Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Doktor Muayene

okan ali

Önerilen Mesajlar

X kişi için psikolog ararken. Tavsiye üzerine bi doktor önerdiler. Bağdat caddesinde doktor..Arayip sorduğum zaman, genel olarak. Sekreter hanim.

" seansi 45 dakika nakit 1.000 TL, kredi karti 1.080 TL " demesiyle teşekürler dileyip telefonu kapattin.. 500 - 600 TL vermeye aliştikta. Kardeşim 1.000 TL nedir ya. Ayiptir günahtir. Asgari ücretin ortalama 1.500 TL oldugu bir ülkede, bi muayene 1.000 TL olmasi hakmidir adaletmidir ?

Doktormusun, tüccarmi ? Hoş insafli tüccarada ayip olur. Bu insafsiz tüccar ayarinda kişiler !

• Beğen 1
  • Şaşırmış 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı

Doktorluk sevilerek gönülden yapılacak bir iştir,insanlar kolay yetişmiyor tabi ki kazanacaklar.Ama tüm doktorlar için söylememekle birlikte özelde çalışanların birçoğu işi sadece ticaret olarak görüyorlar.Sağlık çok önemli insanlarda bir yerde mecbur olduklarından maalesef çok yüksek ücretleri ödemeye mecbur kalıyorlar.Suç ülkedeki sağlık sisteminde sen mezbaha gibi hastanelerinle MR için bile 6 ay sonraya gün verirsen insanları özele mahkum edersin,ama olur mu sağlıkta çağ atladık,eskiden kuyruklarda ilaç bekliyorduk.Şimdi evde bekliyorsun haberin yok :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılacak çok şey var.

Herkes kolayına kaçıp önce doktoru suçluyor.

Kuşkusuz sepette çürük elma yok değil. Ama onların çürümelerine izin veren ve göz yuman ortamın hiç mi suçu yok?

Psikanaliz yapan psikiyatri uzmanı yok gibi bir şey. Ne kadar faydalı o tartışılır elbette ama ruh sağlığı uzmanları da ilaç başlayıp sonuç almayı tercih ediyorlar.

Hal böyle olunca ciddi vakit ayıran hekimler ve psikologlar kıymete biniyor ve fahiş fiyatlar talep edebiliyorlar. 

Tabii burada da gerek Bakanlığın gerekse meslek örgütlerinin kontrol ettiği bir asgari - azami bedel çizelgesi olmalı ve buna uyulması sağlanmalı.

Sonuçta sağlıkta serbest piyasa pek sağlıklı değil.

Yeterince parası olmayan kişinin nitelikli sağlık hizmetinden yoksun kalması kabul edilebilir değil sonuçta.

Derdi ve parası olan para vermeye devam ettiği sürece bu tür bence suistimaller olacak maalesef. 

Tercihinizi akıllıca yapın, sağlam elmayı bulun.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyisi hacamatcılara gitmek, iki kupa çekip bir de okuyup üflediler mi her derde deva gelir.?

Sistem böyle olduğu sürece ne psikolojik sorunlar biter, ne de sağlıklı insanlar olabiliriz. Bundan da fayda sağlayacak "insanlar" çıkar elbette. Sağlık hizmetinin, "sektör" olmaktan çıkarılmadığı sürece bu böyle devam eder. 

İşin diğer boyutu da önleyici sağlığın yine "kar" odaklı anlayışa kurban edilmesi. Hasta olup tedavi etmek yerine, daha az hasta olan bir toplum yaratılması gerekiyor. Çok karmaşık ve çok yönlü sorunların çözülmesi gerekiyor. Peki böyle bir beklentimiz var mı? Benim yok, sizleri bilmiyorum. Evrensel standartları savunan doktorların hacamatçılar tarafından  protesto edildiği bir ülkede hiç yok!

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hukuk fakülteleri her yıl 15.000 avukat mezun ediyor. avukatların birçoğu serbest çalışıyor. büro açanlar da tecrübeli olanlar. halk da zaten önemli işlerinde referanslı tecrübeli avukatlar istiyor. bir soru sormak için sizden 500 tl talep ediyorlar. ülkede planlama ve standart olmazsa olacağı bu. doktor 500 de ister 1000 de ister 1500 de. nasıl tutturursa. nasıl olsa denetleyecek bir devlet mekanizması yok ortalık papazın çayırı gibi. minibüsçüler taksiciler yollarda terör estiriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.04.2018 - 10:00 tarihinde, H. Cenk yazdı:

Sallandıracaksın iki tanesini Taksim meydanında ...

Elimiz değmişken eczacılarında bir kısmını sallandırsak... 

04.04.2018 - 09:22 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

sağlıkta serbest piyasa pek sağlıklı değil.

Kesinlikle çok doğru bir tespit. :claps:

O değil de şu sağlık sektöründeki pasta tüm paydaşlara (doktor, eczacı, hasta, firmalar, kurumlar vs vs )

yeterde artar bile ama şu tepedeki filler biraz az tepinse keşke...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
04.04.2018 - 01:12 tarihinde, okan ali yazdı:

X kişi için psikolog ararken. Tavsiye üzerine bir doktor önerdiler. Bağdat caddesinde doktor. Arayıp sorduğum zaman, genel olarak. Sekreter hanım.

" Seansı 45 dakika nakit 1.000 TL, kredi kartı 1.080 TL " demesiyle teşekkürler dileyip telefonu kapattım. 500 - 600 TL vermeye alıştık da. Kardeşim 1.000 TL nedir ya. Ayıptır günahtır. Asgari ücretin ortalama 1.500 TL olduğu bir ülkede, bir muayene 1.000 TL olması hak midir adalet midir ?

Doktor musun, tüccar mı ? Hoş insaflı tüccara da ayıp olur. Bu insafsız tüccar ayarında kişiler !

Canan Efendigil Karatay'ın facebook hesabından 7 Eylül 2017 tarihli gönderi: 800 tl değil 1000 tl. En erken randevu 2019 da.

Arz (bir insanın günde muayene edebileceği hasta sayısı) sabit, talep fazlaysa fiyatların artmaması imkansız.

https://www.facebook.com/Canan.Efendigil.Karatay/photos/800-tl-değil-1000-tl-en-erken-randevu-2019-da-canan-karatay-muayene-ücreti-ilgil/1485128601554530/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önceden en ufak bir hastalıkta özel hastanelere gidiyordum çoğunda da bir sonuç alamıyordum. son bi bir buçuk yılda araştırma hastanesini kesfettim. profesörün muayene ücreti 110 tl doçentin 88 tl gibi fiyatlar. girişte para yok hiçbir tahlilde para yok sadece ilk muayene öncesi 110 tl veriyorum. profesöre muayane oluyorum bildiğim kadarıyla onun üstü ünvan yok. her gittiğimde de çözüm buldum. her için geçerli mi bilmem ama Hatayda gayet memnunum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.