Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

f 2 tit 2011 yakıtından bıktım yardım edin çözelim şunu

ercan palabıyık

Önerilen Mesajlar

Böyle yol bilgisayarım 7 gösterdi 10 gösterdi ile olmaz bu iş.

Arkadaşlarında dediği gibi deponu fullle tüm göstergeleri sıfırla; bitirmen şart değil, yarım depoya inince tekrar fullle (mümkünse aynı pompadan) kaç litre aldın? kaç km. gittin? buna bak.

Ondan sonra konuşalım aracının ne yaktığını.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

cem abi çok doğru sölemiş ya senin yazılımda hata var ya da sen dizel araç kullanmayı bilmiyorsun;) (şoförlüğüne laf yok yanlış anlama)

merhaba 2004 yılından beri dizel araç kullanıyorum 3 tane dizelim var 2004 cilo symbol 1.5 80 hp focus 2009 tit 1.6 110 son aldığımız focus 2011 tit 1.6 110 sonuncu araba agzıma etti ben böyle focus görmedim öteki focus çalıstırdığımda 5.6 gösterirken son aldığım 8.9 du

bu nedir abi diyerek araba öyle kullanılmaz böyle kullanılır diye gecen cumartesi izinli olduğumda kozyatağı çıkışı 2 köprü yolunda devir 4000 5000 asıldım 170 180 arası yolda bostu sıkıstıra sıkıstıra kullandım sonuc işe 8.9 gösteren araba 7.9 a düştü az yakıt için illa hormu kullanmam lazım bu arada yazılım için haklı olabilrsiniz arabayı ilk aldığım gün abs ışığı yanıyodu ışık sondurulmesi için format atıldı ve ışık sondu şimdi sorarım herkese versiyon güncelleyen ford bayi varmıdır garanti kapsamında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ercan senin yol bilgisayarın yanlış gösteriyor büyük olsaılıkla, hala bir doldurmadan doldurmaya harcama bilgini göremedik.

Şu kadar litre ile şu kadar yol gittim, net bir hesap çıksın ortaya, bunu da yol bilgisayarı verisi ile kıyaslayalım, iş sonra servisi buna ikna etemeye gelecek.

Ama daha birinci aşamaya bile gelemedik...

Hala da şikayete devam ediyorsun.

Çözüme ulaşmak mı istiyorsun, yoksa yakınmayı mı seviyorsun çözmedim....!?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ercan senin yol bilgisayarın yanlış gösteriyor büyük olsaılıkla, hala bir doldurmadan doldurmaya harcama bilgini göremedik.

Şu kadar litre ile şu kadar yol gittim, net bir hesap çıksın ortaya, bunu da yol bilgisayarı verisi ile kıyaslayalım, iş sonra servisi buna ikna etemeye gelecek.

cem abi ilgilenmelerin için çok teşekkür edeiyorum gerçekten sağol sorunun cevabı cok borc oduyorum depoyu fullıyemıyorum ama yarın 50 tl lık mazot alıp nerden nereye yaktığının msjını yarın aksam yazarım nasıl kullanıyım şehir içi otoban bide kaç bin devirde sen nedersen ben onu yapıcam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem abi ilgilenmelerin için çok teşekkür edeiyorum gerçekten sağol sorunun cevabı cok borc oduyorum depoyu fullıyemıyorum ama yarın 50 tl lık mazot alıp nerden nereye yaktığının msjını yarın aksam yazarım nasıl kullanıyım şehir içi otoban bide kaç bin devirde sen nedersen ben onu yapıcam

O zaman hiç değilse şöyle yapalım yakıt uyarı ışığı yandığı anda 10 litre mazot al, sayacı sıfırla ve uyarı ışığı tekrar yandığında kaç km gittiğine bak.

Kullanım olarak da her zamanki kullandığın gibi kullan, :) yani 2500 dd civarında vites değiştir, gaza gereksiz yüklenme, uzakta kırmızı ışık görürsen dibine kadar tam gaz gidip sert frenle durma falan işte, yani akıllı ol!

Haberlerini bekliyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu yakıt olayında bende denemeler yaptım. ortalama 105 km hızla cruise controle ayarlandığında araç 4.5 lt yakıyor gösteriyor. hız 115 km'ye ayarlandığında yakıt 5.5 lt ye çıkıyor. 10 km hız farkında ortalama 1 lt ye yakın bir artış var. Uzun yolda test ettim. şu ana kadar toplam 173.8 lt mazot aldım. 3053 km yol yaptım. Ortalama yakıtta 5.6 lt. Bu değer karışık değer. Uzun yol, şehir içi var. Maşallah deyip Focus'a teşekkür ediyorum. :kıhkıh: Bu ortalamalara göre bir depo mazot ile 931 km yapıyor.

Sanırsam az daha insanca kullansam 5 lt nin altına düşürebilirim :claps: 1000 km'ninde üstüne çıkabilir uzun yolda

Bu arada okuduğum bir yazıda Ankara içinde 8.0 lt yakıyor dendi.Yaklaşık 1 aydır Ankara trafiğindeyim 6.0 lt yi geçmedi yakıtım :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

abi söyldeiğini yaptım

arac 205 yol verirken 40 tl yani 10 litre mazot aldım arac 135 km daha yol verdi yani 340 km yol sayacı sıfırladım ve adam gibi yormadan zorlamadan 2 500 devirlerde vites attım 142 km yol yaptım dur kalk ve mahmutbey gişeleri öncesi 200 km hızı görmemde dahil ben 140 km yol olarak hesapladığımda 285 lira yaktı gösertiyor bu rakam iyi sehir içide 7.8 e kadar düştü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi söyldeiğini yaptım

arac 205 yol verirken 40 tl yani 10 litre mazot aldım arac 135 km daha yol verdi yani 340 km yol sayacı sıfırladım ve adam gibi yormadan zorlamadan 2 500 devirlerde vites attım 142 km yol yaptım dur kalk ve mahmutbey gişeleri öncesi 200 km hızı görmemde dahil ben 140 km yol olarak hesapladığımda 285 lira yaktı gösertiyor bu rakam iyi sehir içide 7.8 e kadar düştü

Demekki senin yol bilgisayarında bi sıkıntı vardı,en son yakaladığın değerler normal kullanım tarzına göre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.