Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hararet ibresi Oynuyor

Gazi Ergül

Soru

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
18 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

tam ısınmadan kaloriferi açarsanız düşebilir.

En son bunu Punto ile şey yapmıştık ? Sonra termostat değişti, ondan önce su iyice azalmıştı. Bence derhal bi kontrol ettirin içiniz rahat olsun. Ufak bir değişim var ve sürekli olmuyorsa (tek sürüşte) normal olabilir Ozan'ın dediği gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2004 cmaxte başıma geldiğinde normal olduğunu söylemişlerdi. termostatın fanın bunun için olduğunu su ısınınca açıldığını soğuyunca kapandığını dolayısıyla sabit su sıcaklığının mümkün olmadığını ama belli sınır içinde tutulduğu söylenmişti. Ben de iyi ama bir önceki VAG arabamda ortada sabit durduğunu milim kpırdamadığını söyleyince onun yazılımla öyle yapılabileceği belirtilmişti. 

benim şimdi focusta çok çok çok soğuk  havalarda hararet göstergesinin ortaya çıkamadığı veya zaman zaman ortaya çıktıktan sonra milim düştüğü oluyor. Diğer zamanlarda geç ısınıyor ama ısınınca sabit kalıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün ustaya yine götürdüm normal dedi ama yazın böyle yapmazdı 90 da sabit kalırdı şimdide sabit kalıyor ama bir kere 70 lere kadar düşüyor usta soğuk suyu alınca ister istemez düşer dedi termostat bozuk olsa kolay kolay ısınmaz ortaya hiç gelmez dedi 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Gazi Ergül yazdı:

Bugün ustaya yine götürdüm normal dedi ama yazın böyle yapmazdı 90 da sabit kalırdı şimdide sabit kalıyor ama bir kere 70 lere kadar düşüyor usta soğuk suyu alınca ister istemez düşer dedi termostat bozuk olsa kolay kolay ısınmaz ortaya hiç gelmez dedi 

Aracı hangi ustaya baktıryorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Test moduna alıp motor sıcaklığını gözlemlemeyi deneyin. Aracı çalıştırırken sol ok tuşuna basılı tutup, aşağı inerek "engine temp" ekranını seçin.

Ben net olarak sıcak klima açıkken hararet ibresinin çıkıp azaldığını da motorun daha geç ısındığını da gözlemledim, test modu üzerinden de doğruladım.  Deneyin bence bir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben tekrar yazacağım, diyelim ki hava 10 derece ve araba 5 saattir kullanılmadı, yani su da 10 derece. siz kalorifer kapalı olarak bir miktar yol yaptınız su 70 dereceye kadar ısındı, arabanın içi ve dolayısıyla petekteki su da 20 derece oldu. Bu esnada kaloriferi açtığınızda motorda ve içeride olan su karıştı, bu da motorda 3 kaloriferde 1 birim su olsa 57 dereceye düşmesi demek. Sayılar örnek vermek amacıyla tamamen uydurma. Doğrudan bilgi sahibi olduğum bir konu değil ama fiziksel olarak böyle olmak zorunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Gazi Ergül yazdı:

Kızıltepe saniyi öztürk oto 

Orda vehbi usta var işinde iyidir tavsiye ederim mardin sanayide hüseyin usta bar yine fordtan ayrılma kendisi kızıltepe sanayiye varmadan cihanpol karşısı autofix mesut usta bunlardan birine bi uğrayıp selamımı iletebilirsin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorun surda kaloriferi bile açmasam 70 e kadar düşüyor geri 90 a hemen geliyor termostat yine açılıyor tekrar 70 lere düşüyor sürekli böyle normal diyorlar ama ben normal olduğuna inanmıyorum 

Gazi Ergül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul da sabahları hava sıcaklığı 4-6 derece ve havalandırmayı açınca trafikte benim arabada da aynı durum var. Bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Zaten ön ızgaralar kendini kapatıyor ve motor ısınana kadar kapalı kalıyor.

Şimdi gelelim motor sıcaklığının düşmesine:

İlk 15 dk boyunca düşme çıkmalara pek aldırma çünkü motor bloku ve çevresindeki elemanlar hemen ısınmıyor.

Havalandırmayı açmadan gideceğin yere kadar git aynı sıkıntı gene oluyor mu ?

Motor suyunun tamamı antifriz ise ısınma geç, soğuma erken yaşanıyor.

Motor suyunda azalma var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.