir kaç başlıktaki mesajları okudumda, net bir şey yok gibi.. son sözü söyleyecek olan var mı acaba kesin şu parça değişti sorunum bitti diyen..

önceki sayfada ise bir arkadaş, giitim parça değişmeden çıktım, sesler gitti yazmış..

servise götürsem mi, biraz bekleyip bakalım havalar ısınınca tekrar kesilecek mi, ama şu var, bu kış daha çok oluyor..

geçen tatlı bir çukur buldum, tek tekerle geçtim, gacırt, döndüm öbür tekeri soktum yine aynı.. hız 15-20

Burçlardır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burçlardır

burçlarla ilgili yorumları okudum, bu sesin kaynağı burçsa, sesten başka zarar veriyor mu ekipmana.. bir yerleri aşındırıp sesin artması veya aşınmaya istinaden sürüşü etkileyen tehlikeli bir durum yaratıyor mu? veya zamanında müdahele edilmediği için daha çok hasar vb..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

burçlarla ilgili yorumları okudum, bu sesin kaynağı burçsa, sesten başka zarar veriyor mu ekipmana.. bir yerleri aşındırıp sesin artması veya aşınmaya istinaden sürüşü etkileyen tehlikeli bir durum yaratıyor mu? veya zamanında müdahele edilmediği için daha çok hasar vb..

Bişey olmaz, eğer mümkün olursa ki sanmıyorum bağlantı şeklini değiştiler makyajlı ile değişim iyi olurdu. Tabiki soğuk havada şuan durumu nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bişey olmaz, eğer mümkün olursa ki sanmıyorum bağlantı şeklini değiştiler makyajlı ile değişim iyi olurdu. Tabiki soğuk havada şuan durumu nedir bilemiyorum.

ok..saol o zaman aceleye gerek yok, bakalım durum zamanla ne gösterecek.. bizdeki eşek şansı ya şimdi giderim servise, test ederiz gıcırdamaz..

bir çay içmeye gittimde lafı açarım müdürüme..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçen kış az ses yapmıştı, 1 gün yapar 7 gün yapmazdı, özellikle son 2 haftadır, her kasisten geçerken ses çıkıyor.. "garc" diye bir ses kasise çıkarken, inerken tekrar..

bir kaç başlıktaki mesajları okudumda, net bir şey yok gibi..  son sözü söyleyecek olan var mı acaba kesin şu parça değişti sorunum bitti diyen..

önceki sayfada ise bir arkadaş, giitim parça değişmeden çıktım, sesler gitti yazmış..

servise götürsem mi, biraz bekleyip bakalım havalar ısınınca tekrar kesilecek mi, ama şu var, bu kış daha çok oluyor..

geçen tatlı bir çukur buldum, tek tekerle geçtim, gacırt, döndüm öbür tekeri soktum yine aynı.. hız 15-20

aynı ses bende de var, en son bakımda söyledim, hatta alttaki lastik vs derken fitillere sprey sıktı geçti teste çıktık ses yok. geçenlerde tekrar başladı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sürücü koltuğu bendede var araba dururken ben hareket ettiğimde bile gacırt diye ses geliyor. Son zamanlarda iyice arttı. Dün bakıma gittiğimde ötmedi bende problem olarak yazdirdim bilgisayara, gıcırtıyı giderecek arkadaşta ogün hasta oluvermiş izin almış serviste. Ah servisler yokmu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 25.12.2014 at 19:37, Mehmet Demir said:

bir kaç başlıktaki mesajları okudumda, net bir şey yok gibi..  son sözü söyleyecek olan var mı acaba kesin şu parça değişti sorunum bitti diyen..

Burada eskiyen kasisleri daha büyükleriyle değiştirdiklerin beri, bu ses (yaklaşık 1 haftadır) benim araçtan da gelmeye başladı. Kasislere öyle sert girmek gibi alışkanlığım da yok ama ben de soğuğun etkisinin olduğunu düşünüyorum. Vaktim olduğunda bi servise uğrayıp baktırmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Serkan Sümer

Evet soğuk baş etken.. Ama yıpranmada var ki zamanla arttı. Makyajlılarda ön düzen güçlendirildi deniyorsa, bizimkiler sıkıntılı.. Ya sertleşen kauçuk sesi yada vidanın içinden geçtiği yuvarlak metalin sürtmesi. Az daha sert ve esnemeyen malzeme olsaydı bu sesler çıkmazdı. Güya buraya "heavy duty" araç geliyor. Her yer kadis dolu, 30 la gidilecek yerde 60 basılırsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Mehmet Demir

Peki bu ses Garanti kapsamında giderilebiliniyor mu? Çünkü F3 lerde kronik gibi görünen bu sorun için aracı götürdüğümde bana servis "Garanti kapsamına giremeyebileceği"nin sinyalini verdi. 

Daha kötüsü ise servis, bu gıcırtı sesinin çözümü garanti kapsamına girmezse ve parçanın onarımı veya değişimini kendi cebimden karşılamazsam, durumun nedenini teşhis ettileri için 80 TL gibi bir ücret talep edeceklerini söylediler.

İnşallah sorun garantiden çözülür diye dua ediyorum ama; sorunun çözülememe ve çözülemediği gibi ekstra masrafa yok açmak gibi de bir ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Serkan Sümer said:

@Mehmet Demir

Peki bu ses Garanti kapsamında giderilebiliniyor mu? Çünkü F3 lerde kronik gibi görünen bu sorun için aracı götürdüğümde bana servis "Garanti kapsamına giremeyebileceği"nin sinyalini verdi. 

Daha kötüsü ise servis, bu gıcırtı sesinin çözümü garanti kapsamına girmezse ve parçanın onarımı veya değişimini kendi cebimden karşılamazsam, durumun nedenini teşhis ettileri için 80 TL gibi bir ücret talep edeceklerini söylediler.

İnşallah sorun garantiden çözülür diye dua ediyorum ama; sorunun çözülememe ve çözülemediği gibi ekstra masrafa yok açmak gibi de bir ihtimali var.

benim araç o sıralar 2 yaşında 22.000 civarı idi ve garanti onay verdi..

ocak 2013 trafik çıkış ses yok.

ocak 2014 ikinci kış ses başladı yazın geçti..

2015 kışında parça değişti sanırım..bkz "garantiden değişen parçalar" tarih bellidir..parça değişiminden sonra ses gitti..şimdi ise 2016 kışına girdik sayılır..aynı ses çok hafif yine var..yani daha sıfırken ki bir kış bile geçmeden.. sadece yaz geçti.. bu kış böyle gider, seneye Allah kerim, eminim artacaktır..şimdiden spreylesem mi diye düşünüyorum.. slikonlu wd40 ile..

servisler işi zora sokuyor.. sesi tespit edecek, garanti onay vermezse para.. oh ne ala..almasan ne olur.. burada ikili ilişkiler devrede oluyor maalesef..sıfırı net te en son 250 idi yan sanayii 150.. 60-100 tl de işçilik verirsiniz dışarda, çok kafaya takarsanız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tumseklerde gicirti duyuyorsaniz "ki muhtemelen kisin duyuyorsunuzdur" servise gidip cozun bunu kardesim diyip kafa mi yoracaksiniz?

Ha cok istiyorsaniz amortisor kuleleri dahi tum burclara silikon sprey sikin gecsin gitsin. Ne yoruyorsunuz ki kendinizi? Alti ustu uc tane kavucuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Servet Özkan

Servis de zaten öyle yaptı. Kafa yormamın sebebi, belki daha büyük bir soruna neden olmasında çekindiğim içindi, :wacko: yoksa gıcırtının yerini tespit edebilsem kendim de yapardım. :P

@Mehmet Demir

Tekrar olursa ne diye başladığım soruya, yine getirin aracınızı. diye karşılık verdiler. Denedim şimdi bir ses gelmiyor. ^_^ Bir ücret de talep etmediler. Gitmişken debriyajda bir boşluk hissediyordum, onun da havasını almışlar. O da şimdi iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Serkan Sümer said:

@Servet Özkan

Servis de zaten öyle yaptı. Kafa yormamın sebebi, belki daha büyük bir soruna neden olmasında çekindiğim içindi, :wacko: yoksa gıcırtının yerini tespit edebilsem kendim de yapardım. :P

@Mehmet Demir

Tekrar olursa ne diye başladığım soruya, yine getirin aracınızı. diye karşılık verdiler. Denedim şimdi bir ses gelmiyor. ^_^ Bir ücret de talep etmediler. Gitmişken debriyajda bir boşluk hissediyordum, onun da havasını almışlar. O da şimdi iyi oldu.

Sizin kadar bos zamanim olmasini dilerdim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.