Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arabadaki Aşırı Çekiş Sorunu

Uğur Akkaş

Soru

Öncelikle selamun aleyküm, yaklaşık 3 ay önce 2011 model LPG li Focus 2.5 aldım, araç 101.000 kilometre. Araç alındıktan 1 ay sonra subap yaktı, aracı bilecikte yaptırmak zorunda kaldım. Araç ilk alındığında çekiş problemi veya titreme sorunu yoktu veya ben pek hissetmedim. Şuan araç benzinde titriyor ve aşırı derecede çekiş düştü, video ve fotoğraftada görmüşsünüzdür. Araç düzde uzamıyor, arabayı ne kadar sıkıştırsamda 130 üstüne çıkamıyorum ve rampada 2. Vites ile çıkıyorum, 3. Viteste bile çekmiyor. Bu hafta araca eskişehirde baktıracağım, baktırmadan önce buradaki abilerime kardeşlerime bi danışayım dedim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

852D9B28-9C86-40F2-B404-99DE6E6EE1D8.jpeg

E2C53B2D-C552-4175-BAA1-CED7DA061B50.MP4

Uğur Akkaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
29 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

(arka) sisleri açınca çekiş artmaz ancak kapatınca çevreyi rahatsız etmemiş olursunuz.

Merhaba sislerler ilgili bir şey dememiştim

--0 dakika sonra eklendi--
14 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Sorun sadece benzinde mi? LPG'de yapmıyor mu? 

Eğer öyle ise yakıt pompasını falan düşünmek lazım sanki.

Sis farı ile ilgisinin olduğunu ben de düşünmüyorum.

LPG dede benzindede araç çekmiyor

--1 dakika sonra eklendi--
4 dakika önce, Cihan kose yazdı:

Dizel benimki turbo hortumu çıkmış ince bi hortum ondandır sizinde buna benzer başka bişe olabilir hortumlar bakın 

Onlarla ilgili bir sorun gözükmüyor ama yinede baktıracağm çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, Ramazan D. yazdı:

Belki subap onarımından sonra sente ayarı yapılmışsa yanlış yapılmış olabilir.

buradaki ustalar pek sağlıklı değil adama söyledim aracın sorununu net bişey söyleyemiyor, başka şehire götürsem tekrar aynı masrafı alacak. ama bu dediğini bakım yaptıracağım kişiyede bi sorucam

--0 dakika sonra eklendi--
13 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Revizyondan sonra yağ eksiltme var mı araçta?

Yok abi yağ eksiltme yada bi kaçak gözükmüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman ilk elde yakıt ve ateşleme sistemi gözden geçirilmesi lazım. Burda sorun yoksa supap lastikleri, iticiler vb. olabilir. Yani araç kompresyon kaçırıyor olabilir. Bu arada kaç km oldu revizyondan sonra. Revizyondan sonra bir süre motoru sıkıştırmadan kullanmak iyidir. Ve bir süre sadece benzinle kullanılmalı. Yeni revizyon olmuş motoru LPG de kullanarak yüksek ısıya maruz bırakmamak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

O zaman ilk elde yakıt ve ateşleme sistemi gözden geçirilmesi lazım. Burda sorun yoksa supap lastikleri, iticiler vb. olabilir. Yani araç kompresyon kaçırıyor olabilir. Bu arada kaç km oldu revizyondan sonra. Revizyondan sonra bir süre motoru sıkıştırmadan kullanmak iyidir. Ve bir süre sadece benzinle kullanılmalı. Yeni revizyon olmuş motoru LPG de kullanarak yüksek ısıya maruz bırakmamak lazım

Subap olayından sonra 6000 km yaptım abi. revizyondan sonra pek sıkıştırmadım ve ara ara benzinde kullandım

--4 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

araç çalışırken gaz basıp bırakınca çatırdama patırdama gibi sesler oluyor mu ? 

büyük ihtimalle sente atlamış araç ....

Abi bıraktığım anda değilde, bastığım anda bi patırdama yapıyor yüksek devirde kesiyor patırtıyı. ama benzinde rolantide bile o patırtıyı yapıyor zaten patırtı ile birlikte titremede yapıyor. LPG geçince kesiyor patırdı çatırdı yapmıyor. fakat büyük bi problemim araç hiç çekmiyor, düz yolda triptoniğe alsamda 130 u geçemiyorum.

--8 dakika sonra eklendi--

Abiler eklemeyi unutmuşum araç otomatik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 dakika önce, Uğur Akkaş yazdı:

Subap olayından sonra 6000 km yaptım abi. revizyondan sonra pek sıkıştırmadım ve ara ara benzinde kullandım

--4 dakika sonra eklendi--

Abi bıraktığım anda değilde, bastığım anda bi patırdama yapıyor yüksek devirde kesiyor patırtıyı. ama benzinde rolantide bile o patırtıyı yapıyor zaten patırtı ile birlikte titremede yapıyor. LPG geçince kesiyor patırdı çatırdı yapmıyor. fakat büyük bi problemim araç hiç çekmiyor, düz yolda triptoniğe alsamda 130 u geçemiyorum.

--8 dakika sonra eklendi--

Abiler eklemeyi unutmuşum araç otomatik.

önce motorun benzinde bir sağlıklı çalışması lazım onu sağlamak için ateşleme sistemi yakıt sistemi hava filtresi benzin filtresi  maf sensörü map sensörünü kontrol ettirin tekleme rolanti iniş çıkışları kalmasın ondan sonrasına bakalım ...

triger değiştiriken sente kaymaması için kilitleme aparatı var aparat  ile kontrol yapılması gerekli ...

araç şu an sağlıklı çalışmıyor yakıt hava karışımı düzgün değil silindirin içinde bu karışım düzgün olmadığından dolayı ortaya dengesiz az yanma gerçekleşiyor güç çıkmıyor  sonucunda tekleme patırdama yapıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.