Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

f 2 tit 2011 yakıtından bıktım yardım edin çözelim şunu

ercan palabıyık

Önerilen Mesajlar

ful depoda ilk aldığım gün 767 km verdi

Yol bilgisayarının hesaplarından bahsetmiyoruz değil mi?

Fulledik ve depoyu boşaltana kadar kullandık ve tekrar fulledik.

Kaç km yol yaptık ve kaç litre mazot aldık? Bunu merak ediyorum.

Yukarıda verdiğiniz değer bu durum içinse yaklaşık 6,5 l/100km tüketim demektir ki telaşlanacak bir durum olmadığını,çok çok yol bilgisayarının tüketim hesaplamasında bazı hataları olduğunu düşünmek gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukarıda verdiğiniz değer bu durum içinse yaklaşık 6,5 l/100km tüketim demektir ki telaşlanacak bir durum olmadığını,çok çok yol bilgisayarının tüketim hesaplamasında bazı hataları olduğunu düşünmek gerekir.

arabanın göstergesi 9.2 abi hava filitresi sonrası 8.7 8.9 abi servisede 8600 km aracım sıkıstırsam aracı metal metale ısınırmı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hala yazdıklarıma bir cevap alamadım, boş ver arabanın göstergesini fullden fulle kaç km yol yapıyorsun onu ölçmeye bak.

Motoru da gereksiz yere zorlayarak tüketimini de daha fazla arttırma.

tamm abi ölçiyim hemen haber vericem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş benim F3 de 8.0 civarlarında yakıyor dert etme,şehir içi trafikte kullanıyorsan yoğunluklu olarak gayet normal o değerler..Dur kalkta hayvn gibi mazot yakıyor araba....

bakıcaz be abi valla bıra devirli kullancam ama bakalım nasıl olcak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim ilimiz de genelde dur kalk yapılan yerdir. 'O' şeklinde bi caddesi olduğunu düşünün zaman zaman aşırı olmamakla birlikte ışıklarda falan dur kalk yaptığımızda 6.8 gibi yakıt gösteriyor.Anlık olmadığı için 0-100 bakıoyurm..

Genelde ilk sıfırladığımda o anki gaza basma oranıma göre 5.2 - 5.4 civarı oluyor dur kalk yaparak 6.2 lere çoğalıyor..Sonrasında caddede tur sayısını fazlalaştırınca ister istemez rakam artıyor..

Bugun uzun yolda 100Km sabit hızla 150 km gittik, rampa iniş çıkış olan yer 1-2 yerdir ve yaklaşık 10-20km dr toplamı : 30-35 Lira arası yaktığınada eminim bence bu rakam çok uygun.Malum mazot pahalı, ve arabamızda 4 kişi vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Race Chip olayını bi arkadaşa sormuştum sahibinden.com da focus TDCI aracına takmış msj atıp bilgi almak istedim...

Sağolsun beni kırmayıp yanıtladı.Yakıtta artış ve azalış olmamış ama arabası rahatlamış gidiş olarak.Ama arabası gidiyor diyip devamlı basma isteği olunca otomatikman eskisine bakarak daha az km gdiyormuş...

Aldığım bilgi bu yönde..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş benim F3 de 8.0 civarlarında yakıyor dert etme,şehir içi trafikte kullanıyorsan yoğunluklu olarak gayet normal o değerler..Dur kalkta hayvn gibi mazot yakıyor araba....

Sonrada araba kullanmayı bilmiyorsun dediğimde bozuluyorsun.. Aşağıdaki resim hız limitleyici 90 a ayarlanmış halde cuma günü İstanbulda tüm değerler sıfırlanıp Bursa çevreyolu görükle çıkışında telefonla çektiğim resimdir. Araba 1.6 TDCi 115 hp focus III Style. Bunu da kayıt altında olsun diye yazdım.

526972_10150697219200238_568540237_9366492_645447368_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cem abi çok doğru sölemiş ya senin yazılımda hata var ya da sen dizel araç kullanmayı bilmiyorsun;) (şoförlüğüne laf yok yanlış anlama)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette araba beni götürdü..

Ogün bu focus3 lerdeki hız limitleyici son derece faydalı bir alet. Cruise controlle falan giderken fakında olmadan hızlanabiliyorsun ama bunda o hızı tam gaz yapmadığın sürece geçmiyor. Şehirler arası yolda 90 a sabitleyip gider ve gaz pedalına biraz insansı basarsan gayet az yakıyor alet. Bize "aman nolacakki 90 ile 100 arasında ne fark varki?" demek kolay geliyor belki ama aslında oransal olarak %10 daha fazla bir tüketim artışı demek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abicim harika bir değer. 90 a sabitlettirmiyorlar ki ama bu memlekette ya önünde 70 le giderler ya arkana 160 la dayanırlar.

90 la 100 arasında yol bilgisayarı verisine göre 0,2 lt yakıt farkı var abicim. Ve uzun kmlerde bu rakamın avantajı büyüyor

F3 lerdeki alt devirlerin daha canlı oluşuda (f2 ye nazaran) 2,7lik değere etken abicim. Valla harika bir değer. Ben bu yaz 3,3 lt/100 hedeflerken sen çıtayı çok üst bir noktaya koydun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.