Jump to content

Sync 3 Version 2.2 ve 2.3'den Versiyon 3.0'a Yükseltme

Murat Kav.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

20.05.2018 - 16:24 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Merhaba,

Bu konuda sıklıkla sorular geldiği için, cevabı burada toplamak istedim. Şu anda servislerde versiyon 3.0'a yüklenebiliyor mu bilmiyorum ancak, siz isterseniz internetten gerekli dosyaları indirerek resmi güncelleme yapabilirsiniz.

1. En az 4GB bellekli USB bellek seçin.
2. ExFAT olarak formatlayın.
3. Aşağıdaki linklerden bir tanesine gidin. VIN numaranızı girerek araca özel olşuturulacak dosyayı oluşturun. Genel olarak yaklaşık 2.8GB bir dosya oluşacak. Bu dosyayı bilgisayara indirin.
4. İndirilen dosyayı USB belleğe, kök dizine unzipleyin.
5. Bu bellek ile araca gidin.
6. Motoru çalıştırın.
7. Belleği araçta USB girişine takın ve ekranı gözlemleyin.
8. SYNC belleği algılaması 8 dakikaya kadar sürebilir.
9. Sonrasında güncelleme işlemi başlayacak ve bu yaklaşık 25-30 dakika sürecek.
- Arada ekranda "sistem yeniden başlatılıyor" mesajı görülebilir. Bu durumda SYNC kendini restart yapacak.

- Belleği çıkarmayın, kurulum devam edecek.

- Ekranda otomatik güncelleme ile ilgili bir mesaj görürseniz, "Şimdi Değil" seçeneğini seçin.
- Kurulum sonlandığında, ekranda bu şekilde yazacak ve belleği çıkarabilirsiniz diyecek. Bu mesajı görene kadar asla usb'yi çıkarmayın (Aksi takdirde kurulum yeniden başlamak zorunda kalır).
10. Güncellemenin etkin olması için SYNC modülünün sistem restartı yapması gerekiyor. Bunun için, motoru durdurun, kapıları açın ve kilitleyin. 2 dakika bekleyin. Kilitleri açın ve üniteyi açın.

Bundan sonrası için ford şöyle de bir prosedür tavsiye ediyor, güncellemenin bu araçta yapıldığı bilgisini alabilmesi için: Aşağıdaki linke tekrar gidin. Güncellemede kullandığınız belleği bilgisayara takın ve bu adresten "browse for log file" seçeneğini seçin. USB bellekte syncmyride klasörüne gidin ve içinde sizin aracında VIN no.sunu yazan uzun isimli dosyayı bulun (Bence gerekli değil, zaten WIFI ile bağlanınca bu bilgi güncelleniyor)..

İngiltere: https://www.ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/

Almanya: https://www.ford.de/service/betriebsanleitungen-hilfe/ford-sync-bluetooth/update#/

Fransa: https://www.ford.fr/services/informations/ford-sync/update#/

vinn.jpg

Murat hocam bende 2016 Ford mondeo var style paket sync 3 2.0 versiyonu mevcut ne yaptıysam güncellemedim linklerden dosyalar inmiyor yardımcı olabilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar,

Aracim sync 3 (v2.2) + navigasyon paketli (navi+geri gorus kamera+sony ses sistem), aracin sync gomulu navigasyon haritasi nasil guncelleyebilirim ? Bazi yollar cikmiyor, ornegin; istanbul-izmir otobani vb. bu konuda yardimci olabilir misiniz ? Sync 3 versiyon upgrade ile navigasyon haritasi da guncellenir mi ?(pek ihtimal veremiyorum, dosya boyutu olarak epey yuksek gibi geliyor). Servis guncelleme konusunda destek olmadi. Simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Arif Ş. yazdı:

Murat hocam bende 2016 Ford mondeo var style paket sync 3 2.0 versiyonu mevcut ne yaptıysam güncellemedim linklerden dosyalar inmiyor yardımcı olabilir misiniz? 

İlk sayfadaki linklerden deneyince olmuyor mu? Araçta navigasyon var mı?

7 saat önce, Ersin Kaymak yazdı:

Merhabalar,

Aracim sync 3 (v2.2) + navigasyon paketli (navi+geri gorus kamera+sony ses sistem), aracin sync gomulu navigasyon haritasi nasil guncelleyebilirim ? Bazi yollar cikmiyor, ornegin; istanbul-izmir otobani vb. bu konuda yardimci olabilir misiniz ? Sync 3 versiyon upgrade ile navigasyon haritasi da guncellenir mi ?(pek ihtimal veremiyorum, dosya boyutu olarak epey yuksek gibi geliyor). Servis guncelleme konusunda destek olmadi. Simdiden tesekkurler.

Navigasyon güncellemenin dosyaları ayrı oluyor. Linklerde çıkmalı. Siz güncelleme sorguladığınızda ikinic bir satır olarak navigasyon da gelmeli. Maalesef Türkiye için navigasyon güncelleme de olsa çıkmayabiliyor. Bu durumda çok fazla yol yok, format yolu ile gitmek lazım. Ama o da biraz uzmanlık işi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

--0 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Arif Ş. yazdı:
Bir saat önce, Murat Kav. yazdı:

Hocam araçta navigasyon yok linkleri denedim indiriliyor diyor ama çok uzun süre bekleyip indirmiyor. Serviste de çok ücret istiyorlar galiba 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31.12.2019 - 09:31 tarihinde, Arif Ş. yazdı:
--0 dakika sonra eklendi--

Hocam araçta navigasyon yok linkleri denedim indiriliyor diyor ama çok uzun süre bekleyip indirmiyor. Serviste de çok ücret istiyorlar galiba 

Buradan indirmeyi deneyin.

https://drive.google.com/file/d/1L902kW7ZcWUzC7iVZtSAGV0Fpw7hKEHG/view?usp=sharing

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Etis uzerinde SYNC icin update var ancak servise gittigimde, kendi sayfalarinda ilgili update goremediklerini ilettiler. Navigasyon haritasi guncelleme sorgusu ve cikmasi muhtemel linklere nereden erisebiliriz ? Bilmedigim icin soruyorum. Etis uzerinden asagidaki baktigim kisim dogru mudur ? Harita 12/2016 haritasi, istanbul-izmir otobani ve bazi sehirlerdeki yeni acilan ana yollar dahil gozukmuyor. Normal de yer alan yollar vb. oldukca guzel route ediliyor, o yuzden guncellemek istemistim. Tesekkur ederim

image.thumb.png.4d5309dfa37078fd7fdaaa9b3fe90713.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Güngör Güreli yazdı:

Murat bey iyi günler

Sync 3 için autokit uygulamasını nasıl yükleyebilirim

autokit nedir ? 

10 saat önce, Ersin Kaymak yazdı:

Etis uzerinde SYNC icin update var ancak servise gittigimde, kendi sayfalarinda ilgili update goremediklerini ilettiler. Navigasyon haritasi guncelleme sorgusu ve cikmasi muhtemel linklere nereden erisebiliriz ? Bilmedigim icin soruyorum. Etis uzerinden asagidaki baktigim kisim dogru mudur ? Harita 12/2016 haritasi, istanbul-izmir otobani ve bazi sehirlerdeki yeni acilan ana yollar dahil gozukmuyor. Normal de yer alan yollar vb. oldukca guzel route ediliyor, o yuzden guncellemek istemistim. Tesekkur ederim

image.thumb.png.4d5309dfa37078fd7fdaaa9b3fe90713.png

Buradan harita güncellemesi yapılabilir mi bilmiyorum. Normalde ilk sayfada anlatıldığı gibi yaptığınızda size link vermesi gerek. Ama vermediğini de gördük. Sanırım konu otosanın navigasyon olayına bakışından kaynaklanıyor.

Şu anda en güncel harita F8. Database tarihi 01.2018 diye geçiyor. Bunda da eksiklikler var haliylen ama daha güncel. Ancak F8 harita 64GB apimler için geçerli, ve Türkiyedeki APIM'ler 32GB. O nedenle daha önce de yazdığım gibi normal yollardan F8 yükleyemezsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.01.2020 - 23:01 tarihinde, Murat Kav. yazdı:

Murat Bey çok teşekkür ederim sayenizde başarıyla güncellendi bu konularda servisten daha bilgili olduğunuz çok açık çok sağolun 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar. Ekrandan wifi ye bağlanıp otomatik güncelleme yapmak istiyorum. Güncelleme tara gibisinden bir şey var tıklayıp indirmeye başlıyor fakat sonra ilerlemiyor. bende olmuyor diye hep kapattım. Acaba çok uzun sürüp sonradan birden mi tamamlanacak? Wifi ile güncelleyen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat bey iyi akşamlar

(autokit)  apk bir dosya yani android bir uygulama dosyası. USB üzerinden kurulması gerekiyor ama kuramadım. Bu dosya carlinkit aparatını tanımasını sağlıyor. Acaba USB dışında cihaza kurulma imkanı var mı elm327 ile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.06.2018 - 11:51 tarihinde, İbrahim Koç yazdı:

IMG_5094.thumb.jpg.a15c4fca7672e9fb2c51975945329248.jpg

Merhaba Murat Bey,

Böyle bir hata verdi. Neyi yanlış yapmış olabilirim.

Hocam merhabalar. Çözdünüz mü acaba sorunu. Bende de aynı hatayı verdi de. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhaba bu işlerde yeni olduğumu belirterek birkaç bisey sorcaktim ? 2017 fokus titanium aracimda sync 3 e gucelleyince sadece klima ozelligi geliyor demi ? Navi ozelligi icin elm den mi baglanip yuklemek yapmak gerekiyor ? Bi kac yere sordum senin araca yuklenmez falan dediler bi turlu duzgun bilgi alamadim yardimci olursaniz sevinirim herkese tesekkurler ?

Mehmet_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mehmet_Çelik yazdı:

Herkese merhaba bu işlerde yeni olduğumu belirterek birkaç bisey sorcaktim ? 2017 fokus titanium aracimda sync 3 e gucelleyince sadece klima ozelligi geliyor demi ? Navi ozelligi icin elm den mi baglanip yuklemek yapmak gerekiyor ? Bi kac yere sordum senin araca yuklenmez falan dediler bi turlu duzgun bilgi alamadim yardimci olursaniz sevinirim herkese tesekkurler ?

Navi bu şekilde gelemiyor, yeni parçalar almak gerekiyor. Güncelleme ile de klima özelliği gelmiyor, onun detayı burada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.