Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Için 205-55 R16 Lastik Önerim

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

Uzunca süredir arabadan ayrıydım tekrar kullanınca gördüm ki soğuk hava kuru zeminde araba kızaklıyor. Eskisinde kesinlikle böyle olmazdı.Bu sebeple frene önem veren biri olarak bu lastiği tavsiye ETMİYORUM. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzunca süredir arabadan ayrıydım tekrar kullanınca gördüm ki soğuk hava kuru zeminde araba kızaklıyor. Eskisinde kesinlikle böyle olmazdı.Bu sebeple frene önem veren biri olarak bu lastiği tavsiye ETMİYORUM. 

Eski serilerde Bridgestone gibi çok geçmeden sertleşme ve hem yoll tutuş hem de konfor kaybı oluyordu, yaklaşık bir sene ve 10.000 km sonrasında.
demişim bir ara... :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

merhaba  arkadaşlar sizlerinde fikrini almak istiyorum yardımcı olursanız sevınırım

205/55/R16 lastik almak istiıyorum hiçbir fikrim yok hangısını alsam diye uygun + konforlu+ yumusak+dayanaklı  ( çok şeymi istedim acaba :)  yardımcı olursanız sevınırım ..teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrardan merhaba aldıgım focus 2 nin  üzerinde ki lastikler ebatları 195/65/15 değiştirip 205/55/16  lastik ve 16 st  jant taktırcam  lastik markası ile blank.gifsizlerinde fikrini almak isterim yardımcı olursanız sevınırım ..

Bence hazır jant lastik işine girecekseniz biraz daha kendini gösterecek bir ebat düşünün. Çünkü 55 yanakta 16' jant kendini göstermez. Mesela jantları 17' düşünün, lastikleri de 215 50 r17 yada 215 45 r17 gibi. Tabi zevk meselesi bunlar benim ki sadece bir tavsiye, nasıl duracağını biraz araştırın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205/55/16  lastik ve 16 st  jant taktırcam  lastik markası ile sizlerinde fikrini almak isterim

İyi lastik derseniz benim bakacaklarım  

Goodyear EfficientGrip Performance

Continental Premium Contact 5

Dunlop Sport BluResponse

Pirelli CINTURATO P7

Michelin Primacy HP3

Hankook Ventus S1 evo

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence hazır jant lastik işine girecekseniz biraz daha kendini gösterecek bir ebat düşünün. Çünkü 55 yanakta 16' jant kendini göstermez. Mesela jantları 17' düşünün, lastikleri de 215 50 r17 yada 215 45 r17 gibi. Tabi zevk meselesi bunlar benim ki sadece bir tavsiye, nasıl duracağını biraz araştırın isterseniz.

senınle hem fikiriz 17 hatta 18 jantta 10 numara serdar aracı fazla kasmasın diye malum ulkemızın yolları mevcut cukurdan dolayı kaçsak kaçsak nereye kadar :) daha çabuk deforme olur dıye  dusunuyorum 

İyi lastik derseniz benim bakacaklarım  

Goodyear EfficientGrip Performance

Continental Premium Contact 5

Dunlop Sport BluResponse

Pirelli CINTURATO P7

Michelin Primacy HP3

Hankook Ventus S1 evo

cem hocam teşekkür edıyorum belırttıgınız markalardan goodyear efficient perfomace kafama yattı fıyat arastırayım bakalım en ucuzunu nerde  yakalarsam almayı dusunuyorum  yazdıklarınız arasından 1 numara ya hangısını koyarsınız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 numara ya hangısını koyarsınız..

Sıralamam

1. Goodyear EfficientGrip Performance

2. Dunlop Sport BluResponse

3. Continental Premium Contact 5

4. Michelin Primacy HP3, Pirelli CINTURATO P7, Hankook Ventus S1 evo

Ucuz olana öncelik verebilirim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sıralamam

1. Goodyear EfficientGrip Performance

2. Dunlop Sport BluResponse

3. Continental Premium Contact 5

4. Michelin Primacy HP3, Pirelli CINTURATO P7, Hankook Ventus S1 evo

Ucuz olana öncelik verebilirim...

Cem Bey,

Ben de 2010 HB Titanium aracıma lastik bakıyorum. Mekanik ustam Michelin almamı tavsiye etti, ben de araştırırken bu iletinizi gördüm. 1. sıraya Goodyear EfficientGrip koymuşsunuz, bu lastiğin ortalama fiyatı 220 lira gibi gözüküyor. Acaba siz bu lastiği denediniz mi, artıları eksileri hakkında görüşünüzü alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey,

Ben de 2010 HB Titanium aracıma lastik bakıyorum. Mekanik ustam Michelin almamı tavsiye etti, ben de araştırırken bu iletinizi gördüm. 1. sıraya Goodyear EfficientGrip koymuşsunuz, bu lastiğin ortalama fiyatı 220 lira gibi gözüküyor. Acaba siz bu lastiği denediniz mi, artıları eksileri hakkında görüşünüzü alabilir miyim?

Denemedim, sıralamam çok sayıda değişik test ve kullanıcı yorumuna göredir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım. Ben bugün konuya vakıf birkaç arkadaşımla görüştükten sonra tanesi 220 liradan 4 adet Michelin Primacy 3 aldım.

Geçen gün öylesine bi baktımda çokta başarılı bir lastik gibi görünmüyor, neden tercih ettiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.