Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç Soğukken Yekinme Yapıyor

Akin yildiran

Soru

Merhaba arkadaşlar . yaklaşık bir sene önce ikinci el aldığım mk3 2011 1.6 tdci arabamdaki sorunlar ne yazık ki bitmiyor . araç sabah kalkarken ve eğer düşük devirde isem 2. viteste hızlanırken yekinme yapıyor . ustaya götürdüm el freni çekik iken gaza basarark baskı balatanın kavramasında bir poblem olmadığını söylüyor . iki kez bilgisayarda enjektörler ile ilgili arıza göründü ama açıkcası o işe girmeye cesaret edemedim . Varsa bu sorunun yaşayan ve çözüm bulabilen biri yardım edebilir mi . teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

yekinmek:

1. nesnesiz, halk ağzında Davranmak, olduğu yerden fırlamak, ayağa kalkmak, kalkmak için hareket etmek, kımıldamak:
      "Nihayet içlerinden biri yekindi, okumakta devam etti, ötekiler sustular." - Memduh Şevket Esendal

2. nesnesiz, mecaz Gereğinden fazla gayret sarf etmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tekliyor demek istemiş  arkadaş,düşük viteste ve devirde araba gaz yemekle yememek  arasında  kalma durumunu anlatmış @Yakup Çağatay ,büyük ihtimal enjektörlerde  zatan  bilgisayarda  enjektör göstermiş  hata kodu, focus 3 dizellerin genelinde  var bu problem, enjektörleri  temizletin  derim olmazsa değişim yaparsınız  yalnız  biraz  pahalı  değişim  2 sene önce falan takımı  2500 3bin tl idi servis dışında orijinal  şimdi  nedir fiyatlar bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle cevaplariniz icin teşekkür ederim. Teke yoresinde dogup buyuyen biri olarak yazmistim yekinmeyi. Biz silkeleme olarak kullaniriz. Sözlük anlamini paylaşmış arkadaş. Ona gore bakarsak ben biraz yanlış kullanmisim belli ki. Sizlerin de soyledigi gibi araba bilhassa düşük devirde mesela kırmızı ışıkta onumdeki arac yavaş kalktiysa ve ben de yavas gitmek durumundaysam daha belirgin oluyor silkeleme. Iyi bir enjektör temizliği yapan yer bulamam korkusu var. Çünkü duyduğum kadariyla çoğu temizlemek yerine yenisi satmak istiyormus. O da dediginiz gibi oldukça pahali. Biraz araştırıp iyi niyetli bir usta bulup enjektör temizligini denemek en mantıklısı olacak. Tekrardan cok teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

Akslerini kontrol ettir hocam böyle sağ sola sallanır gibi oluyorsa büyük ihtimalle aks de sıkıntı vardır 

aks la alakası yok olayın  motor tekliyormuş ,sağa sola sallamıyor  motor  gaz yemekle yememek arasında kalıyor  bu da yüksek ihtimalle enjektörle ilgili durum...

--2 dakika sonra eklendi--
12 saat önce, Akin yildiran yazdı:

Öncelikle cevaplariniz icin teşekkür ederim. Teke yoresinde dogup buyuyen biri olarak yazmistim yekinmeyi. Biz silkeleme olarak kullaniriz. Sözlük anlamini paylaşmış arkadaş. Ona gore bakarsak ben biraz yanlış kullanmisim belli ki. 

İç Anadolu 'da kullanırlar "yekinmeyi" ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
07.06.2019 - 21:10 tarihinde, Akin yildiran yazdı:

iki kez bilgisayarda enjektörler ile ilgili arıza göründü ama açıkcası o işe girmeye cesaret edemedim . Varsa bu sorunun yaşayan ve çözüm bulabilen biri yardım edebilir mi .

Cihaz size sorununu söylemiş, burnu akan insana nasıl kolonoskopi yapılmıyorsa sizde gidip enjektörlerdeki sorunu çözün önce. Hepi topu sökülüp kontrol edilip gerekliyse tamir görüp takılacak. Ha buna en fazla kalibrasyon süreci eklenir bir de. Paranız çoksa alırsınız bir takım takar kafanızdan siler atarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Maddi durumum su an icin cok elvemedigi icin cesaret edip gidememistim. Gecen pazartesi araci götürdüm pompaciya. Yine enjektor arizasi verdi. Usta da motor sesinden enjektorle ilgili problem olmasi muhtemel dedi. Temizlikle gecedebilir parça arizasi da olabilir dedi. Açtı bakti dort bobin de arizali dedi. Tanesi 400 tl ve 400 tl iscilik ile tamiri yapıldı. Cok şükür ki performans yakit ve silkeleme problemleri ortadan kalkti. Ancak arabayi tamir sonrası ilk kullanmaya baslamamdan bu gune kadar her seferinde gazdan ayagimi ceker cekmez araba cok kisa bir sure sanki fren yapmiscasina beni one doğru atiyor. Pompaciya tekrar gittim enjektorleri yeniden makineye soktu sorun enjektorde degil dedi. Sorunun ne oldugunu anlamis degilim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar yuksek devir uzun yol yaptim. Arac bir saat kadar park halinde kaldi. Calistirdim bes km gaz yemedi ve sonra motor arizasi verip stop etti. Yag ve akü lambasi yandi. Tekrar da calismadi. Cekici ile sanayiye çektik. Yag damlatiyor sanirim. İnşallah cok buyuk arizalar vermez. Pazartesi ogrenecegiz

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.