Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

8 İleri Tam Otomatik Şanzıman Yağı

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

ULV yağ bulamadım hiç bir yerde, yağ bayileri ve toptancılara da sordurdum.

Haber saldım etrafa, bakalım nerden buluruz...

Gürkan bey, sizin araç kaç km oldu. Var mı şanzımanla alakalı ses, kötü vites geçişi vs bir emare?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Erdem Ay yazdı:

Gürkan bey, sizin araç kaç km oldu. Var mı şanzımanla alakalı ses, kötü vites geçişi vs bir emare?

St Line 60 binde, Sedan 47 binde; her ikisinde de bir sıkıntı yok ama değiştireyim dedim yine de.

Mertol "değiştirme hocam, 90 binde değiştirirsin" dedi, zaten doğru yağı bulamadık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

St Line 60 binde, Sedan 47 binde; her ikisinde de bir sıkıntı yok ama değiştireyim dedim yine de.

Mertol "değiştirme hocam, 90 binde değiştirirsin" dedi, zaten doğru yağı bulamadık...

Yabancı bazı kaynaklarda bende gördüm 40k mil (55k km) değişim tavsiye ediliyor. Benim daha var zamanım değişime ama bulursam temine yönelik bilgi paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 12/11/2023 at 2:34 PM, Ozan Kar said:

benim 2.3 eb 10 ileri ancak baska 10 ileri sanziman var mi bilmiyorum.

10 ileri araba mı olur ya köylü gibi (kıskandı)

Şakası bir yana bu kadar çok vites gerekli mi ben pek emin değilim. Zırt pırt vites değiştiriyor olması emisyon ve yakıtı düşürüyor olabilir de sürüş keyfini azaltıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Mertol Kip yazdı:

sürüş keyfini azaltıyor

zaten tin tin gittigimden muhtemelen rahatsiz olmadim. gecisleri de guzel genel anlamda. yani 6 veya 10 olmasinin bariz bir farki yok su an benim icin. benim hissizligim de olabilir tabii 😄 

ilk zamanlar ozellikle yogun trafikte vuruntulu gecisleri oluyordu, muhtemelen birbirimize alistigimiz icin bu ara iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Mertol Kip yazdı:

Zırt pırt vites değiştiriyor olması emisyon ve yakıtı düşürüyor olabilir de sürüş keyfini azaltıyor. 

7 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

zaten tin tin gittigimden muhtemelen rahatsiz olmadim. gecisleri de guzel genel anlamda. yani 6 veya 10 olmasinin bariz bir farki yok su an benim icin. benim hissizligim de olabilir tabii 😄 

Bendeki corsa'da da 8 ileri var. Kararlı, güzel bir şanzıman psa'nınki ama yokuşlu şehir içi kullanımlarda bazen kafası karışıyor. 2.vites gereken yokuşta azcık hızını alınca 3'e atıyor, üç saniye sonra yokuş az daha dikleşince yine 2'ye düşüyor. Şanzımanda sürekli bir üst vitese geçme isteği var haliyle. Ama yokuşlu yollarda onu takip etmek bazen yoruyor. 10 ileriyi bu tarz yollarda düşünemiyorum 😄

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

cok az yokusa giriyorum ama bu tip sorunlar olmuyor. bence motor guclu oldugundan.

E tabi hem hacimli hem bol torklu olunca alt viteste yürütmesi daha kolay oluyor. Benimki gibi 1.2 motora 8 ileri şanzıman koyulunca az yaktırmak için sürekli, en kısa sürede üst vitese geçme odaklı çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir arkadaşım 1 lt ambalajlı Febi ULV yağ bulduğunu söyledi bir tedarikçide; 590 TL/lt+ KDV fiyatı var. 

Akıllı bir fiyat söylesin hepsini alalım dedim 🙂

Haber bekliyorum, buradan duyuru yapacağım... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Benim okulun mahallesinde bu firma, bizzat gidip bakarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opellerdeki Aisin. Toyota ile PSA fransada ortak fabrika kurup beraber üretmeye başladılar. Çok başarılı o alet.  Seninki yazılımıyla ilgili bir saçmalık. emisyon düşürecez diye ne yapacaklarını şaşırdılar. Fındık kadar motorun emisyonundan ne olacaksa. 

On 12/14/2023 at 12:23 AM, Cenk Demirel said:

Bendeki corsa'da da 8 ileri var. Kararlı, güzel bir şanzıman psa'nınki ama yokuşlu şehir içi kullanımlarda bazen kafası karışıyor. 2.vites gereken yokuşta azcık hızını alınca 3'e atıyor, üç saniye sonra yokuş az daha dikleşince yine 2'ye düşüyor. Şanzımanda sürekli bir üst vitese geçme isteği var haliyle. Ama yokuşlu yollarda onu takip etmek bazen yoruyor. 10 ileriyi bu tarz yollarda düşünemiyorum 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.