Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Teyp Lerde Ön Panel

ferhat tezcan

Soru

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Anlama gor. Bak Bulent'in ekledigi center hop un arkasinda ne yaziyor.

Uzatmak istemedim.

Ben ondan bahsetmedim o mesajımda .

Nokia gibi oldu dendi Sony için , bende o Nokia gibi degil Japon dedim.

Yani demekki iletinin nereden geldiğine bakmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bülent bu subcenterı oraya yerleştirebileceğimizi gösterdiğin için çok teşekkürler...Bir de arka kapılardaki tweeterları da monte edilirken gösteren fotolar olsa çok süper olacak...Bu arada fotodaki hoparlörlerde çin malı :) Ama bişey dikkatimi çekti,orada tek hoparlör var,oysa cubcenterda 2 ayrı bölüm var delikli delikli..Niye ki? Bülent bey,bu parçaları nasıl temin ederiz sizce?

Bu da microcatten alınmış bir resim kaç adet hoparlör nereye monte ediliyor onu gösteriyor

Speakers_focus.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sen ki en ufak tikirtida bunu kendinde dert edinen adam kalkip o konsolu kestir sonra gel benimkini de kestir. (dashboard u yani.. yanlis anlasilma olmasin. :) O dashboard u oyle kesebilecek adami bulan banada gostersin.. :)

Mertol Abi nin dediği çok doğru (Şıhım biliyor ya) o dashboardı ancak fabrikada montaj öncesi özel cihazlarla kesiyorlar, zaten dikkat edilirse birkaç kat malzemeden oluşuyor. Eğer bunu denerseniz dashboarda zarar verirsiniz.

Arka kapılardaki tweeterlar için pek sorun olmaz kesecek bir alet bulunursa eğer :fikir:

Bülent Candan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu kadar kesme biçme işiyle niye uğraşma hevesindesiniz?

Niye Mertol'u dinlemiyorsunuz?

Adam gibi hoparlörle ses kalitesi Sony filan aratmaz.

Arka kapıları da delmeye gerek yok, takarsın koaksiyalleri olur biter.

Eğer ekstra amfi kullanılmayacaksa ki şart değil, verimli hoparlörleri seçmek lazım.

Bu bağlamda makul bir kombinasyon da önler için ETON POW 172 ve arkalar için PRX 170 olabilir.

Sub ve amfiye girerseniz farklı seçenekler var tabii

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Orası yumuşak plastik o kadar zor kesileceğnisnmıyorum,yani benim arabadaki yumuşakplastik en azından,style da daha sert plastik oralar o yüzden dediğin gibi style da kesmek zor olabilir....Arka Tweeterların parça numaraarını da bulsam yeter bana,ön tweeterlara dokunmam zaten,ön ve arka hoparlörleri değiştiririm birde....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Style'da daha mı sert ?

Comfort'a kadar o bölümler bire-bir aynı.

Olabilir ,konu o değil zaten,nasıl kesileceği....Arka kapı tweeterlarının parça kodunu bilirse Mertol bilir...Ben Mertolü yarın arayayım bari,zaten 2 gün sonra da Bodrumdayım inşallah,ne var ne yok bahanesine yanına uğrar başınışişiririm Bodrumda ...ehehehhüüüüü.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buna güçlendirme demek doğru olmaz bence, kondansatörler tiz filtresidir, bobinler de bas, yani sadece belli frekans aralıklarının hoparlöre ulaşmasını sağlamaya çalışmışlar.

Bu tür el işi çözümlerin akustik kazanımları yapandan başka kimseyi mutlu etmez, yapan da gururuna yenik düştüğünden beğenir çoğunlukla!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buna güçlendirme demek doğru olmaz bence, kondansatörler tiz filtresidir, bobinler de bas, yani sadece belli frekans aralıklarının hoparlöre ulaşmasını sağlamaya çalışmışlar.

Bu tür el işi çözümlerin akustik kazanımları yapandan başka kimseyi mutlu etmez, yapan da gururuna yenik düştüğünden beğenir çoğunlukla!

Cem Bey CERN deneyinede katıldım ben cagırdılar işte biriki protonun hızını arttırdım geldim derseniz de inanıcam yakında..... :blink:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.