Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Boya koruma ve ses yalıtımı yaptırmalımıyım

Orkun G

Soru

Aracımı ruhsat işlemleri yetişmediği için daha alamadım, en azından bayiye geldi.Artık biraz daha yakınım.Bugün bayiden aradılar Sıfır araçlara bir paket uygulamaları varmış.

Boya koruma

Motor koruma

Jant koruma

Döşeme koruma

Filtre cam koruma

Plastik aksam koruma

Ses yalıtım

Bu işlemler 1400 TL tutuyormuş %50 indirim varmış falan pazarlıkla 600 TL ye bıraktı.Bu işlemleri yaptırmalımıyım.Boya koruma daha önce uyguladım onu kendimde uygulayabilirim.Ses yalıtımı gereklimi Focus 3 ler için ihtiyaç varmı.Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Bence hiç birine gerek yok. Ses yalıtımıda sınıfındaki araçlara göre gayet başarılı. Para tuzağı bu işler.

Para tuzağı boşverin.

Mevsim değişimlerinde güzelce cilalarsınız boyası korunur.

Ses yalıtımı yaparlarkende öyle kaplama malzemeleriyle tabanlara falan yapacaklarını sanmıyorum.Çamurluk davlumbazına 500 ml si 20 tl olan pütürü sıkacak diğer adı darbe koruyucu al sana izalasyon.Para zor kazanılıyor 600 tl az değil.

Bence şuan için hiçbirine gerek yok.İlerde Aracınızı AutoKing 'e götürmeniz daha faydalı olacaktır.

En azından boya korumaya değecektir,zaten tertemiz sıfır aracın neyine temizlik yaptıracaksın ki gereksiz şöyle bi 6-7 ay sonra kullanıma bağlı olarak kirlenmeler gerçekleşince götürmeniz daha mantıklı..

Bunlarin tamami, yeni arac almanin heyecaniyla arac sahibine gazlanan islemler. Hakikaten ses yalitim 400, toplami 600.. gercekten saka gibi.. Ziebart, meguiars gibi yerlerde sirf boya koruma 450-600 arasinda bu nasil is?

Hepsine :+1:

Eğer hala ikna olmadıysanız da :nazar:

bence sadece ses yalıtımı yaptırın ama pütür atılarak değil trimci uzman bir çalışlan bulun günlük yevmiyesini verin döşemenizi söksün sonra aldığınız bitüself levhaları(10 metrekaresi 70 tl) kasanızın içinden sac kısımlara hiç aralık kalmıyacak şekilde döşeyin üstüne metrekaresi 50 kuruş olan ecoflex kumaşla kaplayın sonra trimciniz döşemenizi geri taksın aracınıza binin toplam 200 tl ye 2500 tl lik yalıtım yaptırmış olursunuz gerisine gerek yok göz boyama

Emir tarif ettiğin şeyi öyle yevmiyeye yapacak usta bulmak kolay değil, kaldı ki Focus gerçekten sessiz ve rahatsız etmiyor yol gürültüsü. Benim için uğraşmaya değmez bir durum.

Kaldı ki sessiz ortam istiyorsan git evinde otur, araba dediğin gittiği anlaşılacak biraz, motor sesini duyarak vites değiştireceksin, gözün habire devir saatinde olmayacak.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Para tuzağı boşverin.

Mevsim değişimlerinde güzelce cilalarsınız boyası korunur.

Motorun nesini koruyacaklar ? Turbo milini özel aşınmayan olan cinsi ilemi değiştirecekler. Yoksa zaten temiz olan motora 2 hava sıkıp sizemi verecekler ?

Jantın nesini koruyacaklar ? Boyasınımı ? Nasıl olacak o ? nasıl korunacak ?

Fitil cam ve plastik aksam koruması nasıl olacak ? Würthün plastik silikon spreyini alacaklar sıkacaklar. 4 ay sonra yine gelin dicekler.. Camlarada yağmur kaydırıcı sürecekler ilk 1 hafta su tutmayacak sonra etkisi geçecek.

Döşeme koruma nasıl olacak ? Vişneli dondurma damladığında lekelenmeyecek mi ? Lekelendimi temizletirsiniz. Veya kendinizde temizlersiniz

Ses yalıtım dediğide çamurlukların içine 4 kutu pütür sıkacaklar gönderecekler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eskiden teflon koruma diye arardı :P Ogün Abiye katılıyorum ne yapacaklar vernik mi sıkacak jantlara boyasını korumak için.Torpido yağıyla yağlar jantı.Gözünüzün önünde tutar suyu bakın su kayıyor bu koruma işte der :) Ses yalıtımı yaparlarkende öyle kaplama malzemeleriyle tabanlara falan yapacaklarını sanmıyorum.Çamurluk davlumbazına 500 ml si 20 tl olan pütürü sıkacak diğer adı darbe koruyucu al sana izalasyon.Para zor kazanılıyor 600 tl az değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yorumlar için teşekkürler.Bende sadece ses yalıtımı yaptırsam mı diye düşünüyorum onada 400 TL diyorlar.Arabanın tüm altını ve lastikleri söküp çamurlukları kauçuk kaplıcaklarmış, bilmiyorum 300 TL deseler belki yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu işin en iyisi Meguiars dır. Onun bile dükkanında kullandığı ürünler profesyonel ürünler değil dedi bilen arkadaşlarım. Bir süre sonra meguairs yaptırın çok isterseniz.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hafta sonu, bayinin hediye ettiği koltuk korumayı yaptırmak üzere Ziebart Güneşlideydim.

Bu sırada ses yalıtımı yapılan yeni honda civic'i gördüm.

Önce aracın üzeri mumlanmış, püskürtülecek kaucuk malzeme boyaya bulaşmasın diye.

Altı, davlumbazlar vs sökülüp siyah renk kauçuk mümkün olan heryere sıkılmış.

Egzoz sistemi haric her yer kaplanmıştı.

Boya koruma vs gibi saydığınız herşey ses yalıtımı ile beraber 1200 TL gibi bir rakama 12 taksit olarak yaptıklarını söylediler.

Ben gereksiz bulduğumdan ilgilenmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence sadece ses yalıtımı yaptırın ama pütür atılarak değil trimci uzman bir çalışlan bulun günlük yevmiyesini verin döşemenizi söksün sonra aldığınız bitüself levhaları(10 metrekaresi 70 tl) kasanızın içinden sac kısımlara hiç aralık kalmıyacak şekilde döşeyin üstüne metrekaresi 50 kuruş olan ecoflex kumaşla kaplayın sonra trimciniz döşemenizi geri taksın aracınıza binin toplam 200 tl ye 2500 tl lik yalıtım yaptırmış olursunuz gerisine gerek yok göz boyama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hepsine :+1:

Eğer hala ikna olmadıysanız da :nazar:

Emir tarif ettiğin şeyi öyle yevmiyeye yapacak usta bulmak kolay değil, kaldı ki Focus gerçekten sessiz ve rahatsız etmiyor yol gürültüsü. Benim için uğraşmaya değmez bir durum.

Kaldı ki sessiz ortam istiyorsan git evinde otur, araba dediğin gittiği anlaşılacak biraz, motor sesini duyarak vites değiştireceksin, gözün habire devir saatinde olmayacak.

focus 3 için haklısınız cem bey söküp takmaya değmez hemde garantiden çıkar ben olaki verdiğim tavsiye arkadaş illada yalıtım yaptırıcam diyorsa yok yere dünyanın parasını vermesin diye idi. bende gayet sessiz olduğu kanaatindeyim focus 3 ün. ama aynı şeyi focus 2 için söyliyemiyecem fordun bu kasadaki kronik problemidir yalıtım evet motor sesi yalıtımı var aracımda ama arka koltukların altından gelen asfalt sesi 100-120 aralığında 97 model toyota aracımdaki yanlamayla gelen sese eşdeğer. çok rahatsız edici oluyor ses yalıtımı yapılan araçlarda yani sonradan yapılan araçlarda öyle çıt çıkmıyor değil tabiiki motor ve yolun sesi hatrı sayılır ölçüde azalması ve hissedilebilirlik kaybolmadan uygulanması gerçekten çok yararlı tavsiye ederim.en yakın zamanda uygulamalı resimlerimi paylaşacağım
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracımı ruhsat işlemleri yetişmediği için daha alamadım, en azından bayiye geldi.Artık biraz daha yakınım.Bugün bayiden aradılar Sıfır araçlara bir paket uygulamaları varmış.

Boya koruma

Motor koruma

Jant koruma

Döşeme koruma

Filtre cam koruma

Plastik aksam koruma

Ses yalıtım

Bu işlemler 1400 TL tutuyormuş %50 indirim varmış falan pazarlıkla 600 TL ye bıraktı.Bu işlemleri yaptırmalımıyım.Boya koruma daha önce uyguladım onu kendimde uygulayabilirim.Ses yalıtımı gereklimi Focus 3 ler için ihtiyaç varmı.Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Hiç birine gerek yok en azından sıfır araçta,yaptıklarının işe yarıyacağını geçin bi çoğunda bişey yapmıycaklar 2 fıs fıs sıkıp yollıyacaklar,harcıyacağınız paranın çok bi önemi yoksa,yaptırcaklarınız size sadece piskolojik olarak destek olacaktır .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

walla ben de heves etmiştim bunlara, sonra buradaki abilerimiz ve kardeşlerimizin telkinleri ile vazgeçtim. Bir tek Ziebart'ta Ankara Barosu avukatlarına bedava koltuk koruma hikayesi vardı, onu yaptırdım, bedava olmasa onu da yaptırmazdım.. ne işe yarar ve hatta işe yarar mı onu da bilmiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.