Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eurodizeli Hangi Istasyondan Alalım Opet-Shell-Total

Mesut Ş.

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar aracımı aldigim günden beri 7 bin km boyunca hep yakıtı Opet den eurodizel aldim fakat Eurodizel ile ilgili nette yaptığım araştırmalarda Eurodizel konusunda daha çok Shell GTL ve V-Power, TOTAL excelluim un tavsiye edildiğini gördüm araç daha sessiz daha performansı çalıştığı söyleniyor. Bende Ford opet kart var km yakit herşey işleniyor. Sizler nerden yakıt alıyorsunuz ne tavsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farklı markalar arasında birinin diğerine üstünlüğünü gösterecek kanıta dayalı yapılmış herhangi bir araştırma yok.

Gerisi hep bireysel hissiyatlar ve basit, amatörce istatistiksel değerlendirmelere dayalı kanaatler.

Yakıtların hepsi aynı rafineriden geliyor, şirketlerin bazı katkılar ekliyorlar ve benimki daha iyi diye reklama giriyorlar.

Bence hepsi aynıdır, markadan ziyade istasyonun güvenilirliği ve kalite standartlarına uyumu önemlidir.

Sonuçta güvendiğiniz istasyondan alın, gerisi nafile muhabettir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Farklı markalar arasında birinin diğerine üstünlüğünü gösterecek kanıta dayalı yapılmış herhangi bir araştırma yok.

Gerisi hep bireysel hissiyatlar ve basit, amatörce istatistiksel değerlendirmelere dayalı kanaatler.

Yakıtların hepsi aynı rafineriden geliyor, şirketlerin bazı katkılar ekliyorlar ve benimki daha iyi diye reklama giriyorlar.

Bence hepsi aynıdır, markadan ziyade istasyonun güvenilirliği ve kalite standartlarına uyumu önemlidir.

Sonuçta güvendiğiniz istasyondan alın, gerisi nafile muhabettir.

Öncelikle yakıtların hepsi aynı rafineriden gelmiyor.

Türkiyedeki akaryakıt firmaları dağıttıkları yakıtın bir kısmını yurtiçinden temin etmek zorunda.Kalan kısmını dünyanın herhangi bir ülkesinden herhangi bir rafineriden ithal edebilir.

Buda şöyle bir durumu ortaya çıkartıyor yakıtın alındığı rafinerinin kalitesi,teknolojik durumu,rafine ettiği ham petrolün kalitesi vesaire...

İthalden sonra taşıma ve depolama standartları gibi çok şey yakıtın kalitesinde etkili oluyor.

Ayrıca firmalar birbirlerinden bazı durumlarda yakıt alabiliyor.

Ancak sizinde söylediğiniz gibi biz sürücüler için en önemli konu istasyonun güvenirliği.

Bundada şunlara dikkat etmekte fayda var tesisin yeni olması bakımlarının zamanında yapılmasıki en önemli bakım tanklarının temizliği.Tanklarında tortu,çamur ve su birikimi oluşmuş istasyondan alınan yakıt bir anda başınıza büyük sıkıntılar açabilir.

Onun için sabit istasyon kullanmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Geçen hafta aracı teslim aldığım gibi opete gittim ve yakıt güvence kartı ile yakıt aldım.

Ancak Opeti wc'leri dışında sevmiyorum eski aracıma Totalden katklı olmayan euro dizel alıyordum (Kırsal motorin kalkıp herşey Eurodiesel olduktan sonra ve son 1 yıldır)

Şimdi Totalden hadi yeni araç diye katkılı eurodizel alsam opeti kullanmasam ne olur? Sonuçta opetin fişlerini kaybedersem de garantiye giremicek bir sürü teferruat olacak falan.

1-Katkısız Eurodizel alsak ne olur?

2-Katkılı Alınca ne oluyor (fiyat farkı 10 krs. civarı)

3-Opet almasam ne olur?

Herkes opetten mi alıyor Forduna mazotu benzini?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta aracı teslim aldığım gibi opete gittim ve yakıt güvence kartı ile yakıt aldım.

Ancak Opeti wc'leri dışında sevmiyorum eski aracıma Totalden katklı olmayan euro dizel alıyordum (Kırsal motorin kalkıp herşey Eurodiesel olduktan sonra ve son 1 yıldır)

Şimdi Totalden hadi yeni araç diye katkılı eurodizel alsam opeti kullanmasam ne olur? Sonuçta opetin fişlerini kaybedersem de garantiye giremicek bir sürü teferruat olacak falan.

1-Katkısız Eurodizel alsak ne olur?

2-Katkılı Alınca ne oluyor (fiyat farkı 10 krs. civarı)

3-Opet almasam ne olur?

Herkes opetten mi alıyor Forduna mazotu benzini?

Valla ben opetten alıyorum.Önceki aracımda başka yerden alıyordum yakıttan ötürü bir sorun çıktı tabi opetten almadığım için tüm hasar bana kaçmıştı 1500 tl kadar.Eğer opetten alsaymışım garantiden halletçeklermiş arabanın garantisi bitse dahi. :)

Yakıttan ötürü bir sorun çıkarsa aracınızda 10 depo geriye kadar eğer opetten almadıysanız direk garanti dışı kalıyor aracınız benden söylemesi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BPden alın FORD BP yakıt ortağıdır. Ralli arabalarının falan üstünde BP yazar.

Ultimate ford tdciler üzerinde geliştirlierek çıkarılmış bir yakıttır.

Fabrikanın bahçesinde BP var. Bir kere bile almadım :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracim 11bin küsür araci aldigimdan beri shell vpower GTL aliyorum hatta bir gun shell bulucam diye yolda kaliyordum. Suan turkiyedeki en pahali dizel yakit bu shellde zaten kirsal euro dizel birde GTL var sadece shellde 3 farkli dizel yakit var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir önceki aracım ile sıfırdan 70 bin km kadar BP den aldım mazotu ve bu arada yakıt ile ilgili hiç bir sorun yaşamadım, 70 binden sonra opet ten almaya başladım 90 bin de aracın dizel partikül filtresi tıkandı, yakıtı opet ten aldığımı söylememe rağmen yakıttan kaynaklanan sorunun garanti kapsamına girmediğini söyledi yetkili servis ve değiştirme halinde ödemenin tarafımca yapılacağını söylediler, hatta ben opet ten yakıt alınırsa güvence filan var demiştim, yapacak bir şey yok demişlerdi.

şimdi yine opet ten almaya devam ediyorum ama her istasyondan almamaya özen gösteriyorum, uzun hikaye opet ile yazışmalar yapılan testler neticesinde önemli olanın temiz istasyondan yakıt alımı yapmak olduğunu anladım.

fakat yine de bazen depoyu boşalmaya yakın konuma getirip shell den gtl alıyorum. Aracın yakıt tüketimi ve çekişinde ufak da olsa bir fark oluyormuş gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.