Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Anahtarsız Giriş İçin Neler Gereklidir?

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
On 4/7/2016 at 10:41, Hakan K said:

yalnız @Murat Kavuk bu takviyedeki büyük soket için kapıya kadar gelen bir tesisat var mıdır? 

Kapı kolu >> 14F302 >> 14A584 >> 14014 >> Keyless modül şeklinde gidiyor devre. 14F302'nin resmini yukarıda vermişsin. 14A584 = kapı tesisatı (ön kapı için). 14014 ise araç içi ana tesisat (taban) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 saat önce, Murat Kavuk said:

Kapı kolu >> 14F302 >> 14A584 >> 14014 >> Keyless modül şeklinde gidiyor devre. 14F302'nin resmini yukarıda vermişsin. 14A584 = kapı tesisatı (ön kapı için). 14014 ise araç içi ana tesisat (taban) 

+1 Bilgiler doğru abi ... 

takviye dediğiniz parça zaten kapı kolunun arka tarafı araçlarımızda mevcut ...bu belki iki tip olabilir anahtarsız girişteki yeşil soketin yuvası birinde olup birinde olmayabilir :) detaylı bakamadım montajda  darısı ikinci montaja bol resim çekip merak edilenleri cevaplayabiliriz inşallah ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gördüğüm kadarıyla sadece ön kapı kollarında anten var. Bir de arka tamponun oralarda bir tane daha anten olması gerekiyor. Arka kapı kollarında sadece switch bilgisi gidiyor keyless modülüne. Ben olayın teorisini netleştirmek için şu şekilde bir şema çiziktirdim. Sarı alanlar, bizim araçta olan kısımlar. Kırmızılar da ilave edilmesi gereken kısımlar. Yanlış görmediysem, bunların haricinde, ön kapı kollarına güç çekilmesi gerekiyor eğer ana tesisatta yok ise.

@Serkan Karakoca ne dersin, doğru yolda mıyız :) 

sema.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 dakika önce, Hakan K said:

94d241d1cb85f152c55cc168fd3d5293.jpg

@Murat Kavuk abi c1 c3 c5 soketleri hangileri oluyor?

Modül üstünde yazıyor olabilir mi? Ben dikkat etmedim ama Savaş ustaya 4.cü soket dediğimde, tereddüt etmeden 4.cü soketi bulmuştu.

Soketlerin numarası şu şekilde, bunu biliyoruz. Kablo renklerini de karşılaştırarak, yazmasa bile doğru soket bulunur diye düşünüyorum.

soketler.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@murat kavuk abi tespitler doğru focus için anahtarsız çalıştırma olan araçlarda bagajda stepne ile arka koltuk arasında anten mevcut sadece kapı kolu eksik ve tesisatta muhtemelen ölçüp bakmadım kesin bişey söyleyemiyorum confrat beyninden yolcu bölümündeki ana sokete kadar var bence resimleri inceledim geçmişte çekmiş olduğumuz aynı renk kablolar mevcut ön 2 kapı veya 4 kapı için  uygulamak isteyen arkadaşlar kapılardan yolcu soketine kadar mecbur tesisat çekmesi gerekli eğer bu kablolar confrat beyninden geliyorsa ...

@hakan k şemayı dikkatli inceleyin soketlerin üzerinde  hepsi yazıyor numaralarına kadar . confrat beyninin yerinden çıkarın önce C 1 - C3 - C5 Tek tek sırayla yapın.Artı olarak doğru pini bulmak için soketlerin üst kapaklarınıda açmanız lazım ...

@Hakan K sizde eğer vaktiniz varsa confrat beyninin ordan soketleri çıkardıktan sonra bahsetmiş olduğum kablo renklerine enerji vererek ön tarafta bulunan yolcu soketinin orada Bulunan kablo renklerine bir ölçüm yapabilirseniz eğer tahmin ettiğim   kablolarsa sadece oradan ön kapılara tesisat çekerseniz çalışır tesisatla vakit kaybetmemiş olursunuz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.