Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Yıllık Bakımı Için Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kadircan Yılmaz

Soru

merhablr,arkadaşlar focus 3 titanium TDCİ aracımın bu ay sonunda yıllık bakımı var ilk 1 yılda veya 15000 km de getirilmesini istemişlerdi, benim aracım 7500 ' de bakıma götürdüğüm zaman nelere dikkat etmem gerek? tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olabilr mi?, rica etsem, ve biraz geç götürsem biraz daha km yapsam sorun teşkil eder mi teşekkürler.

Kadircan Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
extra bir problem gözükmüyor en azından dışardan 3 servis bakım yönunden farklılık gösterir mi birinde yapılan diğerinde yapılmaz gbilerinden işlemler

öyle birşey var dersek türkiye'deki 200 tane servisin farklı olabileceğini düşündüm kafayı yedim şuan; dediğime bakmayın :) öyle bir farklılık olmamalı kontrol edilecek şeyler bellidir ve tek tek bakılır.. Yapılmayan şey varsa o hem servisin hatası hemde sizin kör talihiniz olur..

Takılmayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

24.000 km'de ikinci bakıma gittim.

İlkini 9.800 km'de yaptırmıştım, zaten fabrika çıkışı Şubat 2011 olduğundan iki yılı da geçtim sayılır.

Yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtresi değişti.

Motor ünitesi için güncelleme yokmuş, gövde modülü için varmış, o yüklendi.

Aks keçesinde yağ kaçağı yok.

Vites kolundan  gıcırtı sesi geliyordu, o yağlanarak giderildi.

Başka da bir sorunum yoktu, toplam maliyeti 250 TL. 

Bu arada Otosan bakım kılavuzunda iki yılda bir fren hidrolik yağı değişimi yazılı olsa da yapılan ölçümde viskozite değerinde değişme olmadığı için yapmamayı önerdiler kabul ettim.

Yetkili servis Bilaller Antalya.

Üstüne bir de cilalı yıkama çektim Sonax'ta tam 23 Nisan çocuğu oldu :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım 35000 km de, pimpirikli olduğum için daha önce 2 kez bakım yaptırmıştım, bu bakımda balatalarımın iyi durumda olduğunu söylediler (sadece ön balatalar 200 TL + KDV'ymiş) Yakıt filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, 4 LT Opet 5 x 30 yağ, conta monta = koç ailem indirimi ile 375 TL. Yağı bende satıyorum 30-70 TL markaya göre, hava filtresinin aynısı sanayide 15 TL, yağ filtreside hava filtresinden çok farklı olmaz, yakıt filtresi maximum 100 TL lik bile bir icad değil bence. Çalışan personelin maaşı, şirketin genel giderleri felan derken Ford bakım işini çok abartmıyor aslında. Renoda mesela aynı işlemler 2 katı rakamlara yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu koc ailem indirimi nedir?Fordun bakim giderleri gercekten fena degil.

Bende araci aldigim corum evluce den 30 bin bakimi icin 350 tl fiyat aldim. Yakit filtresi dahil dedi.

Koç'un firmalarında çalışan kişilere uygulanan indirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

24.000 km'de ikinci bakıma gittim.

İlkini 9.800 km'de yaptırmıştım, zaten fabrika çıkışı Şubat 2011 olduğundan iki yılı da geçtim sayılır.

Yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtresi değişti.

Motor ünitesi için güncelleme yokmuş, gövde modülü için varmış, o yüklendi.

Aks keçesinde yağ kaçağı yok.

Vites kolundan  gıcırtı sesi geliyordu, o yağlanarak giderildi.

Başka da bir sorunum yoktu, toplam maliyeti 250 TL. 

Bu arada Otosan bakım kılavuzunda iki yılda bir fren hidrolik yağı değişimi yazılı olsa da yapılan ölçümde viskozite değerinde değişme olmadığı için yapmamayı önerdiler kabul ettim.

Yetkili servis Bilaller Antalya.

Üstüne bir de cilalı yıkama çektim Sonax'ta tam 23 Nisan çocuğu oldu :)

Bilaller servisinde gerek ustalar olsun, gerek servis danışmanları olsun oldukça ilgililer. Bakım fiyatlarıda oldukça uygun diğer servise göre. Gereksiz uygulamaları yapmıyorlar. Otokoç gibi kurumsallaşmamışlar. Müşteriye saygı var. Araçtan bozuk para yürütmüyorlar :) Aracın başında bulunmak istiyorum yapılanları görmek istiyorum dediğimde hiç direnmeden kabul ettiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bayii etis yüklü laptopunu ne zaman internete bağlarda güncelleme yaparsa o zaman görebilirsiniz

Guncellemeyi yapmak için zaten arabayı internete bilgisayar aracılığıyla bağlamaları lazım. Her araca aynı yazılımı bilgisayardan otomatik atamazlar. Şasi numarasına göre uygun yazılımı download etmeleri gerekir
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Guncellemeyi yapmak için zaten arabayı internete bilgisayar aracılığıyla bağlamaları lazım. Her araca aynı yazılımı bilgisayardan otomatik atamazlar. Şasi numarasına göre uygun yazılımı download etmeleri gerekir

güncellememişler mi yani şimdi...?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana Otosan'ın gönderdiği cd'ler üzerinden güncelleme yaptıklarını söylemişlerdi. Güncelleme yapılmasının mutluluğu ile o detayı sorgulamamışım :)

Tabi internet destekli olarak cd'den güncelleme yapabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dizel benzin mukayesesi olmuş gözden kaçan gerçekten avantajlımı dizel denilmeli,

dizel motor daha zor ısındığı için şehir içi kısa mesafelerde fabrika verilerinin alakası yok oldukça verimsiz, turbo, partikül filtresi ve enjektör masraflarıda 2-3 maaş alıp giderek cüzdan yakıyor adeta

uzun yol senede 50000km yapılmadıkça dizelin avantajı yok bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.